Новини

24 лютого 2020 року

Бути еко- це круто!

Для інформування шкільної молоді про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведено екологічний урок та конкурс малюнка в 1 та 3 класах школи №23.


Навчитися економити воду корисно для гаманця!

Високі тарифи на воду підштовхують до того, що потрібно вчитися заощаджувати. Якими правильними звичками обзавестися, щоб навчитися заощадити на споживанні води без згубних наслідків для себе?

Дивно, але факт: дві третини води можна заощадити, не витративши на технічні удосконалення водопроводу ні копійки! Як може економити воду будь-яка людина?

ТОП-7 корисних порад:

✔ Завантажуйте посудомийну і пральну машину по максимуму. Використовуйте для прання режим без додаткового полоскання.

✔ При митті посуду вручну вимикайте кран. Включайте воду, лише намиливши весь посуд. У Європі це звичайна практика.

✔ Відремонтуйте усі крани, що протікають, і злив в бачку унітаза.

✔ Один із способів економії води в квартирі – вимикати воду під час чищення зубів. Душ приймайте методом «намок-вимкнув воду, намилився-включив і сполоснувся».

✔ Як можна економити воду за містом? Якщо ви самі миєте машину на дачі, мийте її з відра, а не з «нескінченного» шланга.

✔ Поставте на крани водозберігаючі розсіювачі-аератори. Струмінь змиватиме мило не гірше, а води витрачатиметься менше.

✔ Покладіть до бачка унітазу одну або декілька пластикових пляшок з водою. Такі способи економії води допоможуть зменшити обсяг бачка і витрата води на змивання.

Пам'ятайте: вода — основне джерело життя на Землі. Тому використання води має мути ощадливим!!!


20 лютого – День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

19 лютого 2020 року

На виконання Плану основних заходів з підготовки цивільного захисту області на 2020 рік, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.12.2019 № 499 "Про основні завдання цивільного захисту області на 2020 рік", управлінням проведено спільне штабне тренування щодо дій органів управління цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області, її міських та районних ланок у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пропуском весняної повені, льодоходу та дощових паводків.

Під час тренувань було визначено порядок дій на випадок загрози або надзвичайної ситуації, пов'язаної з ускладненням погодних умов, удосконалювалися навички у прийнятті управлінських рішень щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.


«Якість води в річках впливає на якість твого життя»

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип"ять узагальнені та систематизовані дані державного водообліку за формою № 2ТП-водгосп (річна) про скидання зворотних вод та забруднюючих речовин, наявність систем очищення стічних вод та їх ефективність у межах Житомирської області за 2019 рік.

Загальний обсяг скинутих зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти Житомирщини становить 71,3 млн.м3 (у 2018 році- 72,53 млн.м3), із них:

- комунальне господарство (28 суб’єктів) – 29,70 млн.м3
- промисловість (70 суб’єктів) – 14,67 млн.м3
- сільське господарство (21 суб’єктів) – 26,83 млн.м3
- інші (8 суб’єктів) – 1,33 млн.м3.

У поверхневі води області у суббасейні середнього Дніпра забруднені зворотні води надходили від 14 водокористувачів, в суббасейні Прип’яті від 4 водокористувачів.

Основними забруднювачами залишаються підприємства житлово-комунальної галузі, а це 1,89 млн.м3 забруднених та недостатньо-очищених зворотних вод.

Найбільші із них- ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м. Бердичів- 0,48 млн.м³, Коростишівське міське комунальне підприємство «Водоканал» - 0,38 млн.м³, Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району смт.Озерне Житомирського району -0,36 млн.м³, Комунальне підприємство «Іршанське комунальне підприємство» смт.Іршанськ Хорошівського району – 0,21 млн.м³, Макарівська квартирно-експлуатаційна частина району, Радомишльського району – 0,15 млн.м³.

Порівняно з 2018 роком обсяг забруднених стоків зменшився на 0,172 млн.м3, або 8,3%.

Для покращення якості води в річках та недопущення подальшого забруднення водних екосистем, необхідно впроваджувати нові технології очистки зворотних вод, здійснювати посилений контроль за господарською діяльністю на водних об’єктах та землях водного фонду, не допускати несанкціонованих скидів стічних вод у водоприймачі.


05 лютого 2020 року

Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима відвідав Новоград-Волинське та Пулинське міжрайонні управління водного господарства. Під час зустрічі з керівництвом та колективами управлінь розглянуті пріорітети діяльності у 2020 році та шляхи впровадження нової організаційної структури


03 лютого 2020 року

Протипожежна безпека – невіддільна частина організації робочого простору.

В БУВР Прип’яті пройшли позапланові протипожежні навчання та практичні тренування фахівців апарату управління та розглянуто порядок дій працівників при виникненні пожежі.

Під час проведення навчання працівників з пожежної безпеки були розглянуті питання:
- визначено поняття пожежі, причини виникнення та шляхи розповсюдження ;
- розглянуто види пожеж та порядок дій працівників у разі виникнення пожежі;
- розглянуто план евакуації, визначені шляхи евакуації та евакуаційні виходи з адміністративної будівлі БУВР Прип’яті;
- проведено позаплановий інструктаж з пожежної безпеки;
- відпрацьовано на практиці правила використання вогнегасників.

Якісно проведене навчання та інструктажі, відпрацьовані на практиці знання як правильно діяти в умовах виникнення пожежі - найкращий спосіб уникнення надзвичайної ситуації.


02 лютого 2020 року

«Всесвітній день водно-болотних угідь» відзначається в світі з 1997 року. Дата для святкування цього дня була обрана не раптово: саме в цей день, 2 лютого 1971 року, в іранському місті Рамсар була підписана «Конвенція про водно-болотні угіддя». Ця Конвенція була підписана з метою захистити водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення.


