Новини

28 січня 2020 року

Відбулося засідання робочої групи Житомирської обласної ради за участю представників БУВР Прип’яті. На засіданні обговорювались намічені шляхи покращення екологічного стану р. Гнилоп’ять в межах Бердичівського та Житомирського районів.


27 січня 2020 року

Проведене навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять щодо антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з урахуванням точкових та дифузних джерел, що є одним із кроків написання Плану управління річковим басейном.

Метою навчання є ознайомлення присутніх з основними підходами з визначення основних антропогенних навантажень та їхніх впливів від точкових та дифузних джерел включаючи забруднення органічними, біогенними, небезпечними речовинами, аварійне забруднення та вплив забруднених територій і гідроморфологічних змін.

Наголошено що аналіз антропогенних навантажень та оцінка їх впливів на якісний стан масивів поверхневих вод проводиться для уточнення екологічних цілей, складання Програми моніторингу вод та розроблення і виконання заходів для досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану води та збалансованість її використання.


 • 23 січня 2020 року

  Для здійснення господарської діяльності з використанням водних ресурсів суб’єкти господарювання обов’язково повинні отримати дозвіл на спец водокористування згідно чинного законодавства. На території Житомирської області його видає сектор Державного агентства водних ресурсів України.

  Протягом 2019 року БУВР Прип’яті опрацьовано та розглянуто технічною радою управління 275 матеріалів від водокористувачів на видачу та анулювання дозволів на спеціальне водокористування. З них погоджено 229, негативні висновки отримали 46 матеріалів.

  Крім того, розглянуто: 9 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки водного фонду, з яких всі погоджено.

  Опрацьовано 28 розрахунків поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води у водопровідно-каналізаційних господарстві області, з них погоджено – 26, повернуто на доопрацювання - 2.

  Розглянуто 41 матеріал щодо укладання договір оренди водних об’єктів, яким надано висновок щодо можливості погодження.

  Встановлено 1105 режимів роботи на водних об’єктів та 488 на орендованих водних об’єктах.

  Розглянуто пропозиції щодо погодження проектів по: проведенню робіт на землях водного фонду; встановлення розмірів смуг відведення та режиму користування ними; меж зон санітарної охорони водних об’єктів; визначення розмірів та меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них – у кількості 3, з яких всі погоджено.

  Виконано план по відновленню та упорядкуванню джерел та витоків річок – 50.

  Виготовлено 33 паспорти та розглянуто 17 договорів оренди на водні об’єкти.


  22 січня 2020 року

  День Соборності відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу.


  14 січня 2020 року

  Заступник Голови Держводагентства Павло Гвозденко відвідав Житомирщину, де спільно з начальником БУВР Прип’яті Василем Азимою зустрілись з Головою Житомирської обласної державної адміністрації Віталієм Бунечко для вирішення проблемних питань водних ресурсів.

  Під час зустрічі розглянуто ряд питань, зокрема проблему забруднення річок Случ та Хомора стічними водами підприємств Хмельницької області. Віталій Бунечко пообіцяв, що найближчим часом зустрінеться з Головою Хмельницької ОДА та посадовцями і проведуть нараду для вирішення даного питання.

  “Завдяки спільним та консолідованим зусиллям заінтересованих сторін, можна найбільш швидко та ефективно вирішувати задачі високих рівнів складності” - відмітив Павло Гвозденко.


  13 січня 2020 року

  З працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведено навчання на тему : «Визначення масивів поверхневих вод», як одного із елементів структури Плану управління річковим басейном.

  Метою навчання є ознайомлення присутніх з Методикою визначення масивів поверхневих та підземних вод, а також презентація визначених категорій масивів поверхневих вод в суббасейні річки Прип’ять.


  Вітаємо Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!


  27 грудня 2019 року

  Державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) до Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та використання води у сільському та рибному господарствах підпорядкованим йому організаціям не пізніше 01 лютого 2020 року.

  Нагадуємо, єдині правила ведення державного обліку водокористування, які є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, діяльність яких пов’язана із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин:

  - здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 20 м3 на добу;
  - забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 м³ на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
  - мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 20 м³ на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року);
  - мають оборотні системи водопостачання загальною потужністю 1000 м³ води на добу і більше незалежно від кількості забраної (отриманої) води;
  - використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
  - здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
  - віднесені до галузі гідроенергетики;
  - користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб.

  Якщо діяльність водокористувача не підпадає під критерії, визначені Порядком для здійснення державного обліку водокористування, такий суб’єкт господарювання не повинен подавати Звіт.

  У разі припинення діяльності водокористувач повинен проінформувати Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять, про припинення подання Звіту.


  24 грудня 2019 року

  З метою забезпечення ефективної зайнятості працівників, посилення їх мотивації до високопродуктивної, якісної та професійної роботи начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду з керівниками та економістами підвідомчих управлінь. На нараді розглянута організаційна структура та штатні розписи на 2020 рік. Також обговорено ряд інших питань.


  24 грудня 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Комісією затверджено План дій департаментів, управлінь облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, райдержадміністрацій, міськвиконкомів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році та обговорено готовність до реагування при ускладненні погодних умов осінньо-зимового періоду.


  18 грудня 2019 року

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у двадцять дев’ятій сесії обласної ради.

  Під час сесії депутатський корпус проголосував за обласний бюджет на 2020 рік, Програму економічного і соціального розвитку області на 2020 рік та низку регіональних галузевих програм, а також за створення двох ландшафтних заказників місцевого значення та ряд інших питань.


  17 грудня 2019 року

  Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада БУВР Прип’яті, під час якої розглянуто виконання водогосподарськими організаціями БУВР Прип’яті пріоритетів діяльності у 2019 році, забезпечення ефективного використання виділених коштів та намічені заходи щодо подальшої підготовки меліоративних систем до роботи у 2020 році.

  У нараді прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

  Під час засідання наради було заслухано керівників водогосподарських організацій.


  12 грудня 2019 року

  З метою удосконалення системи управління водними ресурсами в БУВР Прип’яті проводиться реформування водогосподарських організацій.

  9-12 грудня начальник БУВР Прип’яті Василь Азима зустрівся з колективом Житомирського міжрайонного управління водного господарства та ознайомив працівників управління з наказом Держводагентства від 03 грудня 2019 року №742 про реорганізацію Житомирськго МУВГ шляхом приєднання до Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять . Було наголошено , що утворена нова структура повинна забезпечити на практиці впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.

  Також, на виконання наказу Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять від 29.10.2019 року № 91 "Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права" проведено навчання з працівниками управління з питань реалізації та захисту прав людини та розглянуто ряд актуальних питань , які виникли у зв’язку з реорганізацією.


  10-11 грудня 2019 року

  Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з керівником Василем Азимою долучилися до роботи семінару River Basin Management Plan з питань розробки Плану управління річковим басейном Дніпра, який організований у рамках проекту «Водна ініціатива плюс для Східного партнерства» у м.Київ.

  Проект допомагає Україні та п’яти іншим країнам Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдові) реформувати галузь управління водними ресурсами відповідно до стандартів ЄС, приділяючи особливу увагу транскордонним річковим басейнам, задля покращення якості води в довгостроковій перспективі ї її доступності для всіх.

  У перший день семінару присутні обговорили основні кроки щодо підготовки Планів управління річковими басейнами в Україні.

  Експерти проекту EUWI+ представили присутнім результати роботи в написанні елементів Плану управління річковим басейном Дніпра, а саме:

  • Результати до розділу 1 ПУРБ щодо загальної характеристики басейну та визначення масивів поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 2 ПУРБ щодо основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 5 ПУРБ щодо строків досягнення екологічних цілей для поверхневих та підземних вод.

  11 грудня на порядку денному було обговорення економічного розвитку території басейну Дніпра, організація громадських консультацій, їх важливість та форми.

  Крім того у рамках Проекту проводиться фінансування для модернізації водної галузі, зокрема, забезпечення лабораторій сучасним обладнанням для аналізу води за вмістом пріоритетних забруднюючих речовин, які найбільше завдають шкоди водному середовищу та здоров'ю людини.

  На сьогодні Держводагентсвом для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 3 базових лабораторій в Україні.

  У 2020 році до програми моніторингу буде включено 3,1 % масивів поверхневих вод.

  Отримані на семінарі знання будуть використані для наступних кроків з розробки елементів Плану управління річковим басейном.


  11 грудня 2019 року

  Використовуючи погожі грудневі дні, працівники Житомирського міжрайонного управління водного господарства БУВР Прип’яті проводять вирубування чагарнику на укосах та бермах міжгосподарських каналів ділянки гончарного дренажу с.Сколобів Хорошівського району. Виконання зазначених доглядових робіт ремонтувальниками русловими покращить пропускну здатність каналів при проходженні весняної повені.


  11 грудня 2019 року

  В рамках проведення післядипломного навчання фахівці БУВР Прип’яті пройшли навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства з ведення державного обліку водокористування.

  Розглядалися нагальні питання щодо забезпечення належного державного обліку водокористування та ведення державного водного кадастру. Після завершення навчання фахівці пройшли тестування та отримали сертифікати.


  09 грудня 2019 року

  В Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип'ять розпочався щорічний Всеукраїнський тиждень права.

  З працівниками апарату БУВР річки Прип'ять проведено лекцію на тему “Права і обов'язки людини і громадянина”, “Конституція України як гарант захисту прав людини і громадянина”.

  Навчання проводиться з метою підвищення рівня знань Конституційного права працівників та детального розгляду прав людини у всіх аспектах її життя та діяльності.


  06 грудня 2019 року

  Вітаємо з Днем Збройних Сил України!


  03 грудня 2019 року

  На виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в смт. Ємільчине за кошти Обласного природоохоронного фонду, для покращення гідрологічного та санітарного режиму водного об’єкту на річці Уборть , басейн річки Прип’ять, проводиться розчищення водойми площею 31,4 га.


  02 грудня 2019 року

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима перебував з робочим візитом в Новоград-Волинському міжрайонному управлінні водного господарства.

  В ході зустрічі керівника БУВР Прип’яті з колективом управління було обговорено ряд важливих питань для успішного завершення завдань покладених на управління в 2019 році.


