Новини

Семінар з питань ведення державного обліку водокористування

12-13 грудня 2018 року  у м. Києві в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства відбувся семінар з питань ведення державного обліку водокористування, в якому прийняв участь представник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Основною метою зазначеного заходу було удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування.

Під час семінару відбулась презентація тестової версії «Е-дозволу» та проведені практичні заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного водообліку.


11-12 грудня в рамках проекту “Водна ініціатива плюс для Східного партнерства” у м. Києві проводився семінар з питань розробки Плану управління річковим басейном, в якому прийняв участь начальник БУВР Прип'яті Василь Азима.

Під час семінару розглядалися питання опису району басейну річки Дніпро, визначення масивів поверхневих та підземних вод, визначення основних антропогенних впливів та економічний аналіз використання вод.


Очищення каналів

Завершуються ремонтні роботи з очищення каналів від мулу та наносів. Пулинське міжрайонне управлінням водного господарства проводить бульдозерні роботи по розрівнюванню кавальєрів на каналі Тнянської осушувальної системи.


Всесвітній тиждень права

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип'ять розроблено наказ та затверджені заходи з проведення в 2018 році Всесвітнього тижня права.

10 грудня 2018 року з працівниками БУВР Прип'яті проведено навчання в якому висвітлено історію прав людини і громадянина та ознайомлено з статтями “Загальної декларації прав людини”.


Очистка ложа водойми

Для поповнення державного бюджету коштами від надання платних послуг, Олевське міжрайонне управління водного господарства проводить очистку ложа водойми від мулу та наносів в селі Мокляки Ємільчинського району.


З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

Дякуємо бійцям, які боронять нашу державу, бажаємо добра та мирного неба над головою.


Поточний ремонт гідротехнічної споруди

З метою підготовки до роботи у вегетаційний період 2019 року міжгосподарської меліоративної мережі, Пулинське міжрайонне управління водного господарства активно проводить поточний ремонт гідротехнічної споруди на каналі Теньківської осушувальної системи.


04 грудня 2018 року начальник БУВР Прип'яті Василь Азима прийняв участь у регіональній нараді під керівництвом голови облдержадміністрації І.П.Гундича.


30 листопада 2018 року начальник БУВР Прип'яті Василь Азима прийняв участь в оперативному засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


Розчищення каналу

Любарською експлуатаційною дільницею Бердичівського міжрайонного управління водного господарства виконуються роботи по розчищенню від деревної та чагарникової рослинності каналу Верхньо-Случанської осушувальної системи біля с. Кутище Любарського району, з використанням нових кущорізів придбаних за рахунок фонду розвитку водного господарства.


Проведення поточного ремонту техніки

На базі Житомирського міжрайонного управління водного господарства розпочато проведення поточного ремонту техніки для ефективного виконання земляних робіт на міжгосподарських каналах.


Придбання нового обладнання та техніки

Підвідомчими організаціями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять придбано нове обладнання та техніка,а саме: 5 роторних косарок, 10 кущорізів,3 бензопили та твердопаливний котел за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства. Це дасть можливість покращити ефективність виконання доглядових робіт.


Віче до Дня Гідності та Свободи

21 листопада 2018 року колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять на чолі з начальником управління В. Азимою прийняли участь у Віче до Дня Гідності та Свободи. Біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні вшанували пам'ять Героїв, борців за свободу, хвилиною мовчання, покладанням квітів та запалюванням лампадок.


Надання платних послуг

Пулинським міжрайонним управлінням водного господарства надані платні послуги бульдозером, по упорядкуванню сміттєзвалища в с.Чернявка.


Встановлено новий твердопаливний котел

Впроваджуючи заходи щодо економії тепло-енергетичних ресурсів в котельні Овруцької експлуатаційної дільниці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять встановлено новий твердопаливний котел “Буран”, який працює на всіх видах твердого палива (дрова, вугілля, брикети, торфобрикети, тирса), має великий об’єм топкової камери та автоматизований процес горіння.

Встановлення нового котла забезпечить підтримання оптимальної температури у виробничих та побутових приміщеннях, що створить комфортні умови для роботи працівників дільниці в осінньо-зимовий період.


Впровадження енергозберігаючих технологій

З метою економії паливно-енергетичних ресурсів в котельні Радомишльського міжрайонного управління водного господарства Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять було замінено твердопаливний котел на більш економний, паровий котел Е 1/9 з використанням відходів деревини (тирси). Економічна ефективність використання тирси, як палива, за опалювальний сезон в порівнянні з газом становить 180,0 тис. грн.


ХVІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2018

06 листопада 2018 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять на чолі з начальником управління Василем Азимою відвідали ХVІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2018», який упродовж багатьох років проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

На офіційному відкритті ХVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2018» голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголосила на важливості раціонального використання водних ресурсів, так як не одна галузь економіки та жодна людина не може обійтися без води.