28 січня 2020 року

Відбулося засідання робочої групи Житомирської обласної ради за участю представників БУВР Прип’яті. На засіданні обговорювались намічені шляхи покращення екологічного стану р. Гнилоп’ять в межах Бердичівського та Житомирського районів.


28 січня 2020 року

Впроваджуємо європейські підходи в управліннні водними ресурсами

28 січня 2020 року в Житомирі відбулося засідання колегії БУВР Прип'яті за участю керівників відділів, служб та начальників підвідомчих організацій.

Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима детально проаналізував роботу управління за 2019 рік, основну увагу приділивши виконанню пріоритетів БУВР Прип'яті у 2019 році.

Про виконання пріоритетів діяльності доповіли начальники міжрайонних управлінь Анатолій Дяченко, Петро Іщук, Зоя Шиш, Володимир Наумчук, Віталій Кучер.

Підсумувавши роботу за минулий рік , начальник БУВР Прип'яті Василь Азима визначив плани робіт на 2020 рік.

Враховуючи пріоритети Держводагенства на 2020 рік, а також Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року БУВР Прип'яті планує зосередити зусилля на:

• забезпеченні узгодження та врахування інтересів усіх заінтересованих сторін щодо використання та відтворення водних ресурсів у межах басейну річки Прип'ять;
• продовженні впровадження моніторингу вод за європейськими стандартами;
• забезпеченні виконання завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном;
• створенні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення на водогосподарських системах;
• впровадженні електронного документообігу;
• здійсненні заходів щодо оптимізації структури водогосподарських організацій;
• впровадженні Е-звітності державного обліку водокористування;
• організації та проведенні просвітницьких заходів екологічного характеру;
• активізації роботи міжрайонних управлінь водного господарства з місцевими органами виконавчої влади з метою залучення коштів на покращення водних ресурсів та відновлення водних об'єктів.

На колегії розглянуто питання впровадження нової організаційної структури.

Керівники міжрайонних управлінь доповіли про приведення чисельності працівників у відповідністіь до визначеного фонду оплати праці забезпечивши ефективну зайнятість , високопродуктивну та якісну роботу.

Після закінчення колегії відбулась чергова звітно-виборча Конференція Товариства меліораторів та водогосподарників Житомирської області.


27 січня 2020 року

Проведене навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять щодо антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з урахуванням точкових та дифузних джерел, що є одним із кроків написання Плану управління річковим басейном.

Метою навчання є ознайомлення присутніх з основними підходами з визначення основних антропогенних навантажень та їхніх впливів від точкових та дифузних джерел включаючи забруднення органічними, біогенними, небезпечними речовинами, аварійне забруднення та вплив забруднених територій і гідроморфологічних змін.

Наголошено що аналіз антропогенних навантажень та оцінка їх впливів на якісний стан масивів поверхневих вод проводиться для уточнення екологічних цілей, складання Програми моніторингу вод та розроблення і виконання заходів для досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану води та збалансованість її використання.


 • 23 січня 2020 року

  Для здійснення господарської діяльності з використанням водних ресурсів суб’єкти господарювання обов’язково повинні отримати дозвіл на спец водокористування згідно чинного законодавства. На території Житомирської області його видає сектор Державного агентства водних ресурсів України.

  Протягом 2019 року БУВР Прип’яті опрацьовано та розглянуто технічною радою управління 275 матеріалів від водокористувачів на видачу та анулювання дозволів на спеціальне водокористування. З них погоджено 229, негативні висновки отримали 46 матеріалів.

  Крім того, розглянуто: 9 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки водного фонду, з яких всі погоджено.

  Опрацьовано 28 розрахунків поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води у водопровідно-каналізаційних господарстві області, з них погоджено – 26, повернуто на доопрацювання - 2.

  Розглянуто 41 матеріал щодо укладання договір оренди водних об’єктів, яким надано висновок щодо можливості погодження.

  Встановлено 1105 режимів роботи на водних об’єктів та 488 на орендованих водних об’єктах.

  Розглянуто пропозиції щодо погодження проектів по: проведенню робіт на землях водного фонду; встановлення розмірів смуг відведення та режиму користування ними; меж зон санітарної охорони водних об’єктів; визначення розмірів та меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них – у кількості 3, з яких всі погоджено.

  Виконано план по відновленню та упорядкуванню джерел та витоків річок – 50.

  Виготовлено 33 паспорти та розглянуто 17 договорів оренди на водні об’єкти.


  22 січня 2020 року

  День Соборності відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу.


  14 січня 2020 року

  Заступник Голови Держводагентства Павло Гвозденко відвідав Житомирщину, де спільно з начальником БУВР Прип’яті Василем Азимою зустрілись з Головою Житомирської обласної державної адміністрації Віталієм Бунечко для вирішення проблемних питань водних ресурсів.

  Під час зустрічі розглянуто ряд питань, зокрема проблему забруднення річок Случ та Хомора стічними водами підприємств Хмельницької області. Віталій Бунечко пообіцяв, що найближчим часом зустрінеться з Головою Хмельницької ОДА та посадовцями і проведуть нараду для вирішення даного питання.

  “Завдяки спільним та консолідованим зусиллям заінтересованих сторін, можна найбільш швидко та ефективно вирішувати задачі високих рівнів складності” - відмітив Павло Гвозденко.


  13 січня 2020 року

  З працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведено навчання на тему : «Визначення масивів поверхневих вод», як одного із елементів структури Плану управління річковим басейном.

  Метою навчання є ознайомлення присутніх з Методикою визначення масивів поверхневих та підземних вод, а також презентація визначених категорій масивів поверхневих вод в суббасейні річки Прип’ять.


  Вітаємо Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!