  28 листопада 2019 року

  З метою обговорення теоретичних та практичних питань децентралізації і регіонального розвитку, формування нової системи управління регіоном на основі сучасних цифрових технологій на базі Житомирського національного агроекологічного університету проводиться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Становлення механізму публічного управління розвитком сільських територій як пріоритет державної політики децентралізації».

  Одним із основних питань конференції є, зокрема, проблематика створення та впровадження нової моделі регіонального управління, яка базується на використанні сучасних космічних та геоінформаційних систем.


  25 листопада 2019 року

  Водники БУВР Прип’яті завершують роботи по підготовці інженерної водогосподарської інфраструктури до роботи у зимовий період. Проведено обстеження меліоративної мережі, підняті затвори на шлюзах-регуляторах, завершується очищення гідротехнічних споруд від наносів.


  21 листопада 2019 року

  Відбулось чергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому прийняв участь предстаник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Разом з іншими питаннями було розглянуто підсумки проведення купального сезону 2019 року та затверджено план заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах області у 2019-2020 роках


  19 листопада 2019 року

  Водники Житомирського міжрайонного управління БУВР Прип’яті, згідно річних планів поточного ремонту об’єктів інженерної водогосподарської інфраструктури, продовжують виконувати екскаваторні роботи по очищенню міжгосподарських меліоративних каналів Верхньо-Тетерівської осушувальної системи Чуднівського району.


  18 листопада 2019 року

  На виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в с. Володимирівка Баранівського району проведено розчистку 0,8 км русла річки Зеременка, правої притоки річки Смолка, басейну річки Прип’ять.


  14 листопада 2019 року

  БУВР Прип’яті забезпечує виконання Програми державного моніторингу вод, затвердженої наказом Держводагентства України від 11.06.2019 року № 336 на 8 масивах поверхневих вод.

  Всього за 9 місяців 2019 року відібрано 66 проб та виконано 1435 вимірювань показників .

  Проводиться визначення масивів поверхневих вод, які перебувають під ризиком досягнення екологічних цілей для включення до програми діагностичного моніторингу вод в частині виконання вимірювань вмісту пріоритетних забруднюючих речовин.

  Для визначення вмісту пріоритетних речовин на МПВ БУВР Прип’яті проводяться підготовчі роботи щодо придбання обладнання для відбору проб, пробо підготовки та логістики доставки проб до вимірювальної лабораторії


  12 листопада 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у засіданні 28 чергової сесії обласної ради .


  12 листопада 2019 року

  Щопонеділка в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять проводиться навчання працівників апарату з метою підвищення рівня знань, відповідно до інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


  06 листопада 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у спільному засіданні секцій «Водні ресурси та інфраструктура», «Економіка та інвестиційна діяльність» науково-технічної ради Держводагентства.

  Директор фінансово-економічного департаменту Держводагентства Олена Комаха проінформувала про участь басейнових рад у розподілі коштів державного фонду розвитку водного господарства, а також представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету.

  Директор департаменту водного менеджменту Ольга Лисюк представила результати науково-дослідної роботи Інституту гідробіології НАН України «Гідроекологічні дослідження Стеблівського водосховища та розробка рекомендацій щодо поліпшення його стану».

  На засіданні було розглянуто проблематику екологічного стану р. Сула на території Полтавської області.

  Крім того, у заході брали участь представники громадської організації «Екологія-Право-Людина», які обговорили із водниками важливість системних дій під час визначення пріоритетного об’єкта фінансування та проведення моніторингу після реалізації проекту, а також представили своє бачення щодо важливості внесення змін до законодавства про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища


  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять долучилося до участі у ХVІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE– 2019» !

  Водний форум щороку проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водній сфері, до якого не порушуючи традиції долучились водогосподарники Житомирщини.

  У рамках виставкових заходів представники БУВР Прип’яті прийняли участь у експертній дискусії «NEW WATER MANAGAMENT», який проведений у форматі дискусійних панелей «Незаборонені фосфати-загроза для річок», «Європейський моніторинг України» та «Необхідність реформи у водному секторі».

  Провідні стейкхолдери у водній сфері намагалися знайти відповіді «Забороняти чи не забороняти фосфати» та запропонували визначити точки забруднення водних ресурсів, і вже тоді вжити запобіжні заходи.

  Інформація щодо екологічного стану вод - це один із ключових факторів до здорового життя громадян України. Саме тому, з 2019 року Україна поетапно переходить до здійснення моніторингу вод за нормами європейського законодавства. Головний меседж побудови нового європейського моніторингу вод в Україні – дати річці жити у природних умовах.

  На експозиції Держводагентства учасникам заходу була надана можливість продемонструвати дослідження з експрес-аналізу води із різних річкових басейнів.

  З метою представлення свого потенціалу та можливостей широкому колу фахівців водогосподарники суббасейну Прип’яті активно долучились до наповнення виставки, підготовувши інформаційні буклети-брошури та зробили для себе висновок: якщо ти змінився сам, то і зміняться усі навколо, кроки вперед – це рух до доброго стану вод.


  31 жовтня 2019 року

  Відбулось позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому прийняв участь предстаник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Розглядалося питання готовності служб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

   Основні завдання, які ставилися перед учасниками - оцінити готовність до дій, які запобігатимуть виникненню надзвичайних ситуацій, відпрацювання злагодженості, послідовності й оперативності у роботі в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з можливими ускладненнями погодних умов.


  Ефективно комунікуємо і приймаємо спільні рішення!

  31 жовтня 2019 року у м. Луцьк відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять для узгодження шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки Прип’ять.

  Члени басейнової ради ознайомлені з етапами розробки елементів Плану управління суббасейну річки Прип’ять.

  Під час засідання висвітлено питання аналізу антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з боку точкових джерел в басейні річки Прип’ять та перерозподілу стоку річки Прип’ять у Білоозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу, які є актуальними не лише в Україні, але й в Республіці Білорусь.

  Окремо приділена увага питанню про гідрологічну та екологічну ситуацію в басейні р. Стир – транскордонної притоки річки Прип'ять, та стану водних ресурсів басейну Прип’яті у цілому.

  Наприкінці засідання учасники визначилися із планом роботи та першочерговими задачами басейнової ради у 2020 році.


  29 жовтня 2019 року

  Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у засіданні робочої групи Житомирської обласної ради, на якому вивчалось питання щодо екологічного забруднення каналізаційними стоками р. Гнилоп’ять в межах Бердичівського та Житомирського районів.

  Розглянуті питання реконструкції очисних споруд ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м. Бердичева щодо виконання умов дозволу на спеціальне водокористування в частині забезпечення нормативної якості зворотних (стічних) вод.


  28 жовтня 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима разом с членами басейнової ради середнього Дніпра, прийняли участь у засіданні, що відбулось у м Киів. Учасниками зібрання обговорювались актуальні питания з управління водними ресурсами в напрямку розробки елементів планів управління річковим басейном середнього Дніпра та управління ризиками затоплення.


  24 жовтня 2019 року

  Спеціалісти гідрогеолого-меліоративного відділу БУВР Прип'яті протягом поточного року проводили гідро-меліоративний моніторинг осушених земель на площі 135,0 тис. га, при цьому виконано ручне буріння 120 свердловин глибиною до 1 м, відібрано 412 проб води на хімічний аналіз та 798 проб ґрунту на визначення агрохімічних показників, на визначення кислотності грунту – 200 проб, на водну витяжку – 80 проб, на сольову витяжку – 38 проб, на визначення природньої вологості грунту – 480 проб. Виконано камеральне опрацювання 59,5 тисяч замірів рівнів ґрунтових вод, які надавалися до гідрогеолого-меліоративного відділу БУВР Прип’яті управліннями водного господарства.

  Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів БУВР Прип'яті проведено вимірювання показників складу і властивостей вод та ґрунтів у кількості 5816, у тому числі показників складу і властивостей води – 4944 вимірювання, показників складу і властивостей ґрунтів – 872 вимірювання.


  22-23 жовтня 2019 року

  Представники БУВР Прип’яті прийняли участь у семінарі “Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад’’. Семінар проводився у рамках проекту Євросоюзу «Європейська водна ініціатива для країн східного партнерства».

  На початку заходу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.

  Детально Голова Держводагентства зупинилася на покроковій реалізації планів управління річковими басейнами через роботу басейнових рад. Окреслила основні методи співпраці басейнової ради із управліннями водних ресурсів у межах басейнів та очікувані результати.

  Під час семінару розглядалися питання залучення зацікавлених сторін, комунікація та громадські консультації при розробці ПУРБ.

  Також відбулася практична сесія - робота в групах, присвячена аналізу діючих регламентів та внутрішнього розпорядку Басейнових рад і підготовці порядку денного засідання Басейнової ради.


  18 жовтня 2019 року

  В ході виконання плану заходів з підготовки до роботи водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років водниками БУВР Прип’яті проведено ремонт та утеплення об’єктів виробничого призначення, ремонт та випробування побутових котлів, заготовлено 414,3 куб.м. дров та 19,6 тон вугілля, обладнано машини для перевезення людей в осінньо-зимовий період, підготовлені побутові приміщення для обігріву працюючих та прийняття їжі.


  15 жовтня 2019 року

  Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима з робочою поїздкою перебував в Коростенській експлуатаційній дільниці Житомирського МУВГ та Овруцькій експлуатаційній дільниці Радомишльського МУВГ.

  Було піднято питання розчистки річки Уж. Згідно з Регіональною програмою робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки роботи з розчищення русла річки виконані за рахунок коштів Ушомирської ОТГ в сумі 860 тис.грн. та будуть продовжені для підтримання сприятливого гідрологічного режиму річки Уж.

  Обговорювались питання з утримання інженерної інфраструктури, її подальшого використання, передачі в оренду та можливої приватизації майна, безоплатної передачі на збереження землекористувачам та сільгосптоваровиробникам, що дасть змогу більш ефективно використовувати бюджетні кошти.

  Розглянуті питання підготовки до роботи водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Звернута увага на покращення естетичного стану будівель, подальше проведення благоустрою територій, утримання в належному стані санітарно-побутових приміщень, впровадженню корпоративного стилю та ряд інших питань.