Учасники форуму мали змогу ознайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2018» та оглянути її експонати, а також прийняти участь у конференції «Вода та довкілля» на якій обговорювався досвід України і країн-членів ЄС Угорщини, Франції та Польщі у впровадженні інтегрованого управління за басейновим принципом, розроблення планів управління річковими басейнами, впровадження нового порядку державного моніторингу вод в Україні та технології розробки водогосподарського балансу річкових басейнів.

Під час огляду виставки фахівці управління обмінювались набутим досвідом з колегами інших регіонів щодо управління, охорони і відтворення водних ресурсів та впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


Надання платних послуг

Овруцькою експлуатаційною дільницею Радомишльського міжрайонного управління водного господарства надані платні послуги бульдозером Д-606 для розрівнювання та влаштування щебеневої основи під покриття на території деревообробного комбінату.


Розпочалось навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

Згідно до затвердженого графіку на 2018-2019 роки розпочалось навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять. Навчання проводиться з метою підвищення рівня знань працівників апарату БУВР Прип'яті відповідно до інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


Впровадження організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами

Організаційна структура БУВР визначена поєднанням функцій управління водними ресурсами за басейновим принципом та збереження реорганізованих міжрайонних управлінь водного господарства.

Важливе місце в організаційній структурі басейнового управління займатиме моніторинг поверхневих вод, тому проведено приєднання гідрогеолого-меліоративної експедиції до басейнового управління з метою функціонування лабораторії та гідрогеолого-меліоративної партії, яка в подальшому буде реорганізована у відділ гідрогеолого-меліоративних робіт. В процесі приєднання вивільнено 10 працівників.

З урахуванням цілісності меліоративних систем, оптимальної схеми їх обслуговування, збереження діяльності в межах басейну річки Прип'ять проведено оптимізацію кількості та території обслуговування водогосподарських організацій.

Відповідно до наказів Держводагентства 3 управління (Овруцьке, Ємільчинське та Коростенське) припинили свою діяльність, шляхом приєднання до інших управлінь.

Проведеною оптимізацією структури басейнового управління вивільнено 26,5 посад та 20 посад переведено в робочу сітку, що дасть можливість покращити експлуатацію меліоративних мереж.

Утворено 6 міжрайонних управлінь водного господарства, які в змозі забезпечити належну експлуатацію меліоративних систем і управління водними ресурсами за басейновим принципом в розрізі адміністративних районів.


Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять долучається до участі у ХVІ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE– 2018» !

Не порушуючи традиції водогосподарники Житомирщини цьогоріч візьмуть участь в Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE»!

Для прийняття участі у виставковій експозиції Держводагентства управлінням будуть представлені інформаційні матеріали, буклети щодо діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу області, «Відновлення джерел та витоків річок Житомирщини», які розповідають про продовження традицій своїх предків по відродженню історії та облаштуванню джерел.

ХVІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE – 2018» відбудеться 6-8 листопада на території Міжнародного виставкового центру м. Київ, Броварський проспект, 15,ст.м. «Лівобережна».

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у її роботі та представити свою продукцію, технології та послуги!


Участь у формуванні складу басейнової ради середнього Дніпра

У м. Києві 31 жовтня 2018 року відбулися збори заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради середнього Дніпра в яких прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима, а також водокористувачі, науковці, громадські організації, органи виконавчої влади що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну на території Житомирської області. Членство у басейновій раді середнього Дніпра відкриває ширші можливості для співпраці і більш ефективної взаємодії басейнових управлінь водних ресурсів Прип'яті та середнього Дніпра.

Басейнова рада середнього Дніпра є найчисельнішою до якої включено 84 особи з 9 областей – Київська, Житомирська, Черкаська, Полтавська, Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Сумська та Дніпропетровська.


Оновлення стел та водоохоронних знаків

Водогосподарськими організаціями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять проводяться роботи по оновленню меліоративних куточків, стел та водоохоронних знаків.

Зокрема оновлено стелу в с.Болярка Житомирського району та приведено меліоративний куточок до гарного естетичного стану.


Привітання з 60-річним ювілеєм

Вітаємо з 60-річним ювілеєм Вус Ірину Валеріївну, хіміка І категорії гідрогеолого-меліоративної партії Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

Ірина Валеріївна завжди яскрава та позитивна людина, натхненна до роботи та життєрадісна і саме тому користується повагою серед співробітників.

Більше 20 років присвятила себе роботі в лабораторії моніторингу вод та ґрунтів. Свою трудову діяльність Вус Ірина розпочала з 1997 року на посаді лаборанта хімічної лабораторії, з 2001 року переведена на посаду інженера-лаборанта І категорії а з 2018 року - хімік І категорії.