  27 грудня 2019 року

  Державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) до Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та використання води у сільському та рибному господарствах підпорядкованим йому організаціям не пізніше 01 лютого 2020 року.

  Нагадуємо, єдині правила ведення державного обліку водокористування, які є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, діяльність яких пов’язана із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин:

  - здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 20 м3 на добу;
  - забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 м³ на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
  - мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 20 м³ на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року);
  - мають оборотні системи водопостачання загальною потужністю 1000 м³ води на добу і більше незалежно від кількості забраної (отриманої) води;
  - використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
  - здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
  - віднесені до галузі гідроенергетики;
  - користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб.

  Якщо діяльність водокористувача не підпадає під критерії, визначені Порядком для здійснення державного обліку водокористування, такий суб’єкт господарювання не повинен подавати Звіт.

  У разі припинення діяльності водокористувач повинен проінформувати Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять, про припинення подання Звіту.


  24 грудня 2019 року

  З метою забезпечення ефективної зайнятості працівників, посилення їх мотивації до високопродуктивної, якісної та професійної роботи начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду з керівниками та економістами підвідомчих управлінь. На нараді розглянута організаційна структура та штатні розписи на 2020 рік. Також обговорено ряд інших питань.


  24 грудня 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Комісією затверджено План дій департаментів, управлінь облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, райдержадміністрацій, міськвиконкомів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році та обговорено готовність до реагування при ускладненні погодних умов осінньо-зимового періоду.


  18 грудня 2019 року

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у двадцять дев’ятій сесії обласної ради.

  Під час сесії депутатський корпус проголосував за обласний бюджет на 2020 рік, Програму економічного і соціального розвитку області на 2020 рік та низку регіональних галузевих програм, а також за створення двох ландшафтних заказників місцевого значення та ряд інших питань.


  17 грудня 2019 року

  Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада БУВР Прип’яті, під час якої розглянуто виконання водогосподарськими організаціями БУВР Прип’яті пріоритетів діяльності у 2019 році, забезпечення ефективного використання виділених коштів та намічені заходи щодо подальшої підготовки меліоративних систем до роботи у 2020 році.

  У нараді прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

  Під час засідання наради було заслухано керівників водогосподарських організацій.


  12 грудня 2019 року

  З метою удосконалення системи управління водними ресурсами в БУВР Прип’яті проводиться реформування водогосподарських організацій.

  9-12 грудня начальник БУВР Прип’яті Василь Азима зустрівся з колективом Житомирського міжрайонного управління водного господарства та ознайомив працівників управління з наказом Держводагентства від 03 грудня 2019 року №742 про реорганізацію Житомирськго МУВГ шляхом приєднання до Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять . Було наголошено , що утворена нова структура повинна забезпечити на практиці впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.

  Також, на виконання наказу Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять від 29.10.2019 року № 91 "Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права" проведено навчання з працівниками управління з питань реалізації та захисту прав людини та розглянуто ряд актуальних питань , які виникли у зв’язку з реорганізацією.


  10-11 грудня 2019 року

  Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з керівником Василем Азимою долучилися до роботи семінару River Basin Management Plan з питань розробки Плану управління річковим басейном Дніпра, який організований у рамках проекту «Водна ініціатива плюс для Східного партнерства» у м.Київ.

  Проект допомагає Україні та п’яти іншим країнам Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдові) реформувати галузь управління водними ресурсами відповідно до стандартів ЄС, приділяючи особливу увагу транскордонним річковим басейнам, задля покращення якості води в довгостроковій перспективі ї її доступності для всіх.

  У перший день семінару присутні обговорили основні кроки щодо підготовки Планів управління річковими басейнами в Україні.

  Експерти проекту EUWI+ представили присутнім результати роботи в написанні елементів Плану управління річковим басейном Дніпра, а саме:

  • Результати до розділу 1 ПУРБ щодо загальної характеристики басейну та визначення масивів поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 2 ПУРБ щодо основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 5 ПУРБ щодо строків досягнення екологічних цілей для поверхневих та підземних вод.

  11 грудня на порядку денному було обговорення економічного розвитку території басейну Дніпра, організація громадських консультацій, їх важливість та форми.

  Крім того у рамках Проекту проводиться фінансування для модернізації водної галузі, зокрема, забезпечення лабораторій сучасним обладнанням для аналізу води за вмістом пріоритетних забруднюючих речовин, які найбільше завдають шкоди водному середовищу та здоров'ю людини.

  На сьогодні Держводагентсвом для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 3 базових лабораторій в Україні.

  У 2020 році до програми моніторингу буде включено 3,1 % масивів поверхневих вод.

  Отримані на семінарі знання будуть використані для наступних кроків з розробки елементів Плану управління річковим басейном.


  11 грудня 2019 року

  Використовуючи погожі грудневі дні, працівники Житомирського міжрайонного управління водного господарства БУВР Прип’яті проводять вирубування чагарнику на укосах та бермах міжгосподарських каналів ділянки гончарного дренажу с.Сколобів Хорошівського району. Виконання зазначених доглядових робіт ремонтувальниками русловими покращить пропускну здатність каналів при проходженні весняної повені.


  11 грудня 2019 року

  В рамках проведення післядипломного навчання фахівці БУВР Прип’яті пройшли навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства з ведення державного обліку водокористування.

  Розглядалися нагальні питання щодо забезпечення належного державного обліку водокористування та ведення державного водного кадастру. Після завершення навчання фахівці пройшли тестування та отримали сертифікати.


  09 грудня 2019 року

  В Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип'ять розпочався щорічний Всеукраїнський тиждень права.

  З працівниками апарату БУВР річки Прип'ять проведено лекцію на тему “Права і обов'язки людини і громадянина”, “Конституція України як гарант захисту прав людини і громадянина”.