  14 жовтня 2019 року

  Шановні колеги!
  Щиро вітаю Вас зі святом
  Днем захисника України!

  Бажаю Вам незламної волі, благополуччя, родинного щастя, міцного здоров'я, мирного неба над головою, сил і впевненості у світлому майбутньому нашої України!

  З повагою,
  Начальник Басейнового управління
  водних ресурсів річки Прип'ять

  Василь Азима


  9 жовтня 2019 року

  Водники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять в рамках впровадження принципів Водної Рамкової Директиви у сфері водного господарства провели навчання на тему: «Дотримання водного законодавства» із землевпорядниками сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, яке відбулось у Житомирському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.


  8 жовтня 2019 року


  Робота по підтриманню інженерної інфраструктури

  08.10.19


  Упродовж 9 місяців 2019 року водниками БУВР Прип’яті проводилася активна робота по підтриманню інженерної інфраструктури у робочому стані.

  На міжгосподарській меліоративній мережі проведено очищення каналів від наносів в обсязі 45,4 тис.м3, відремонтовано 849 гідротехнічних споруд, видалено рослинності на укосах та бермах каналів на площі 6253,7 га.


  Українці заслуговують на чисту воду

  07.10.19


  Природний вихід підземних вод на поверхню – це і є джерело. Джерело, свого роду показник екологічного стану того місця, в якому воно знаходяться, має величезне значення для підтримання водного балансу інших поверхневих джерел.

  Деякі з джерел представляють собою унікальну природну цінність, до того ж при виникненні надзвичайної ситуації є часто єдиним джерелом питної води.

  Джерельна вода доходить до нас у своїй первозданній природній формі, володіє цілющими властивостями. Така вода - жива, вона дарує нам чисту енергію самої природи і тому треба берегти і відновлювати природні джерела.

  Так за 2019 рік працівниками підвідомчих організацій Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять відновлено 4️8️ природних джерел і 2️ витоки річок.


  26 вересня 2019 року.

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима взяв участь у позачерговому засіданні Житомирської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  На засіданні розглядалось питання про готовність обласних служб, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

  26 вересня 2019 року.

  Представник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у роботі семінару щодо підвищення обізнаності та оцінки процесу впровадження і моніторингу досягнення водних Цілей Сталого Розвитку, який проводиться за ініціативи Глобального водного партнерства України.


  24 вересня 2019 року.

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у нараді в Житомирській обласній держаній адміністрації з питань підготовки до проведення Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь.


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  БУВР Прип'яті підтримуючи екологічний івент "Міжнародний день чистих берегів", який проходить у 3-ті вихідні вересня місяця, зібрав усіх охочих допомогти очистити береги річок Житомирської області.

  До даного челенджу, який відбувався з 15 по 21 вересня, долучилися працівники БУВР Прип'яті та водогосподарські організації, студенти Житомирського агроекологічного університету, Державного університету "Житомирська прлітехніка", учні школи 15 м. Житомир, учні гімназії 4 с. Поліське, Черняхівської гімназії, учнівська молодь Радомишльського профліцею, школярі Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, працівники Олевської ЦПМД та небайдужі громадяни. Основним месенджером даного заходу є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.


  Всесвітній день моніторингу води

  18 вересня - Всесвітній день моніторингу води, який спрямований на поінформованість суспільства про проблеми води та участь у захисті водних ресурсів у всьому світі


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  БУВР Прип’яті продовжує долучати небайдужу молодь до проблеми забруднення побутовими відходами водних об’єктів.

  Так, спільними зусилями працівників Пулинського МУВГ, учнів Вацлавпільської гімназії та Пулинського професійного ліцею прибрано прибережно захисну смугу вздовж річки Тня, зібрано сміття біля водойми с. Ясна Поляна та навколо ставу цегельного заводу, який став улюбленим місцем відпочинку для мешканців смт. Пулини.

  Чисто не там де прибирають, а там – де не смітять!


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує проведення еколого-просвітницьких заходів щодо екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів».

  16 вересня працівниками БУВР Прип’яті був організований перегляд в навчальному закладі №15 м. Житомир відеоролику «Я прибрав – твоя черга -2 : змінимо майбутнє разом», а також разом з шкільною молоддю прибрано прибережно захисну смугу уздовж річки Кам’янка.


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів.

  Працівники водогосподарських організацій БУВР Прип’яті долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» організувавши прибирання прибережних захисних смуг уздовж річок Уборть, Случ, Мика та навколо водойм із залученням місцевого населення, шкільної та учнівської молоді.


  8 вересня 2019 року

  Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучилися до святкування Дня Десни, яке відзначалося на території літературно-меморіального музею ім. О.П. Довженка.

  На заході проходили театралізовані екскурсії, виставка робіт фіналістів фотоконкурсу «Синергія Десни» та святково - розважальна програма «Зачарована Десна».

  Крім того на гостей свята чекали: AQUA-містечко, алея майстрів, аніматори та фотозона, цікаві конкурси та розваги, спортивні змагання, прогулянка на теплоході та виступи кращих артистів міста.

  Основна мета свята – екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів, привернення уваги органів влади, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів і пошуку шляхів їх спільного вирішення.


  12 вересня 2019 року на базі Олевського міжрайонного управління водного господарства в смт. Нові Білокоровичі відбулася нарада водогосподарників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, під час якої розглянуто ефективне та раціональне використання коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2019 рік за бюджетною програмою КПКВ 2407050 « Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» міжрайонними управліннями водного господарства та хід підготовки водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2019 - 2020 років. Підведені підсумки проведеного аналізу використання основних фондів управліннями водного господарства та обговорені завдання щодо проведення роботи з передачі міжгосподарських меліоративних фондів на безоплатне зберігання сільгосптоваровиробникам.

  Також начальники управлінь водного господарства доповіли про підготовку до проведення акції «Чистий берег».


  Водники БУВР Прип’яті продовжують виконання робіт по підтриманню державних водогосподарських об’єктів у робочому стані.

  Станом на 1 вересня 2019 року відремонтовано 776 гідротехнічних споруд, виконано обкошування від трав’яної рослинності міжгосподарських каналів площею 4,8 тисяч гектарів та проведено їх очищення в об’ємі 33,3 тис.м3.

  09.09.19


  4-6 вересня 2019 року начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у Х нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь.

  Під час наради обговорювались питання щодо співробітництва на транскордонних водах у сфері управління водними ресурсами, протиповеневого захисту, регулювання та меліорації, гідрометеорології та гідрогеології.


  Водогосподарськими організаціями БУВР Прип`яті продовжується робота по відновленню та облаштуванню криничок та природних джерел.

  В серпні місяці за участю Оруцької експлуатаційної дільниці Радомишльского МУВГ проведені роботи по облаштуванню та очисці від мулу кринички в селі Корчівка Овруцької ОТГ.

  06.09.19


  Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих!

  29 серпня - День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.


                        Шановні колеги!

  Щиро вітаю Вас зі святом - Днем Незалежності України!

  Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я,

  щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі та

  подальших успіхів в усіх справах і

  починаннях заради процвітання незалежної України.

  З повагою,

  Начальник Басейнового управління

  водних ресурсів річки Прип'ять                                                                     Василь Азима


  З Днем Державного Прапора України!

  Представники БУВР Прип'яті прийняли участь в урочистому піднятті Державного Прапору України, яке відбулося на майдані ім.Сергія Корольова у м.Житомир.

  До церемонії долучилися представники влади, духовенства, військові та матері воїнів загиблих в АТО.

  23.08.19


  З метою підготовки до роботи в осінньо-зимовий період в міжрайонних управліннях водного господарства БУВР Прип’яті проводиться ремонт та випробування котлів, утеплення об’єктів виробничого призначення, створюється нормативний запас палива та виконуються інші підготовчі роботи.

  19.08.19


  11 серпня 2019 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у заходах з відзначення Дня Західного Бугу , що відбулися у місті Золочів.

  Цей день об’єднав всіх небайдужих громадян, місцевих жителів, гостей , які могли долучитися до цього cвяткового дійства.

  Саме такі заходи спрямовані на підвищення екологічної свідомості та спонукають громадян до раціонального використання водних ресурсів, виховують відповідальне ставлення до чистоти річок та водойм.


  Водогосподарські організації БУВР Прип’яті постійно працюють над збільшенням надходжень до спеціального фонду бюджету.Особливий попит фізичних та юридичних осіб на послуги з виконання земляних робіт екскаваторною та бульдозерною технікою.

  Наприклад, Житомирське міжрайонне управління водного господарства на данний час надає послуги бульдозером ДТ-75 з планування польових доріг поблизу села Ульянівка на замовлення приватного підприємця.

  09.08.19  БУВР Прип’яті вжито заходів по відновленню екологічних витрат у р.Роставиця на території Житомирської області.

  Для забезпечення можливості безперебійного водопостачання мешканців міст Біла Церква, Миронівка, Богуслав, Корсунь – Шевченківський та підтримання належного екологічного стану в руслах р.Роставиця та р.Рось, шляхом складних переговорів вдалось переконати жителів с.Строків Попільнянського району, щодо необхідності здійснення розрахункових витрат води із Строківського водосховища.

  В результаті проведених робіт по розчистці гідротехнічної споруди, збільшенні витрат по вище розташованих водних об’єктах, відновлено належний режим роботи Строківського водосховища з витратами води в нижній б’єф 0,4 м3/с.

  05.08.19


  Міжрайонними управліннями водного господарства БУВР Прип’яті продовжуються роботи по підтриманню в робочому стані інженерної водогосподарської інфраструктури. Виконуються роботи по обкошуванню трав’яної рослинності на дні, укосах та бермах каналів навісними косарками та мотокосами придбаними за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства. Станом на 01 серпня 2019 року проведено обкошування міжгосподарських меліоративних каналів на площі 3,5 тис.гектарів.