З нагоди ювілею та за добросовісне виконання службових обов'язків, сумлінну працю нагороджена почесною грамотою Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять. Весь колектив щиро вітає з ювілеєм та бажає міцного здоров'я, наснаги, енергії, успіхів у всіх справах та подальшої праці на благо розвитку водогосподарської галузі.


Збори представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять

26 жовтня 2018 року відбулися збори представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять, на якій ухвалено склад басейнової ради, обрано голову, заступника та утворено секретаріат.

Річка Прип'ять є транскордонною річкою України – найбільша права притока Дніпра. Надалі управління водними ресурсами відбуватиметься за участю усіх зацікавлених сторін- водокористувачів, науковців, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну, органів виконавчої влади, поінформував учасник зборів заінтересованих сторін Василь Азима – начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

До складу Басейнової ради входить 50 осіб з Житомирської, Рівненської, Волинської, Київської, Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей.

Зборами було ухвалено проект Положення про басейнову раду, як основного документа, згідно з яким басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.

Головою басейнової ради річки Прип'ять одноголосним рішенням зборів обрано - заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Олексія Ясюнецького, його заступником - Василя Азиму - начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять .

Це перший крок до шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки, а не окремих її частин. Зміни що відбуваються у водній галузі впроваджують європейську модель управління водними ресурсами.

Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном, досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану поверхневих та підземних вод.

Наступне засідання запланували провести у першому півріччі 2019 року.

Збори пройшли плідно, в атмосфері однодумців та людей, які прагнуть працювати на результат


Засідання Дніпровської басейнової ради в рамках першого Форуму регіонів Республіки Білорусь і України

25 жовтня 2018 року у м.Гомель Республіка Білорусь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять — Василь Азима прийняв участь у засіданні Дніпровської басейнової ради, яка проводилась в якості паралельного заходу в рамках першого Форуму регіонів Республіки Білорусь і України.

Під час засідання було розглянуто проект Плану управління басейном річки Дніпро на території Республіки Білорусь, результати інвентаризації водних об'єктів та подальший розвиток зв'язків між двома країнами.


Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять презентує новий веб-сайт

Метою нового веб-сайту є висвітлення діяльності БУВР Прип`яті.

Завдяки сучасній навігації та зручному інтерфейсу ресурс став більш функціональним. Нині користувачі з легкістю зможуть знайти інформацію про якість питних водозаборів, водогосподарську обстановку або характеристику стану поверхневих вод басейну Дніпра в зоні діяльності БУВР Прип`яті.

На сайті також публікуватимуться новини та інші події, що пов`язані із діяльністю БУВР Прип`яті.

В розділі новини розміщуватимуться новини управління разом з фото та відео-контентом. На новому веб-сайті також міститимуться посилання на сторінки з законами та положеннями, що регулюють водогосподарську діяльність.День захисника України та Днем українського козацтва

Жіночий колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип`ять вітає всіх чоловіків з Днем захисника України та Днем українського козацтва.Ремонт машин та механізмів

З метою підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період працівниками Радомишльського управління водного господарства проводиться ремонт машин та механізмів.“Екологічні ініціативи”

З метою популяризації знань про необхідність впровадження принципів збалансованого розвитку, формування нового природоохоронного світогляду Національним молодіжним центром “Екологічні ініціативи”, Всеукраїнської екологічної ліги, була проведена громадська консультація щодо приєднання України до Мінаматської конвенції в якій прийняло участь Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять.14 вересня 2018 року

У місті Радомишль для спортивного комплексу “Динамо” працівниками та технікою Радомишльського міжрайонного управління водного господарства у вересні 2018 року були надані платі послуги, пов'язані з виконанням ремонтно-будівельних робіт.

Надання платих послуг

18 вересня 2018 року

Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада водогосподарських організацій Житомирської області у якій прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства.

Під час наради розглянуто наступні питання:

виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у 2018 році;

заходи щодо підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018 – 2019 років;

хід виконання плану поточного ремонту меліоративних об’єктів організацій БУВР Прип’яті у 2018 році;

реорганізація управлінь водного господарства.

В результаті визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018-2019 роках, обговоренно виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та своєчасне завершення реорганізації управлінь водного господарства.14 вересня 2018 року

«Міжнародний день чистих берегів

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять долучився до масштабної екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», яка проходить з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

Разом із прибиранням проведена роз'яснювальна робота з громадянами щодо підвищення екологічної свідомості, дбайливого ставлення до водних ресурсів. Учасники заходу мають надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими.

БУВР Прип`яті вважає за доцільне підтримати ініціативу проведення такого заходу в Україні.