  Навчання проводиться з метою підвищення рівня знань Конституційного права працівників та детального розгляду прав людини у всіх аспектах її життя та діяльності.


  06 грудня 2019 року

  Вітаємо з Днем Збройних Сил України!


  03 грудня 2019 року

  На виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в смт. Ємільчине за кошти Обласного природоохоронного фонду, для покращення гідрологічного та санітарного режиму водного об’єкту на річці Уборть , басейн річки Прип’ять, проводиться розчищення водойми площею 31,4 га.


  02 грудня 2019 року

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима перебував з робочим візитом в Новоград-Волинському міжрайонному управлінні водного господарства.

  В ході зустрічі керівника БУВР Прип’яті з колективом управління було обговорено ряд важливих питань для успішного завершення завдань покладених на управління в 2019 році.


  28 листопада 2019 року

  З метою обговорення теоретичних та практичних питань децентралізації і регіонального розвитку, формування нової системи управління регіоном на основі сучасних цифрових технологій на базі Житомирського національного агроекологічного університету проводиться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Становлення механізму публічного управління розвитком сільських територій як пріоритет державної політики децентралізації».

  Одним із основних питань конференції є, зокрема, проблематика створення та впровадження нової моделі регіонального управління, яка базується на використанні сучасних космічних та геоінформаційних систем.


  25 листопада 2019 року

  Водники БУВР Прип’яті завершують роботи по підготовці інженерної водогосподарської інфраструктури до роботи у зимовий період. Проведено обстеження меліоративної мережі, підняті затвори на шлюзах-регуляторах, завершується очищення гідротехнічних споруд від наносів.


  21 листопада 2019 року

  Відбулось чергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому прийняв участь предстаник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Разом з іншими питаннями було розглянуто підсумки проведення купального сезону 2019 року та затверджено план заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах області у 2019-2020 роках


  19 листопада 2019 року

  Водники Житомирського міжрайонного управління БУВР Прип’яті, згідно річних планів поточного ремонту об’єктів інженерної водогосподарської інфраструктури, продовжують виконувати екскаваторні роботи по очищенню міжгосподарських меліоративних каналів Верхньо-Тетерівської осушувальної системи Чуднівського району.


  18 листопада 2019 року

  На виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в с. Володимирівка Баранівського району проведено розчистку 0,8 км русла річки Зеременка, правої притоки річки Смолка, басейну річки Прип’ять.


  14 листопада 2019 року

  БУВР Прип’яті забезпечує виконання Програми державного моніторингу вод, затвердженої наказом Держводагентства України від 11.06.2019 року № 336 на 8 масивах поверхневих вод.

  Всього за 9 місяців 2019 року відібрано 66 проб та виконано 1435 вимірювань показників .

  Проводиться визначення масивів поверхневих вод, які перебувають під ризиком досягнення екологічних цілей для включення до програми діагностичного моніторингу вод в частині виконання вимірювань вмісту пріоритетних забруднюючих речовин.

  Для визначення вмісту пріоритетних речовин на МПВ БУВР Прип’яті проводяться підготовчі роботи щодо придбання обладнання для відбору проб, пробо підготовки та логістики доставки проб до вимірювальної лабораторії


  12 листопада 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у засіданні 28 чергової сесії обласної ради .


  12 листопада 2019 року

  Щопонеділка в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять проводиться навчання працівників апарату з метою підвищення рівня знань, відповідно до інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


  06 листопада 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у спільному засіданні секцій «Водні ресурси та інфраструктура», «Економіка та інвестиційна діяльність» науково-технічної ради Держводагентства.

  Директор фінансово-економічного департаменту Держводагентства Олена Комаха проінформувала про участь басейнових рад у розподілі коштів державного фонду розвитку водного господарства, а також представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету.

  Директор департаменту водного менеджменту Ольга Лисюк представила результати науково-дослідної роботи Інституту гідробіології НАН України «Гідроекологічні дослідження Стеблівського водосховища та розробка рекомендацій щодо поліпшення його стану».

  На засіданні було розглянуто проблематику екологічного стану р. Сула на території Полтавської області.

  Крім того, у заході брали участь представники громадської організації «Екологія-Право-Людина», які обговорили із водниками важливість системних дій під час визначення пріоритетного об’єкта фінансування та проведення моніторингу після реалізації проекту, а також представили своє бачення щодо важливості внесення змін до законодавства про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища


  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять долучилося до участі у ХVІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE– 2019» !

  Водний форум щороку проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водній сфері, до якого не порушуючи традиції долучились водогосподарники Житомирщини.

  У рамках виставкових заходів представники БУВР Прип’яті прийняли участь у експертній дискусії «NEW WATER MANAGAMENT», який проведений у форматі дискусійних панелей «Незаборонені фосфати-загроза для річок», «Європейський моніторинг України» та «Необхідність реформи у водному секторі».

  Провідні стейкхолдери у водній сфері намагалися знайти відповіді «Забороняти чи не забороняти фосфати» та запропонували визначити точки забруднення водних ресурсів, і вже тоді вжити запобіжні заходи.

  Інформація щодо екологічного стану вод - це один із ключових факторів до здорового життя громадян України. Саме тому, з 2019 року Україна поетапно переходить до здійснення моніторингу вод за нормами європейського законодавства. Головний меседж побудови нового європейського моніторингу вод в Україні – дати річці жити у природних умовах.

  На експозиції Держводагентства учасникам заходу була надана можливість продемонструвати дослідження з експрес-аналізу води із різних річкових басейнів.

  З метою представлення свого потенціалу та можливостей широкому колу фахівців водогосподарники суббасейну Прип’яті активно долучились до наповнення виставки, підготовувши інформаційні буклети-брошури та зробили для себе висновок: якщо ти змінився сам, то і зміняться усі навколо, кроки вперед – це рух до доброго стану вод.