  05.08.19


  30 липня 2019 року під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулося засідання колегії БУВР Прип’яті, під час якого розглянуті аспекти водного менеджменту у водогосподарських організаціях та визначені основні завдання на ІІІ квартал 2019 року, розглянуто хід проведення аналізу використання основних фондів в управліннях водного господарства БУВР Прип’яті, а також перспективи впровадження системи виконання робіт на основі аутсорсингу, намічені заходи щодо підготовки міжрайонних управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

  У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

  Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

  В Новоград - Волинському міжрайонному управлінні водного господарства новий керівник - Горбонос Олена Василівна, яку 29 липня 2019 року представив колективу начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима і побажав їй конструктивної роботи, невичерпної енергії , слідувати найвищим стандартам в роботі та успішно розвиватися у відповідності з останніми вимогами часу.


  Діагностика екологічного стану річок Случ та Хомора – маємо реальні результати завдяки моніторингу за європейськими стандартами

  ✔ 18 липня 2019 року фахівці лабораторії Дністровського БУВР відібрали 8 проб поверхневих вод річок Случ та Хомора.

  ✔Проби було досліджено на вміст 31 пріоритетної забруднюючої речовини методом газової хроматографії та 18 гідрохімічними показниками.

  ✔На карті-схемі чітко зрозуміло, що показники значно збільшуються нижче місця скиду ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна».

  Річка Хомора:

  - виявлено пестициди, які становлять токсичну небезпеку для навколишнього середовища;

  - зафіксовано понаднормативний вміст марганцю;

  - показники ХСК (хімічне споживання кисню), БСК5 (біологічне споживання кисню) та заліза загального зростають у 2 рази порівняно до місця вище скиду.

  Річка Случ:

  - виявлено атразин, який є гербіцидом і може потрапляти із поверхневим стоком;

  Серед усіх проб спостерігається максимальне збільшення вмісту марганцю (0,52 мг/л, перевищення норми ОБУВ (орієнтовно безпечні рівні впливу) у 52 рази).

  Крім того, нагадуємо, що 23 липня рішенням Волинського окружного адміністративного суду призупинено роботу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна», яка роками забруднює своїми скидами Случ та Хомору.


  16-18 липня 2019 року фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять приймали участь у семінарі проведеному представниками США для українських водників у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

  Обговорено досвід вирішення складних питань управління водними ресурсами у США, що потребують зацікавлених сторін, а також розробці плану залучення стейкхолдерів та стратегій, що можуть бути використані в українських реаліях до управління водними ресурсами для досягнення ефективного водного менеджменту.

  Регіональний науковий радник і координатор Програми пріоритетних екосистем Еверглейдс, представник Геологічної служби США Ніколас Аумен, представник Офісу Міністерства внутрішніх справ у Іллінойсі Роман Фердінанд поділились ключовими умовами ефективної участі стейкхолдерів на ранніх стадіях процесу при прийнятті рішень на особистому досвіді на прикладі «Відновлення Еверглейдс» - водно-болотних угідь міжнародного значення, біосферного заповідника, що у Південній Флориді США.

  У свою чергу водогосподарники мали можливість на практиці самостійно виробити план залучення стейкхолдерів у процесі прийняття кінцевих рішень на конкретних прикладах, поділились змінами які відбуваються у водній сфері відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами і ролі басейнових рад при підготовці планів управління річковими басейнами та отримали позитивні відгуки від представників США.

  Семінар був цікавим та пізнавальним як для українських водників так і представників США з вдалим поєднанням науково-теоретичної і практичної частини.


  З метою оцінки впливу діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» на екологічний стан річок Хомора та Случ лабораторією Дністровського БУВР у присутності представників Житомирської та Хмельницької ОДА, БУВР Прип’яті, РОВР у Хмельницькій області, а також громадських активістів Житомирської області, 17.07.2019 року проведено відбір проб поверхневих вод на території Хмельницької та Житомирської областей.

  Результатами аналізів будуть визначені пріоритетні забруднюючі речовини на ділянках річок Хомора та Случ.

  Разом з тим, для проведення кризового моніторингу стану водних об’єктів за фізико – хімічними показниками, відібрані проби води у річках Хомора та Случ відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу та лабораторією моніторингу вод та грунтів БУВР Прип’яті.  7 липня 2019 року Міжнародний день Дніпра

  «Саме з метою пропаганди серед людей бережного ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини засноване це свято, мета якого-привернути увагу українців до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам», - із таким закликом звернулась Ірина Овчаренко до учасників заходу.

  Притоки головної водної артерії Європи та України протікають на Житомирщині. Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до відзначення Дня Дніпра – 2019.

  Важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

  Захід розпочався із зариблення Дніпра цінними видами риби та феєричним перепливом Дніпра «Swim across Dnipro» у якому взяли участь понад 200 плавців різного віку і статі як аматорів так і професійних спортсменів.

  Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять отримав перемогу у номінації «Глядацькі симпатії» у конкурсі «Сміття стає мистецтвом» у рамках компанії «Вода без PET– Дніпру respect!». Конкурс об’єднує людей басейну річки Дніпра у спільних заходах та плекає у них відчуття цінності та важливості збереження річок.

  Усі, хто став учасником наймасштабнішого інтернаціонального заходу мали змогу: послухати грандіозний концерт, відвідати пінну дискотеку та аква-містечко, навчитися малювати ебру та зробити шикарні світлини на фоні Дніпра та численних фотозон.

  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять крокує нога в ногу з екологічним гаслом «Чисте довкілля-чисте сумління!».


  До Дня Дніпра – 2019!

  На мальовничих берегах річки Мика, лівій притоці річки Тетерів басейну Дніпра розташований ландшафтний парк «Замку Радомисль». За своєю красою та унікальним ландшафтом він стоїть в одному ряду з найкрасивішими, найвідомішими парками України.

  Ландшафтний парк  знаходиться між двома природними водоспадами, а хвойні ліси навкруги надають повітрю лікувальних властивостей. На невеличкому просторі – дерева та скелі, річки та водоспади, протоки та озера. Територія з усіх боків оточена водою. Як і в давнину, тут б’ють джерела, ростуть десятки видів рідкісних рослин .

  Ландшафтний парк складається з кількох островів, з’єднаних містками. Найбільший острів парку – Острів  любові. Він має форму  серця і, за легендою, якщо на нього подивитися з замку та вдарити у дзвін – здійсниться будь яке бажання. На острові стоїть древній кам’яний воїн. Тут все збережено у своєму первісному вигляді, як тисячу років тому, коли древляни облюбували це місце для своїх святилищ.  «Ми за чисту воду» під таким гаслом Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять продовжуються просвітницько-виховні заходи присвячені Міжнародному дню Дніпра

  Понад 100 учнів загальноосвітніх шкіл № 23; № 7 № 6; № 28 м.Житомира та області під час літніх канікул у Комунальному підприємстві «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту «Дениші», який знаходиться на мальовничих берегах Тетерева, цікавились темами охорони навколишнього довкілля, річкою Дніпро і її притоками.

  Позитивно вражає що більшість дітей не вперше чує про бережне ставлення до води, знають проблеми забруднення наших річок і водойм та спільно із викладачами шкіл неодноразово приймали участь в акціях екологічного спрямування, а також на практиці застосовують такі прості кроки до раціонального використання води, як «закрути міцніше кран, щоб не втік океан», закривають воду під час чищення зубів та намилювання волосся та не забруднюють береги рідних водойм не лишаючи там сміття під час відпочинку.

  За що ми їм щиро дякуємо!


  26 -27 червня 2019 року в рамках відзначення Дня Дніпра – 2019 та з метою пропагування серед молоді бережливого відношення до водних ресурсів працівниками управління проведена зустріч з вихованцями ДНЗ № 37 та ДНЗ № 49 м. Житомир на тему«День Дніпра -2019».


  Про якість води в питних водозаборах Житомирської області

  В рамках програми державного моніторингу масивів поверхневих вод лабораторією моніторингу вод та грунтів БУВР Прип’яті протягом червня відібрані проби та проаналізований якісний стан масивів поверхневих вод на річках: Тетерів, водосховище «Відсічне»; Ірша (Малинське і Іршанське водосховища); Случ, питний в/з м. Новоград-Волинський; Гнилоп’ять, питний в/з м.Бердичів; р. Уж, питний в/з м.Коростень та Возня.

  Основні фактори які впливали на якість води - утримання спекотної погоди, що призвело до прогрівання водойм до 24 градусів і як наслідок порівняно з травнем мало місце поступове зростання органічного забруднення води в річках Случ та Уж суббасейну Прип’яті за показниками: БСК5 (біологічне споживання кисню) з 3,32 до 3,64 мгО2/дм³ та ХСК (хімічне споживання кисню) з 39,86 до 46,62 мгО/дм³, а в р.Тетерів, Ірша, Гнилоп’ять та Возня суббасейну середнього Дніпра БСК5 з 3,15 до 3,50 мгО2/дм³ та ХСК з 34,83 до 42,88 мгО/дм³. Вміст розчиненого у воді кисню знаходився у межах нормативних значень і становив 7,92 - 9,76 мгО/дм³.

  Крім того по усіх контрольованих створах фіксувалось збільшення вмісту заліза, а в річці Тетерів вмісту марганцю.

  Разом з тим зазначені показники знаходились у межах середніх сезонних значень.

  З метою підтримання водності, проточності і водообміну у водних об’єктах, водогосподарниками забезпечується виконання встановлених режимів роботи водойм та здійснюється постійний моніторинг якісного стану питних водозаборів області.


  Підтримка території в належному естетичному стані

  Пулинське міжрайонне управління водного господарства БУВР Прип’яті постійно підтримує в належному естетичному стані прилеглу територію управління та експлуатаційних дільниць за рахунок власних надходжень.

  Гарно виглядають упорядковані клумби, підстрижені кущі та покошені газони. На території управління встановлено затишну альтанку, де працівники можуть відпочити в обідню перерву.


  З приходом літа значно побільшало роботи у водників БУВР Прип’яті з поточного ремонту інженерної інфраструктури.

  На міжгосподарському меліоративному каналі МК-1 ділянки гончарного дренажу с.Зеремля Баранівського району проводиться розрівнювання кавальєрів бульдозером Д-606 після проведених екскаваторних робіт з очищення каналу від наносів.  Працівниками управлінь водного господарства БУВР Прип’яті постійно проводяться роботи по підтриманню інженерної водогосподарської інфраструктури у належному технічному стані. У травні місяці розпочато роботи з обкошування каналів, як ручним так і механізованим способом.

  Станом на 01червня 2019 року вже проведено обкошування майже 700 кілометрів міжгосподарських каналів.  28 травня 2019 року начальником БУВР Прип’яті Василем Азимою проведена нарада з керівниками підвідомчих організацій по підсумкам колегії Держводагентства.

  Розглянуті питання щодо розробки плану управління суббасейном річки Прип'ять, про здійснення моніторингу поверхневих вод та діяльність басейнової ради річки Прип'ять .

  Особлива увага була приділена проблемним питанням у сфері управління водними ресурсами.


  24 травня 2019 року Василь Азима взяв участь у засіданні колегії Держводагентства, яка відбулась у місті Ужгород.

  Під час засідання колегії була звернута увага на стратегічні напрямки роботи водного сектору, розробку планів управління річковими басейнами та здійснення моніторингу поверхневих вод.

  Керівники басейнових управлінь водних ресурсів інформували про перші результати діяльності басейнових рад.

  Разом з тим були розглянуті проблемні питання у сфері управління водними ресурсами та інше .


  Роботи по очищенню водойми в с. Забілоччя.

  На виконання регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області, для покращення екологічного стану водойми в с. Забілоччя, Радомишльське міжрайонне управління водного господарства БУВР Прип’яті продовжує роботи по очищенню водойми на замовлення Забілоцької сільської ради за рахунок коштів місцевого бюджету. Це дасть можливість більш ефективно використовувати водний об’єкт в рекреаційних цілях, що особливо актуально для населення у літній період.


  Регіональна програма робіт розчистки та регулювання русел річок

  20 травня 2019 року в прес-центрі Житомирської обласної державної адміністрації відбулась комісія обласної ради, на якій розглядалось питання виконання «Регіональної програми робіт розчистки та регулювання русел річок Житомирської області» за 2018 рік.

  Засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  20 травня 2019 рокуу відбулось позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні розглядалось питання про масове пошкодження лісових масивів та водогосподарська обстановка внаслідок небезпечних гідрометеорологічних явищ у Новоград-Волинському та Ємільчинському районах.


  Cтуденська науково-теоретична конференція

  14 травня 2019 року у Житомирському агротехнічному коледжі за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведена студенська науково-теоретична конференція «Вода, екологія, енергозбереження».

  Мета конференції - обмін науково-практичною інформацією, узагальнення результатів наукових досліджень з проблеми розвитку водних ресурсів в контексті євроінтеграції, екології, енергозбереження та охорони довкілля і відмічена важливість раціонального використання водних ресурсів, збереження довкілля як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей.

  Конференція проходила у формі пленарного засідання. У доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання, зокрема:

  «Актуальна ситуація та майбутній розвиток водних ресурсів у контексті євроінтеграції» (начальник відділу ВВР та МВ БУВР Прип’яті М.Шкльода);

  «Вирішення екологічних аспектів при проектуванні очисних споруд» (директор архітектурно-планувальної майстерні Ю.Росквасов);

  «Комплексне використання водних ресурсів» (студентка БЦІ В.Давидович»;

  «Екологічні проблеми України» (студент В.Остапчук);

  «Енергозбереження» (студент Д.Лисюк);

  «Сучасні методи очищення стічних вод» (студент БЦІ О.Росквасов).

  Обрана тема науково-теоретичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики, приводом нагадти всім про дбайливе ставлення до води.

  «Слід пам’ятати, що знищити завжди легко, а відродити не завжди можливо. Тож давайте усвідомимо, що без зміни нашого особистого ставлення до навколишнього середовища, жодні закони чи природоохоронні заходи не зможуть змінити ситуацію на краще», - зазначив завершуючи свій мотивуючий спіч для учасників В.Азима.


  Дощова погода прискорила зростання трав’яної рослинності, тому обкошування меліоративних каналів працівниками управлінь водного господарства Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять наразі дуже актуальне. В поточному році значно збільшиться площа обкошування каналів механізмами та за допомогою мотокіс, які були придбані у минулому році за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства.


  8 травня 2019 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима зустрівся з колективом Новоград-Волинського міжрайонного управління водного господарства та представив виконувача обов’язків начальника управління Горбонос Олену Василівну, призначену наказом Державного агентства водних ресурсів України від 06 травня 2019 року.

  На зустрічі Василь Азима окреслив головні завдання, які стоять перед управлінням та наголосив на забезпеченні виконання основних пріоритетів діяльності у 2019 році.


  Нехай над головою завжди буде ясне небо і яскраве сонце.


  Засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  7 травня Василь Азима прийняв участь у засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке пройшло під головуванням Віце-прем’єра-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.
  Під час засідання розглядалося питання стану пожежної безпеки в екосистемах України, було підкореговано та затверджено План протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами на 2019 рік.

  Працівниками Радомишльського міжрайонного управління БУВР Прип’яті завершено роботи по ремонту та фарбуванню автомобільного крану КС-3575. Нанесення захисного покриття покращить естетичний стан автокрану та захистить облицювання від негативної дії зовнішнього середовища.

  03.05.19


                        Шановні колеги!

  З нагоди великого свята Воскресіння Христового прийміть щирі вітання і побажання Божого благословення, здоров'я, миру та добробуту! Христос воскрес!

  З повагою

  Начальник Басейнового управління

  водних ресурсів річки Прип'ять                                                                      Василь Азима


  26 квітня День пам'яті Чорнобильської трагедії!


  20 квітня у Міжнародний День довкілля працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять разом з підвідомчими організаціями з залученням учнівської молоді провели заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього природного середовища, озеленення, поширення екологічних знань.

  Висаджено більше 1000 дерев та кущів, впорядковано 31 гектар територій поблизу водних об’єктів та каналів, прибережних захисних смуг та водоохоронних зон та ліквідовано 35 несанкціонованих сміттєзвалищ. Проведено заходи з благоустрою територій управлінь, експлуатаційних дільниць та гідротехнічних споруд.

  Громадський обов’язок кожного з нас - це сприяти оздоровленню природи, що нас оточує.


  18 квітня 2019 року відбулося засідання колегії Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять. В колегії взяли участь начальники відділів БУВР Прип'яті, керівники міжрайонних управлінь водного господарства, головні інженери та начальники дільниць .

  Підведені підсумки виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип′ять у І кварталі 2019 року та визначили завдання роботи на ІІ квартал 2019 року.

  Було прийнято ряд організаційних рішень, зокрема:

  забезпечення виконання комунікативного плану у водній сфері БУВР Прип'яті на 2019 рік;

  продовження виконання завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном;

  стан впровадження елементів пілотного проекту щодо підвищення рівня заробітної плати у водогосподарських організаціях БУВР Прип’яті;

  ефективне використання техніки та механізмів;

  завершення підготовки меліоративних систем до роботи у вегетаційний період 2019 року до 01.06.2019 року;

  забезпечити проведення заходів до Дня довкілля.


  Щорічно 15 квітня у багатьох країнах світу відзначається День екологічних знань.

  Діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища - це запорука безпечного майбутнього для всього людства.


  Для вирішення водно-екологічних проблем річки Прип'ять 12 квітня у місті Новоград-Волинський відбулося засідання басейнової ради річки Прип'ять.

  «У минулому році ми створили басейнову раду Прип'яті. Всі формальності пройдені і вже сьогодні ми затвердили план роботи на 2019 рік, маємо чіткі кроки і маємо працювати ефективно», - сказав голова басейнової ради Олексій Ясюнецький.

  Василь Азима ознайомив присутніх з етапами розробки Плану управління суббасейну Прип'яті у 2018 році та із основними завданнями на 2019 рік. Під час засідання вироблені узгоджені дії щодо управління територією річкового басейну Прип'яті.

  Засідання пройшло за участю науковців, водокористувачів та членів громадських організацій з 7 областей України в атмосфері активного обговорення ряду актуальних питань, таких як: налагодження сучасного моніторингу вод, роботи водних об’єктів у повеневий та меженний періоди.

  Проаналізувавши наявні матеріали з обліку використання вод було визначено антропогенні впливи на якісний стан річок суббасейну Прип’яті з боку 34 точкових джерел забруднення.

  Разом з тим, необхідно провести більш детальний аналіз антропогенних впливів з боку водокористувачів, у тому числі і на річку Хомора, притоку р.Случ, яка з 2016 року забруднюється стоками на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського району Житомирської області, які скидає ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика-Україна», що у Хмельницькій області. Члени басейнової ради одноголосно вирішили запросити на наступне засідання керівництво Понінківської картонно-паперової фабрики та заслухати інформацію, як проходить процес встановлення очисних споруд та виконання плану – графіку робіт, про який говорили на спільному засіданні комісій ТЕБ та НС Житомирської та Хмельницької областей.

  Під час засідання активно обговорювалось питання забезпечення регулювання стоку річок у басейні річки Прип'ять. Зі змістовною доповіддю виступив представник Національного університету водного господарства та природокористування Ігор Стадник. Представником ВП «Рівненська АЕС» Федором Кислициним присутнім була представлена презентація щодо намірів ВП «Рівненська АЕС» по будівництву гідроспоруди на річці Стир.

  Присутніх було проінформовано щодо цьогорічного відзначення Дня Дніпра, яке заплановане на 7 липня 2019 року. Основною метою заходу є привернення уваги українців до проблем головної річки України – Дніпра, третьої за довжиною і площею басейну річки Європи.

  Загалом засідання басейнової ради річки Прип'ять пройшло у теплій та дружній атмосфері однодумців, які націлені на спільний результат – досягнення «доброго» стану річки Прип'ять.


  Складні умови експлуатації бульдозерів при виконанні земляних робіт на меліоративних системах обумовлюють необхідність підвищеного контролю за станом техніки. Своєчасне обслуговування техніки у Новоград-Волинському міжрайонному управлінні водного господарства дозволяє зменшити необхідність проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

  09.04.19


  Водогосподарські організації БУВР Прип’яті продовжують виконувати роботи по видаленню чагарникової рослинності на меліоративних каналах.