  31 жовтня 2019 року

  Відбулось позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому прийняв участь предстаник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Розглядалося питання готовності служб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

   Основні завдання, які ставилися перед учасниками - оцінити готовність до дій, які запобігатимуть виникненню надзвичайних ситуацій, відпрацювання злагодженості, послідовності й оперативності у роботі в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з можливими ускладненнями погодних умов.


  Ефективно комунікуємо і приймаємо спільні рішення!

  31 жовтня 2019 року у м. Луцьк відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять для узгодження шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки Прип’ять.

  Члени басейнової ради ознайомлені з етапами розробки елементів Плану управління суббасейну річки Прип’ять.

  Під час засідання висвітлено питання аналізу антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з боку точкових джерел в басейні річки Прип’ять та перерозподілу стоку річки Прип’ять у Білоозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу, які є актуальними не лише в Україні, але й в Республіці Білорусь.

  Окремо приділена увага питанню про гідрологічну та екологічну ситуацію в басейні р. Стир – транскордонної притоки річки Прип'ять, та стану водних ресурсів басейну Прип’яті у цілому.

  Наприкінці засідання учасники визначилися із планом роботи та першочерговими задачами басейнової ради у 2020 році.


  29 жовтня 2019 року

  Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у засіданні робочої групи Житомирської обласної ради, на якому вивчалось питання щодо екологічного забруднення каналізаційними стоками р. Гнилоп’ять в межах Бердичівського та Житомирського районів.

  Розглянуті питання реконструкції очисних споруд ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м. Бердичева щодо виконання умов дозволу на спеціальне водокористування в частині забезпечення нормативної якості зворотних (стічних) вод.


  28 жовтня 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима разом с членами басейнової ради середнього Дніпра, прийняли участь у засіданні, що відбулось у м Киів. Учасниками зібрання обговорювались актуальні питания з управління водними ресурсами в напрямку розробки елементів планів управління річковим басейном середнього Дніпра та управління ризиками затоплення.


  24 жовтня 2019 року

  Спеціалісти гідрогеолого-меліоративного відділу БУВР Прип'яті протягом поточного року проводили гідро-меліоративний моніторинг осушених земель на площі 135,0 тис. га, при цьому виконано ручне буріння 120 свердловин глибиною до 1 м, відібрано 412 проб води на хімічний аналіз та 798 проб ґрунту на визначення агрохімічних показників, на визначення кислотності грунту – 200 проб, на водну витяжку – 80 проб, на сольову витяжку – 38 проб, на визначення природньої вологості грунту – 480 проб. Виконано камеральне опрацювання 59,5 тисяч замірів рівнів ґрунтових вод, які надавалися до гідрогеолого-меліоративного відділу БУВР Прип’яті управліннями водного господарства.

  Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів БУВР Прип'яті проведено вимірювання показників складу і властивостей вод та ґрунтів у кількості 5816, у тому числі показників складу і властивостей води – 4944 вимірювання, показників складу і властивостей ґрунтів – 872 вимірювання.


  22-23 жовтня 2019 року

  Представники БУВР Прип’яті прийняли участь у семінарі “Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад’’. Семінар проводився у рамках проекту Євросоюзу «Європейська водна ініціатива для країн східного партнерства».

  На початку заходу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.

  Детально Голова Держводагентства зупинилася на покроковій реалізації планів управління річковими басейнами через роботу басейнових рад. Окреслила основні методи співпраці басейнової ради із управліннями водних ресурсів у межах басейнів та очікувані результати.

  Під час семінару розглядалися питання залучення зацікавлених сторін, комунікація та громадські консультації при розробці ПУРБ.

  Також відбулася практична сесія - робота в групах, присвячена аналізу діючих регламентів та внутрішнього розпорядку Басейнових рад і підготовці порядку денного засідання Басейнової ради.


  18 жовтня 2019 року

  В ході виконання плану заходів з підготовки до роботи водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років водниками БУВР Прип’яті проведено ремонт та утеплення об’єктів виробничого призначення, ремонт та випробування побутових котлів, заготовлено 414,3 куб.м. дров та 19,6 тон вугілля, обладнано машини для перевезення людей в осінньо-зимовий період, підготовлені побутові приміщення для обігріву працюючих та прийняття їжі.


  15 жовтня 2019 року

  Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима з робочою поїздкою перебував в Коростенській експлуатаційній дільниці Житомирського МУВГ та Овруцькій експлуатаційній дільниці Радомишльського МУВГ.

  Було піднято питання розчистки річки Уж. Згідно з Регіональною програмою робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки роботи з розчищення русла річки виконані за рахунок коштів Ушомирської ОТГ в сумі 860 тис.грн. та будуть продовжені для підтримання сприятливого гідрологічного режиму річки Уж.

  Обговорювались питання з утримання інженерної інфраструктури, її подальшого використання, передачі в оренду та можливої приватизації майна, безоплатної передачі на збереження землекористувачам та сільгосптоваровиробникам, що дасть змогу більш ефективно використовувати бюджетні кошти.

  Розглянуті питання підготовки до роботи водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Звернута увага на покращення естетичного стану будівель, подальше проведення благоустрою територій, утримання в належному стані санітарно-побутових приміщень, впровадженню корпоративного стилю та ряд інших питань.


  14 жовтня 2019 року

  Шановні колеги!
  Щиро вітаю Вас зі святом
  Днем захисника України!

  Бажаю Вам незламної волі, благополуччя, родинного щастя, міцного здоров'я, мирного неба над головою, сил і впевненості у світлому майбутньому нашої України!