  З початку року працівниками управлінь водного господарства здійснено вирубування чагарнику на міжгосподарських каналах на площі 1089,4 га.

  02.04.19


  БУВР Прип'яті долучилося до нового челенджу #trashtag та провело акцію щодо очистки берегів річки Кам'янка від сміття у м.Житомирі.

  22.03.19


  21-22 березня 2019 року в Житомирському національному агроекологічному університеті за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип`ять проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Водні екосистеми у контексті євроінтеграції: реалії та перспективи».

  «Зберегти якість і кількість води, у цьому напрямку працюють і європейські науковці, тому подібні спільні конференції є надважливим для обміну досвідом та впровадженням єдиної концепції дій з питань управління водними ресурсами», наголосив Василь Азима.

  Учасники конференції дійшли згоди, що аби відновити водні ресурси та покращити якість води її необхідно раціонально використовувати.

  Начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Марія Шкльода представила учасникам конференції доповідь «Актуальна ситуація та майбутній розвиток водних екосистем у контексті євроінтеграції».

  За результатами проведеної конференції видано збірник з публікаціями тез доповідей, який буде рекомендовано педагогічним колективам для використання під час проведення навчально-виховного процесу в учбових закладах.  З метою виховання екологічно-свідомої особистості шанобливого ставлення до води Басейновим управлінням річки Прип’ять продовжуються інформаційні заходи серед учнівської молоді.

  Саме сьогодні 22 березня у Всесвітній день води провідним інженером з використання водних ресурсів Галиною Дзюбак проведено екологічний урок в загально освітній школі № 27 міста Житомир.

  До уваги учнів 3-Б класу було представлено презентацію з цікавими фактами про воду на тему «Вода для всіх», а саме: історія її походження, роль води в природі, щодо запасів води на планеті та наводились конкретні приклади щоденної економії води в дома. Окрім цього продемонстровано відеоролики «Річки України», «Про фосфати», «Я прибрав-твоя черга».

  На завершення учні школи мали можливість особисто перевірити якість поверхневої води з річки Кам’янка, притоки р.Тетерів за допомогою тест-смужок.


  21 березня 2019 року в рамках відзначення Всесвітнього дня води, який цьогорічно проходить під гаслом «Вода для всіх» проведено відкриті уроки в 2 класі школи №15 та 3 класі школи № 20 міста Житомир.

  Метою цього заходу є поширення серед учнівської молоді екологічних знань, виховання дбайливого ставлення, раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів. Спільно з учнями за допомогою тест-полосок було перевірено якість води річки Кам'янка.

  Під час уроків дітям було продемонстровано сучасні відеоролики про дбайливе ставлення до річок «Річки України», «Я прибрав-твоя черга», «Про фосфати» та презентацію з цікавими фактами про воду.


  21 березня 2019 року о 10:00 годині у Житомирському національному агроекологічному університеті розпочинає свою роботу Міжнародна науково-практична конференція «Водні екосистеми у контексті євроінтеграції: реалії та перспективи» приурочена до Всесвітнього дня води.

  Огркомітетом конференції, членом якого є начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип`ять Василь Азима визначений регламент конференції, основні напрямки дискусії та мета конференції, якою є привернення уваги спільноти до вирішення водних питань і поліпшення водного співробітництва, оговорення спільної стратегії дій міжнародного співробітництва, установ, організацій та інших представників щодо імплементації положень Водної Рамкової Директиви ЄС та реалізації цілей Міжнародного десятиліття води.

  Для участі в конференції зареєструвались представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, Університету Фрідріха Шиллера в Єні, Німеччина; Міжнародного державного екологічного університету ім.А.Д.Сахарова Білоруського державного університету; Центрального університету Керали, Індія; Національного університету водного господарства та приподокористування; Білоцерківського національного аграрного університету; ДВНЗ «Херсонського державного аграрного університету; Національного університету біоресурсів і природокористування України, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, Державна екологічна інспекція Поліського округу, водокористувачі та інші.

  Основні напрямки дискусії, які будуть обговорені у виступах:

  1. Імплементація директив ЄС щодо охорони транскордонних річкових басейнів.

  2. Глобальні і регіональні проблеми екологічної безпеки та сталого розвитку водних екосистем.

  3.Екологічні проблеми водокористування та водозабезпечення.

  4. Правовий режим охорони та використання водних ресурсів України та Європейського союзу.

  5. Збереження та відтворення біорізноманіття водних екосистем.

  6.Водні біоресурси та аквакультура: проблеми та перспективи розвитку галузі.


  Впродовж останніх років триває співпраця між Ємільчинською експлуатаційною дільницею Олевського міжрайонного управління водного господарства та філією «Ємільчинський райавтодор» ДП «Житомирський облавтодор» по наданню платних послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів, які перебувають на балансі водогосподарської організації.

  20.03.19


  20 березня 2019 року Басейновим управлінням водних ресурсів проведено екологічний урок з нагоди відзначення Всесвітнього дня води у 5 «Б» класі гуманітарної гімназії № 1 м. Житомира на тему «Вода для всіх» з метою інформування учнів про необхідність раціонального використання, охорони та збереження водних ресурсів та впливу фосфатів та фосфонатів на властивості води.

  Для інформування школярів про унікальні українські річки продемонстровано відеоролики «Річки України» та «Про фосфати».

  З учнями проводилось тестування зразків води.


  19 березня 2019 року в рамках відзначення Всесвітнього дня води в школі та дошкільному навчальному закладі Дубрівської ОТГ Баранівського району проведено екологічний урок «Природа для води».

  Під час екологічного уроку діти дізналися про малі річки Житомирщини, почули цікаві факти про воду. Було оголошено конкурс малюнка «За чисте довкілля».


  Проведені звітно-виборні збори в первинній профспілковій організації Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять

  Пройшло оновлення керівного складу первинної профспілкової організації Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  На звітно-виборних зборах обрано новий склад профкому, в який увійшли молоді та енергійні лідери.

  18.03.19


  Організаційні заходи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять з відзначення Всесвітнього дня води

  З метою привернення уваги водокористувачів Житомирської області щодо дбайливого ставлення до води за ініціативи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у платіжних квитанціях за житлово-комунальні послуги за лютий 2019 року Міським комунальним підприємством «Бердичівводоканал», Комунальним підприємством «Водоканал» Овруцької міської ради, Хорошівським житлово-комунальним підприємством, ТОВ «Олевське орендне підприємство теплових мереж», Комунальним підприємством «Баранівка міськводоканал», ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м.Бердичів розміщена інформація щодо простих кроків, які може зробити кожен щодо шанобливого ставлення до води.

  Загалом така інформація донесена до 35716 водокористувачів області.

  Крім цього, водогосподарниками та комунальними підприємствами області проводиться роз’яснювальна робота серед населення, учнівської та студенської молоді щодо бережного ставлення до водних ресурсів шляхом розміщення зазначеної інформації на дошках оголошень у людних місцях населених пунктів, адмінбудівлях комунальних підприємств, під’їздах багатоповерхових будинків.

  18.03.19


  15 березня 2019року в рамках відзначення Всесвітнього дня води в третьому класі школи №15 м. Житомир проведено екологічний урок «Вода – джерело життя».

  Під час відкритого діалогу діти мали можливість дізнатися про малі річки Житомирщини, почути цікаві факти про воду. Було оголошено конкурс малюнка «Бережіть воду».


  Міжрайонними управліннями водного господарства БУВР Прип’яті продовжується заключення договорів із сільськогосподарськими виробниками щодо надання платних послуг, пов’язаних з подачею води з меліоративних систем на зволоження осушених земель та проведення двобічного регулювання водного режиму на осушувально-зволожувальних системах.

  На даний час укладено 59 договорів із землекористувачами щодо надання цих послуг на площі 25,3 тис.га.

  15.03.19


  14 березня 2019 року о 10-00 годині в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять начальником управління В.Азимою проведена нарада – семінар за участю  заступників та спеціалістів з питань водних ресурсів міжрайонних управлінь водного господарства.

  Були розглянуті та обговорені питання роботи водогосподарських організацій щодо управління водними ресурсами в умовах переходу на басейновий принцип управління.  6 березня 2019 року на базі Олевського МУВГ відбулася колегія Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на якій були присутні члени колегії, начальники відділів БУВР Прип’яті та керівники підвідомчих організацій. На колегії обговорювались пріоритети діяльності БУВР Прип’яті у 2019 році та забезпечення виконання плану власних надходжень для сталого функціонування водогосподарського комплексу Житомирської області.

  Голова колегії В.Азима ще раз наголосив на завданнях поставлених на колегії Держводагентства, яка відбулася 1 березня 2019 року в м. Житомирі, зупинився на ролі міжрайонних управлінь водного господарства у виконанні пріоритетів діяльності БУВР Прип’яті у 2019 році, зокрема, участі управлінь у виконанні завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном.

  Керівники міжрайонних управлінь водного господарства інформували про хід забезпечення виконання пріоритетів діяльності БУВР Прип’яті у 2019 році. Було представлено інформацію про підготовку до пропуску весняного водопілля, необхідності поповнення аварійного запасу матеріалів, а також підготовку до проведення екологічних заходів, зокрема, Всесвітнього дня води, Дня довкілля, Всесвітнього дня чистих берегів та взяття участі у Днях річок, про співпрацю з місцевими органами виконавчої влади щодо виділення коштів місцевого бюджету на потреби водного господарства, та інших питаннях водної сфери.


  Радомишльським міжрайонним управлінням водного господарства, на замовлення Вишевицької ОТГ, у лютому місяці цього року проводилися природоохоронні заходи по очищенню річки Вирви. Виконано екскаваторні роботи по очищенню річки від мулу та санітарне видалення чагарнику і очерету. Метою проведення даних робіт є покращення екологічного стану річки та впорядкування місць літнього відпочинку громадян.

  05.03.19


  1 березня 2019 року начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у засіданні колегії Держводагентства у місті Житомирі. Засідання відбувалося спільно з представниками Житомирської обласної державної адміністрації, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державної екологічної інспекції. На колегії розглядалися регіональні аспекти водного менеджменту у 2018 році.