  З повагою,
  Начальник Басейнового управління
  водних ресурсів річки Прип'ять

  Василь Азима


  9 жовтня 2019 року

  Водники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять в рамках впровадження принципів Водної Рамкової Директиви у сфері водного господарства провели навчання на тему: «Дотримання водного законодавства» із землевпорядниками сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, яке відбулось у Житомирському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.


  8 жовтня 2019 року


  Робота по підтриманню інженерної інфраструктури

  08.10.19


  Упродовж 9 місяців 2019 року водниками БУВР Прип’яті проводилася активна робота по підтриманню інженерної інфраструктури у робочому стані.

  На міжгосподарській меліоративній мережі проведено очищення каналів від наносів в обсязі 45,4 тис.м3, відремонтовано 849 гідротехнічних споруд, видалено рослинності на укосах та бермах каналів на площі 6253,7 га.


  Українці заслуговують на чисту воду

  07.10.19


  Природний вихід підземних вод на поверхню – це і є джерело. Джерело, свого роду показник екологічного стану того місця, в якому воно знаходяться, має величезне значення для підтримання водного балансу інших поверхневих джерел.

  Деякі з джерел представляють собою унікальну природну цінність, до того ж при виникненні надзвичайної ситуації є часто єдиним джерелом питної води.

  Джерельна вода доходить до нас у своїй первозданній природній формі, володіє цілющими властивостями. Така вода - жива, вона дарує нам чисту енергію самої природи і тому треба берегти і відновлювати природні джерела.

  Так за 2019 рік працівниками підвідомчих організацій Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять відновлено 4️8️ природних джерел і 2️ витоки річок.


  26 вересня 2019 року.

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима взяв участь у позачерговому засіданні Житомирської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  На засіданні розглядалось питання про готовність обласних служб, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

  26 вересня 2019 року.

  Представник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у роботі семінару щодо підвищення обізнаності та оцінки процесу впровадження і моніторингу досягнення водних Цілей Сталого Розвитку, який проводиться за ініціативи Глобального водного партнерства України.


  24 вересня 2019 року.

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у нараді в Житомирській обласній держаній адміністрації з питань підготовки до проведення Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь.


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  БУВР Прип'яті підтримуючи екологічний івент "Міжнародний день чистих берегів", який проходить у 3-ті вихідні вересня місяця, зібрав усіх охочих допомогти очистити береги річок Житомирської області.

  До даного челенджу, який відбувався з 15 по 21 вересня, долучилися працівники БУВР Прип'яті та водогосподарські організації, студенти Житомирського агроекологічного університету, Державного університету "Житомирська прлітехніка", учні школи 15 м. Житомир, учні гімназії 4 с. Поліське, Черняхівської гімназії, учнівська молодь Радомишльського профліцею, школярі Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, працівники Олевської ЦПМД та небайдужі громадяни. Основним месенджером даного заходу є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.


  Всесвітній день моніторингу води

  18 вересня - Всесвітній день моніторингу води, який спрямований на поінформованість суспільства про проблеми води та участь у захисті водних ресурсів у всьому світі


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  БУВР Прип’яті продовжує долучати небайдужу молодь до проблеми забруднення побутовими відходами водних об’єктів.

  Так, спільними зусилями працівників Пулинського МУВГ, учнів Вацлавпільської гімназії та Пулинського професійного ліцею прибрано прибережно захисну смугу вздовж річки Тня, зібрано сміття біля водойми с. Ясна Поляна та навколо ставу цегельного заводу, який став улюбленим місцем відпочинку для мешканців смт. Пулини.

  Чисто не там де прибирають, а там – де не смітять!


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує проведення еколого-просвітницьких заходів щодо екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів».

  16 вересня працівниками БУВР Прип’яті був організований перегляд в навчальному закладі №15 м. Житомир відеоролику «Я прибрав – твоя черга -2 : змінимо майбутнє разом», а також разом з шкільною молоддю прибрано прибережно захисну смугу уздовж річки Кам’янка.


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів.

  Працівники водогосподарських організацій БУВР Прип’яті долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» організувавши прибирання прибережних захисних смуг уздовж річок Уборть, Случ, Мика та навколо водойм із залученням місцевого населення, шкільної та учнівської молоді.


  8 вересня 2019 року

  Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучилися до святкування Дня Десни, яке відзначалося на території літературно-меморіального музею ім. О.П. Довженка.

  На заході проходили театралізовані екскурсії, виставка робіт фіналістів фотоконкурсу «Синергія Десни» та святково - розважальна програма «Зачарована Десна».

  Крім того на гостей свята чекали: AQUA-містечко, алея майстрів, аніматори та фотозона, цікаві конкурси та розваги, спортивні змагання, прогулянка на теплоході та виступи кращих артистів міста.

  Основна мета свята – екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів, привернення уваги органів влади, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів і пошуку шляхів їх спільного вирішення.


  12 вересня 2019 року на базі Олевського міжрайонного управління водного господарства в смт. Нові Білокоровичі відбулася нарада водогосподарників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, під час якої розглянуто ефективне та раціональне використання коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2019 рік за бюджетною програмою КПКВ 2407050 « Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» міжрайонними управліннями водного господарства та хід підготовки водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2019 - 2020 років. Підведені підсумки проведеного аналізу використання основних фондів управліннями водного господарства та обговорені завдання щодо проведення роботи з передачі міжгосподарських меліоративних фондів на безоплатне зберігання сільгосптоваровиробникам.

  Також начальники управлінь водного господарства доповіли про підготовку до проведення акції «Чистий берег».


  Водники БУВР Прип’яті продовжують виконання робіт по підтриманню державних водогосподарських об’єктів у робочому стані.