  20 лютого 2019 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у Віче пам’яті для вшанування загиблих учасників Революції Гідності, які 5 років тому віддали свої життя за свободу і європейський вибір України.

  Учасники Віче вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, запалили лампадки та поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.


  7 лютого 2018 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у засіданні 22 сесії Житомирської обласної ради.

  6 лютого 2019 року начальник БУВР Прип’яті Василь Азима зустрівся з колективами Олевського МУВГ та Ємільчинської експлуатаційної дільниці, а також відвідав Пулинське МУВГ. На зустрічах обговорено пріоритетні напрями роботи водогосподарських організацій, питання пропуску повені та розчистки русла річки Уборть, інші виробничі питання.


  Радомишльське міжрайонне управління водного господарства надає платні послуги екскаватором ЕО-2621 для проведення земляних робіт при ремонті водогінної мережі на замовлення Н.Велідницької сільської ради Овруцького району.

  01.02.19


  Підготовка техніки до роботи

  З метою підготовки техніки до роботи у вегетаційний період 2019 року Радомишльським міжрайонним управлінням водного господарства продовжуються ремонтні роботи механізмів на базі управління.

  21.01.19


  Надання платних послуг

  З метою збільшення власних надходжень, Пулинське міжрайонне управління водного господарства надає тракторні та екскаваторні послуги, пов’язані з виконанням земляних робіт комунальному багатогалузевому підприємству «Пулинський водоканал».

  08.01.19


  Земляні роботи при ремонті водопроводу

  На замовлення Новобілокоровицького багатогалузевого комунального підприємтсва Олевське міжрайонне управління водного господарства виконує земляні роботи екскаватором ЕО-2203 при ремонті водопроводу.

  28.12.18


  З 1 січня 2019 року набрав чинності новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України 19.09.2018 № 758

  З 1 січня 2019 року Україна переходить до здійснення моніторингу вод за нормами європейського законодавства. Новий порядок передбачає спостереження за всіма елементами екосистем – біологічними, гідроморфологічними, фізичними та фізико-хімічними.

  Найбільш небезпечні забруднюючі речовини, так звані пріоритетні речовини, також будуть підлягати моніторингу.

  Новий порядок здійснення моніторингу вод буде основою для розробки Планів управління річковими басейнами, кінцевою метою впровадження яких є досягнення доброго екологічного стану вод.

  ВИДИ ДЕРЖАВНОГО МОНІТОРИНГУ ПОВЕРХНЕВИХ ВОД


  27 грудня 2018 року

  В Бердичівському міжрайонному управлінні водного господарства начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду з керівниками підвідомчих організацій про підсумки роботи колегії Держводагенства , що відбувалась 20 грудня 2018 року та покращення роботи експлуатаційних дільниць. Також відбулась зустріч з колективом управління.


  Засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України

  20 грудня 2018 року у м. Хмельницькому відбулося засідання колегії Державного агентства водних ресурсів України під керівництвом Голови Держводагентства Ірини Овчаренко.

  "Водогосподарською галуззю у 2018 році виконувалися визначені Урядом завдання, зокрема, впроваджувалися європейські підходи в управління водними ресурсами," - інформувала Голова Держводагентства Ірина Овчаренко. "Наразі основні питання щодо напрацювання необхідного законодавства є завершеними. Інституційні зміни у водній сфері вже відбулися, зокрема, утворено сучасні басейнові управління та регіональні офіси водних ресурсів. Започаткували роботу демократичної європейської платформи для узгодження необхідних водних питань - басейнові ради. Відкрили реальний доступ до інформації про якісний стан води. Раніше для пересічного громадянина ця інформація була недоступною. Розпочали державний облік поверхневих вод - водний кадастр. Адже, кожна прогресивна держава має володіти достовірною інформацією про наявність водних ресурсів, для ефективного управління ними. Вже є детальна інформація про річки, довжиною понад 10 км. Але це тільки початок. Найближчим часом планується доповнення інформацією про водосховища, водогосподарські об'єкти та ін. Дозволи на спецводокористування виводяться в площину прозорості. Вже розроблена тестова версія Е-дозволу. Ми стали першими бюджетними установами, які запровадили енергосервісні контракти. Що дасть змогу зекономити кошти на оплату за використану електроенергію та оновити обладнання гідротехнічних споруд," - продовжувала Ірина Овчаренко. "Яскравий приклад Хмельниччини, як влада може впливати на бізнес і на процеси контролю за забрудненнями - є судові позови до Понінківської картонно-паперової фабрики, яка є найбільшим забруднювачем річок Случ і Хомора. Отже, до питань покращення якості води необхідно підходити комплексно і виважено. Об'єднавши зусилля всіх зацікавлених сторін, дотичних до води в Україні, реально можна не тільки змінити екологічну свідомість громадян, а і реально досягти "доброго" стану вод", - завершила Ірина Овчаренко.

  На колегії обговорювали роботу управлінь каналів у поливному сезоні 2018 року та їх стан реорганізації, ефективність використання коштів державного бюджету у 2018 році та впровадження пілотного проекту щодо підвищення рівня заробітної плати у водогосподарських організаціях.


  19 грудня 2018 року начальник управління Василь Азима прийняв участь у засіданні комісії Житомирської облдержадміністрації по розгляду звернень підприємств, організацій, установ і громадян щодо надання в користування земельних ділянок та водних об'єктів. Членами комісії розглянуто 7 звернень щодо розгляду земельних питань, які отримали позитивні рішення.


  Двадцята сесія обласної ради

  18 грудня 2018 року  начальник БУВР Прип'яті Василь Азима прийняв участь у двадцятій сесії обласної ради сьомого скликання. На сесії розглянули питання затвердження обласного бюджету на 2019 рік, погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами, прийняли Програму економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2019 рік та інше.


  Семінар з питань ведення державного обліку водокористування

  12-13 грудня 2018 року  у м. Києві в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства відбувся семінар з питань ведення державного обліку водокористування, в якому прийняв участь представник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Основною метою зазначеного заходу було удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування.

  Під час семінару відбулась презентація тестової версії «Е-дозволу» та проведені практичні заняття з питань застосування програмного забезпечення ведення державного водообліку.


  11-12 грудня в рамках проекту “Водна ініціатива плюс для Східного партнерства” у м. Києві проводився семінар з питань розробки Плану управління річковим басейном, в якому прийняв участь начальник БУВР Прип'яті Василь Азима.

  Під час семінару розглядалися питання опису району басейну річки Дніпро, визначення масивів поверхневих та підземних вод, визначення основних антропогенних впливів та економічний аналіз використання вод.


  Очищення каналів

  Завершуються ремонтні роботи з очищення каналів від мулу та наносів. Пулинське міжрайонне управлінням водного господарства проводить бульдозерні роботи по розрівнюванню кавальєрів на каналі Тнянської осушувальної системи.


  Всесвітній тиждень права

  Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип'ять розроблено наказ та затверджені заходи з проведення в 2018 році Всесвітнього тижня права.

  10 грудня 2018 року з працівниками БУВР Прип'яті проведено навчання в якому висвітлено історію прав людини і громадянина та ознайомлено з статтями “Загальної декларації прав людини”.


  Очистка ложа водойми

  Для поповнення державного бюджету коштами від надання платних послуг, Олевське міжрайонне управління водного господарства проводить очистку ложа водойми від мулу та наносів в селі Мокляки Ємільчинського району.


  З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

  Дякуємо бійцям, які боронять нашу державу, бажаємо добра та мирного неба над головою.


  Поточний ремонт гідротехнічної споруди

  З метою підготовки до роботи у вегетаційний період 2019 року міжгосподарської меліоративної мережі, Пулинське міжрайонне управління водного господарства активно проводить поточний ремонт гідротехнічної споруди на каналі Теньківської осушувальної системи.


  04 грудня 2018 року начальник БУВР Прип'яті Василь Азима прийняв участь у регіональній нараді під керівництвом голови облдержадміністрації І.П.Гундича.


  30 листопада 2018 року начальник БУВР Прип'яті Василь Азима прийняв участь в оперативному засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


  Розчищення каналу

  Любарською експлуатаційною дільницею Бердичівського міжрайонного управління водного господарства виконуються роботи по розчищенню від деревної та чагарникової рослинності каналу Верхньо-Случанської осушувальної системи біля с. Кутище Любарського району, з використанням нових кущорізів придбаних за рахунок фонду розвитку водного господарства.


  Проведення поточного ремонту техніки

  На базі Житомирського міжрайонного управління водного господарства розпочато проведення поточного ремонту техніки для ефективного виконання земляних робіт на міжгосподарських каналах.


  Придбання нового обладнання та техніки

  Підвідомчими організаціями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять придбано нове обладнання та техніка,а саме: 5 роторних косарок, 10 кущорізів,3 бензопили та твердопаливний котел за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства. Це дасть можливість покращити ефективність виконання доглядових робіт.


  Віче до Дня Гідності та Свободи

  21 листопада 2018 року колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять на чолі з начальником управління В. Азимою прийняли участь у Віче до Дня Гідності та Свободи. Біля пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні вшанували пам'ять Героїв, борців за свободу, хвилиною мовчання, покладанням квітів та запалюванням лампадок.


  Надання платних послуг

  Пулинським міжрайонним управлінням водного господарства надані платні послуги бульдозером, по упорядкуванню сміттєзвалища в с.Чернявка.


  Встановлено новий твердопаливний котел

  Впроваджуючи заходи щодо економії тепло-енергетичних ресурсів в котельні Овруцької експлуатаційної дільниці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять встановлено новий твердопаливний котел “Буран”, який працює на всіх видах твердого палива (дрова, вугілля, брикети, торфобрикети, тирса), має великий об’єм топкової камери та автоматизований процес горіння.

  Встановлення нового котла забезпечить підтримання оптимальної температури у виробничих та побутових приміщеннях, що створить комфортні умови для роботи працівників дільниці в осінньо-зимовий період.