  Станом на 1 вересня 2019 року відремонтовано 776 гідротехнічних споруд, виконано обкошування від трав’яної рослинності міжгосподарських каналів площею 4,8 тисяч гектарів та проведено їх очищення в об’ємі 33,3 тис.м3.

  09.09.19


  4-6 вересня 2019 року начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у Х нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь.

  Під час наради обговорювались питання щодо співробітництва на транскордонних водах у сфері управління водними ресурсами, протиповеневого захисту, регулювання та меліорації, гідрометеорології та гідрогеології.


  Водогосподарськими організаціями БУВР Прип`яті продовжується робота по відновленню та облаштуванню криничок та природних джерел.

  В серпні місяці за участю Оруцької експлуатаційної дільниці Радомишльского МУВГ проведені роботи по облаштуванню та очисці від мулу кринички в селі Корчівка Овруцької ОТГ.

  06.09.19


  Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих!

  29 серпня - День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.


                        Шановні колеги!

  Щиро вітаю Вас зі святом - Днем Незалежності України!

  Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я,

  щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі та

  подальших успіхів в усіх справах і

  починаннях заради процвітання незалежної України.

  З повагою,

  Начальник Басейнового управління

  водних ресурсів річки Прип'ять                                                                     Василь Азима


  З Днем Державного Прапора України!

  Представники БУВР Прип'яті прийняли участь в урочистому піднятті Державного Прапору України, яке відбулося на майдані ім.Сергія Корольова у м.Житомир.

  До церемонії долучилися представники влади, духовенства, військові та матері воїнів загиблих в АТО.

  23.08.19


  З метою підготовки до роботи в осінньо-зимовий період в міжрайонних управліннях водного господарства БУВР Прип’яті проводиться ремонт та випробування котлів, утеплення об’єктів виробничого призначення, створюється нормативний запас палива та виконуються інші підготовчі роботи.

  19.08.19


  11 серпня 2019 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у заходах з відзначення Дня Західного Бугу , що відбулися у місті Золочів.

  Цей день об’єднав всіх небайдужих громадян, місцевих жителів, гостей , які могли долучитися до цього cвяткового дійства.

  Саме такі заходи спрямовані на підвищення екологічної свідомості та спонукають громадян до раціонального використання водних ресурсів, виховують відповідальне ставлення до чистоти річок та водойм.


  Водогосподарські організації БУВР Прип’яті постійно працюють над збільшенням надходжень до спеціального фонду бюджету.Особливий попит фізичних та юридичних осіб на послуги з виконання земляних робіт екскаваторною та бульдозерною технікою.

  Наприклад, Житомирське міжрайонне управління водного господарства на данний час надає послуги бульдозером ДТ-75 з планування польових доріг поблизу села Ульянівка на замовлення приватного підприємця.

  09.08.19  БУВР Прип’яті вжито заходів по відновленню екологічних витрат у р.Роставиця на території Житомирської області.

  Для забезпечення можливості безперебійного водопостачання мешканців міст Біла Церква, Миронівка, Богуслав, Корсунь – Шевченківський та підтримання належного екологічного стану в руслах р.Роставиця та р.Рось, шляхом складних переговорів вдалось переконати жителів с.Строків Попільнянського району, щодо необхідності здійснення розрахункових витрат води із Строківського водосховища.

  В результаті проведених робіт по розчистці гідротехнічної споруди, збільшенні витрат по вище розташованих водних об’єктах, відновлено належний режим роботи Строківського водосховища з витратами води в нижній б’єф 0,4 м3/с.

  05.08.19


  Міжрайонними управліннями водного господарства БУВР Прип’яті продовжуються роботи по підтриманню в робочому стані інженерної водогосподарської інфраструктури. Виконуються роботи по обкошуванню трав’яної рослинності на дні, укосах та бермах каналів навісними косарками та мотокосами придбаними за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства. Станом на 01 серпня 2019 року проведено обкошування міжгосподарських меліоративних каналів на площі 3,5 тис.гектарів.

  05.08.19


  30 липня 2019 року під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулося засідання колегії БУВР Прип’яті, під час якого розглянуті аспекти водного менеджменту у водогосподарських організаціях та визначені основні завдання на ІІІ квартал 2019 року, розглянуто хід проведення аналізу використання основних фондів в управліннях водного господарства БУВР Прип’яті, а також перспективи впровадження системи виконання робіт на основі аутсорсингу, намічені заходи щодо підготовки міжрайонних управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

  У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

  Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

  В Новоград - Волинському міжрайонному управлінні водного господарства новий керівник - Горбонос Олена Василівна, яку 29 липня 2019 року представив колективу начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима і побажав їй конструктивної роботи, невичерпної енергії , слідувати найвищим стандартам в роботі та успішно розвиватися у відповідності з останніми вимогами часу.


  Діагностика екологічного стану річок Случ та Хомора – маємо реальні результати завдяки моніторингу за європейськими стандартами

  ✔ 18 липня 2019 року фахівці лабораторії Дністровського БУВР відібрали 8 проб поверхневих вод річок Случ та Хомора.

  ✔Проби було досліджено на вміст 31 пріоритетної забруднюючої речовини методом газової хроматографії та 18 гідрохімічними показниками.

  ✔На карті-схемі чітко зрозуміло, що показники значно збільшуються нижче місця скиду ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна».

  Річка Хомора:

  - виявлено пестициди, які становлять токсичну небезпеку для навколишнього середовища;

  - зафіксовано понаднормативний вміст марганцю;

  - показники ХСК (хімічне споживання кисню), БСК5 (біологічне споживання кисню) та заліза загального зростають у 2 рази порівняно до місця вище скиду.

  Річка Случ:

  - виявлено атразин, який є гербіцидом і може потрапляти із поверхневим стоком;

  Серед усіх проб спостерігається максимальне збільшення вмісту марганцю (0,52 мг/л, перевищення норми ОБУВ (орієнтовно безпечні рівні впливу) у 52 рази).

  Крім того, нагадуємо, що 23 липня рішенням Волинського окружного адміністративного суду призупинено роботу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна», яка роками забруднює своїми скидами Случ та Хомору.


  16-18 липня 2019 року фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять приймали участь у семінарі проведеному представниками США для українських водників у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

  Обговорено досвід вирішення складних питань управління водними ресурсами у США, що потребують зацікавлених сторін, а також розробці плану залучення стейкхолдерів та стратегій, що можуть бути використані в українських реаліях до управління водними ресурсами для досягнення ефективного водного менеджменту.

  Регіональний науковий радник і координатор Програми пріоритетних екосистем Еверглейдс, представник Геологічної служби США Ніколас Аумен, представник Офісу Міністерства внутрішніх справ у Іллінойсі Роман Фердінанд поділились ключовими умовами ефективної участі стейкхолдерів на ранніх стадіях процесу при прийнятті рішень на особистому досвіді на прикладі «Відновлення Еверглейдс» - водно-болотних угідь міжнародного значення, біосферного заповідника, що у Південній Флориді США.

  У свою чергу водогосподарники мали можливість на практиці самостійно виробити план залучення стейкхолдерів у процесі прийняття кінцевих рішень на конкретних прикладах, поділились змінами які відбуваються у водній сфері відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами і ролі басейнових рад при підготовці планів управління річковими басейнами та отримали позитивні відгуки від представників США.

  Семінар був цікавим та пізнавальним як для українських водників так і представників США з вдалим поєднанням науково-теоретичної і практичної частини.


  З метою оцінки впливу діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» на екологічний стан річок Хомора та Случ лабораторією Дністровського БУВР у присутності представників Житомирської та Хмельницької ОДА, БУВР Прип’яті, РОВР у Хмельницькій області, а також громадських активістів Житомирської області, 17.07.2019 року проведено відбір проб поверхневих вод на території Хмельницької та Житомирської областей.

  Результатами аналізів будуть визначені пріоритетні забруднюючі речовини на ділянках річок Хомора та Случ.

  Разом з тим, для проведення кризового моніторингу стану водних об’єктів за фізико – хімічними показниками, відібрані проби води у річках Хомора та Случ відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу та лабораторією моніторингу вод та грунтів БУВР Прип’яті.  7 липня 2019 року Міжнародний день Дніпра

  «Саме з метою пропаганди серед людей бережного ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини засноване це свято, мета якого-привернути увагу українців до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам», - із таким закликом звернулась Ірина Овчаренко до учасників заходу.

  Притоки головної водної артерії Європи та України протікають на Житомирщині. Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до відзначення Дня Дніпра – 2019.

  Важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

  Захід розпочався із зариблення Дніпра цінними видами риби та феєричним перепливом Дніпра «Swim across Dnipro» у якому взяли участь понад 200 плавців різного віку і статі як аматорів так і професійних спортсменів.

  Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять отримав перемогу у номінації «Глядацькі симпатії» у конкурсі «Сміття стає мистецтвом» у рамках компанії «Вода без PET– Дніпру respect!». Конкурс об’єднує людей басейну річки Дніпра у спільних заходах та плекає у них відчуття цінності та важливості збереження річок.

  Усі, хто став учасником наймасштабнішого інтернаціонального заходу мали змогу: послухати грандіозний концерт, відвідати пінну дискотеку та аква-містечко, навчитися малювати ебру та зробити шикарні світлини на фоні Дніпра та численних фотозон.

  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять крокує нога в ногу з екологічним гаслом «Чисте довкілля-чисте сумління!».


  До Дня Дніпра – 2019!

  На мальовничих берегах річки Мика, лівій притоці річки Тетерів басейну Дніпра розташований ландшафтний парк «Замку Радомисль». За своєю красою та унікальним ландшафтом він стоїть в одному ряду з найкрасивішими, найвідомішими парками України.

  Ландшафтний парк  знаходиться між двома природними водоспадами, а хвойні ліси навкруги надають повітрю лікувальних властивостей. На невеличкому просторі – дерева та скелі, річки та водоспади, протоки та озера. Територія з усіх боків оточена водою. Як і в давнину, тут б’ють джерела, ростуть десятки видів рідкісних рослин .

  Ландшафтний парк складається з кількох островів, з’єднаних містками. Найбільший острів парку – Острів  любові. Він має форму  серця і, за легендою, якщо на нього подивитися з замку та вдарити у дзвін – здійсниться будь яке бажання. На острові стоїть древній кам’яний воїн. Тут все збережено у своєму первісному вигляді, як тисячу років тому, коли древляни облюбували це місце для своїх святилищ.  «Ми за чисту воду» під таким гаслом Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять продовжуються просвітницько-виховні заходи присвячені Міжнародному дню Дніпра

  Понад 100 учнів загальноосвітніх шкіл № 23; № 7 № 6; № 28 м.Житомира та області під час літніх канікул у Комунальному підприємстві «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту «Дениші», який знаходиться на мальовничих берегах Тетерева, цікавились темами охорони навколишнього довкілля, річкою Дніпро і її притоками.

  Позитивно вражає що більшість дітей не вперше чує про бережне ставлення до води, знають проблеми забруднення наших річок і водойм та спільно із викладачами шкіл неодноразово приймали участь в акціях екологічного спрямування, а також на практиці застосовують такі прості кроки до раціонального використання води, як «закрути міцніше кран, щоб не втік океан», закривають воду під час чищення зубів та намилювання волосся та не забруднюють береги рідних водойм не лишаючи там сміття під час відпочинку.

  За що ми їм щиро дякуємо!