  Впровадження енергозберігаючих технологій

  З метою економії паливно-енергетичних ресурсів в котельні Радомишльського міжрайонного управління водного господарства Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять було замінено твердопаливний котел на більш економний, паровий котел Е 1/9 з використанням відходів деревини (тирси). Економічна ефективність використання тирси, як палива, за опалювальний сезон в порівнянні з газом становить 180,0 тис. грн.


  ХVІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2018

  06 листопада 2018 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять на чолі з начальником управління Василем Азимою відвідали ХVІ Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE – 2018», який упродовж багатьох років проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

  На офіційному відкритті ХVІ Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2018» голова Держводагентства Ірина Овчаренко наголосила на важливості раціонального використання водних ресурсів, так як не одна галузь економіки та жодна людина не може обійтися без води.

  Учасники форуму мали змогу ознайомитися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2018» та оглянути її експонати, а також прийняти участь у конференції «Вода та довкілля» на якій обговорювався досвід України і країн-членів ЄС Угорщини, Франції та Польщі у впровадженні інтегрованого управління за басейновим принципом, розроблення планів управління річковими басейнами, впровадження нового порядку державного моніторингу вод в Україні та технології розробки водогосподарського балансу річкових басейнів.

  Під час огляду виставки фахівці управління обмінювались набутим досвідом з колегами інших регіонів щодо управління, охорони і відтворення водних ресурсів та впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


  Надання платних послуг

  Овруцькою експлуатаційною дільницею Радомишльського міжрайонного управління водного господарства надані платні послуги бульдозером Д-606 для розрівнювання та влаштування щебеневої основи під покриття на території деревообробного комбінату.


  Розпочалось навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

  Згідно до затвердженого графіку на 2018-2019 роки розпочалось навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять. Навчання проводиться з метою підвищення рівня знань працівників апарату БУВР Прип'яті відповідно до інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


  Впровадження організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами

  Організаційна структура БУВР визначена поєднанням функцій управління водними ресурсами за басейновим принципом та збереження реорганізованих міжрайонних управлінь водного господарства.

  Важливе місце в організаційній структурі басейнового управління займатиме моніторинг поверхневих вод, тому проведено приєднання гідрогеолого-меліоративної експедиції до басейнового управління з метою функціонування лабораторії та гідрогеолого-меліоративної партії, яка в подальшому буде реорганізована у відділ гідрогеолого-меліоративних робіт. В процесі приєднання вивільнено 10 працівників.

  З урахуванням цілісності меліоративних систем, оптимальної схеми їх обслуговування, збереження діяльності в межах басейну річки Прип'ять проведено оптимізацію кількості та території обслуговування водогосподарських організацій.

  Відповідно до наказів Держводагентства 3 управління (Овруцьке, Ємільчинське та Коростенське) припинили свою діяльність, шляхом приєднання до інших управлінь.

  Проведеною оптимізацією структури басейнового управління вивільнено 26,5 посад та 20 посад переведено в робочу сітку, що дасть можливість покращити експлуатацію меліоративних мереж.

  Утворено 6 міжрайонних управлінь водного господарства, які в змозі забезпечити належну експлуатацію меліоративних систем і управління водними ресурсами за басейновим принципом в розрізі адміністративних районів.


  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять долучається до участі у ХVІ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE– 2018» !

  Не порушуючи традиції водогосподарники Житомирщини цьогоріч візьмуть участь в Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE»!

  Для прийняття участі у виставковій експозиції Держводагентства управлінням будуть представлені інформаційні матеріали, буклети щодо діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу області, «Відновлення джерел та витоків річок Житомирщини», які розповідають про продовження традицій своїх предків по відродженню історії та облаштуванню джерел.

  ХVІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE – 2018» відбудеться 6-8 листопада на території Міжнародного виставкового центру м. Київ, Броварський проспект, 15,ст.м. «Лівобережна».

  Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у її роботі та представити свою продукцію, технології та послуги!


  Участь у формуванні складу басейнової ради середнього Дніпра

  У м. Києві 31 жовтня 2018 року відбулися збори заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради середнього Дніпра в яких прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима, а також водокористувачі, науковці, громадські організації, органи виконавчої влади що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну на території Житомирської області. Членство у басейновій раді середнього Дніпра відкриває ширші можливості для співпраці і більш ефективної взаємодії басейнових управлінь водних ресурсів Прип'яті та середнього Дніпра.

  Басейнова рада середнього Дніпра є найчисельнішою до якої включено 84 особи з 9 областей – Київська, Житомирська, Черкаська, Полтавська, Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Сумська та Дніпропетровська.


  Оновлення стел та водоохоронних знаків

  Водогосподарськими організаціями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять проводяться роботи по оновленню меліоративних куточків, стел та водоохоронних знаків.

  Зокрема оновлено стелу в с.Болярка Житомирського району та приведено меліоративний куточок до гарного естетичного стану.


  Привітання з 60-річним ювілеєм

  Вітаємо з 60-річним ювілеєм Вус Ірину Валеріївну, хіміка І категорії гідрогеолого-меліоративної партії Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

  Ірина Валеріївна завжди яскрава та позитивна людина, натхненна до роботи та життєрадісна і саме тому користується повагою серед співробітників.

  Більше 20 років присвятила себе роботі в лабораторії моніторингу вод та ґрунтів. Свою трудову діяльність Вус Ірина розпочала з 1997 року на посаді лаборанта хімічної лабораторії, з 2001 року переведена на посаду інженера-лаборанта І категорії а з 2018 року - хімік І категорії.

  З нагоди ювілею та за добросовісне виконання службових обов'язків, сумлінну працю нагороджена почесною грамотою Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять. Весь колектив щиро вітає з ювілеєм та бажає міцного здоров'я, наснаги, енергії, успіхів у всіх справах та подальшої праці на благо розвитку водогосподарської галузі.


  Збори представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять

  26 жовтня 2018 року відбулися збори представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять, на якій ухвалено склад басейнової ради, обрано голову, заступника та утворено секретаріат.

  Річка Прип'ять є транскордонною річкою України – найбільша права притока Дніпра. Надалі управління водними ресурсами відбуватиметься за участю усіх зацікавлених сторін- водокористувачів, науковців, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну, органів виконавчої влади, поінформував учасник зборів заінтересованих сторін Василь Азима – начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

  До складу Басейнової ради входить 50 осіб з Житомирської, Рівненської, Волинської, Київської, Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей.

  Зборами було ухвалено проект Положення про басейнову раду, як основного документа, згідно з яким басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.

  Головою басейнової ради річки Прип'ять одноголосним рішенням зборів обрано - заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Олексія Ясюнецького, його заступником - Василя Азиму - начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять .

  Це перший крок до шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки, а не окремих її частин. Зміни що відбуваються у водній галузі впроваджують європейську модель управління водними ресурсами.

  Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном, досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану поверхневих та підземних вод.

  Наступне засідання запланували провести у першому півріччі 2019 року.

  Збори пройшли плідно, в атмосфері однодумців та людей, які прагнуть працювати на результат


  Засідання Дніпровської басейнової ради в рамках першого Форуму регіонів Республіки Білорусь і України

  25 жовтня 2018 року у м.Гомель Республіка Білорусь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять — Василь Азима прийняв участь у засіданні Дніпровської басейнової ради, яка проводилась в якості паралельного заходу в рамках першого Форуму регіонів Республіки Білорусь і України.

  Під час засідання було розглянуто проект Плану управління басейном річки Дніпро на території Республіки Білорусь, результати інвентаризації водних об'єктів та подальший розвиток зв'язків між двома країнами.


  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять презентує новий веб-сайт

  Метою нового веб-сайту є висвітлення діяльності БУВР Прип`яті.

  Завдяки сучасній навігації та зручному інтерфейсу ресурс став більш функціональним. Нині користувачі з легкістю зможуть знайти інформацію про якість питних водозаборів, водогосподарську обстановку або характеристику стану поверхневих вод басейну Дніпра в зоні діяльності БУВР Прип`яті.

  На сайті також публікуватимуться новини та інші події, що пов`язані із діяльністю БУВР Прип`яті.

  В розділі новини розміщуватимуться новини управління разом з фото та відео-контентом. На новому веб-сайті також міститимуться посилання на сторінки з законами та положеннями, що регулюють водогосподарську діяльність.  День захисника України та Днем українського козацтва

  Жіночий колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип`ять вітає всіх чоловіків з Днем захисника України та Днем українського козацтва.  Ремонт машин та механізмів

  З метою підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період працівниками Радомишльського управління водного господарства проводиться ремонт машин та механізмів.  “Екологічні ініціативи”

  З метою популяризації знань про необхідність впровадження принципів збалансованого розвитку, формування нового природоохоронного світогляду Національним молодіжним центром “Екологічні ініціативи”, Всеукраїнської екологічної ліги, була проведена громадська консультація щодо приєднання України до Мінаматської конвенції в якій прийняло участь Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять.  14 вересня 2018 року

  У місті Радомишль для спортивного комплексу “Динамо” працівниками та технікою Радомишльського міжрайонного управління водного господарства у вересні 2018 року були надані платі послуги, пов'язані з виконанням ремонтно-будівельних робіт.

  Надання платих послуг

  18 вересня 2018 року

  Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада водогосподарських організацій Житомирської області у якій прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства.

  Під час наради розглянуто наступні питання:

  виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у 2018 році;

  заходи щодо підготовки водогосподарських організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2018 – 2019 років;

  хід виконання плану поточного ремонту меліоративних об’єктів організацій БУВР Прип’яті у 2018 році;

  реорганізація управлінь водного господарства.

  В результаті визначені основні завдання з підготовки меліоративних систем до роботи у 2018-2019 роках, обговоренно виконання основних пріоритетів діяльності Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та своєчасне завершення реорганізації управлінь водного господарства.  14 вересня 2018 року

  «Міжнародний день чистих берегів

  Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять долучився до масштабної екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», яка проходить з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

  Разом із прибиранням проведена роз'яснювальна робота з громадянами щодо підвищення екологічної свідомості, дбайливого ставлення до водних ресурсів. Учасники заходу мають надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими.

  БУВР Прип`яті вважає за доцільне підтримати ініціативу проведення такого заходу в Україні.