Дні водних ресурсів та довкілля 2020 рік

19 вересня 2020 року

#ЯПрибрав_ТвояЧерга2020

В Житомирі відбувся екоівент Міжнародний день чистих берегів - 2020 , який у цьому році проходив під егідою Міністра Міндовкілля Романа Абрамовського. Працівники апарату БУВР Прип‘яті разом з представниками Житомирської облдержадміністрації , місцевих органів влади та територіальних органів центральних органів виконавчої влади прибрали від сміття берег річки Кам‘янка. У прибиранні взяв участь в.о. Голови Державного агентства з управління зоною відчудження Андрій Пляцко. Еко-акції пройшли в усіх підвідомчих організаціях БУВР Прип‘яті. Зокрема , прибрані території біля річок Гнилоп‘ять, Случ, Уборть, Тня, Здвиж. Узбережжя річок Житомирщини стали ще більш привабливіші. Українські водойми гідні бути чистими!


19 вересня 2020 року

#ЯПрибрав_ТвояЧерга2020

Не залишились осторонь та долучились до екоівенту Міжнародний день чистих берегів – 2020 члени Басейнової ради річки Прип’ять. Під керівництвом директора Житомирського районного дитячо-юнацького військово патріотичного клубу «Сатурн» Ігора Єпіфанцева та вихованців Центру допризовної підготовки очищено берег річки Гуйва вниз по течії від с. Скоморохи Житомирського району.


День довкілля в Україні відзначається щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

В цей день проводяться заходи спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2020 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 18 квітня.


Дні водних ресурсів та довкілля 2019 рік

#Яприбрав_ТвояЧерга2

БУВР Прип’яті продовжує долучати небайдужу молодь до проблеми забруднення побутовими відходами водних об’єктів.

Так, спільними зусилями працівників Пулинського МУВГ, учнів Вацлавпільської гімназії та Пулинського професійного ліцею прибрано прибережно захисну смугу вздовж річки Тня, зібрано сміття біля водойми с. Ясна Поляна та навколо ставу цегельного заводу, який став улюбленим місцем відпочинку для мешканців смт. Пулини.

Чисто не там де прибирають, а там – де не смітять!


#Яприбрав_ТвояЧерга2

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує проведення еколого-просвітницьких заходів щодо екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів».

16 вересня працівниками БУВР Прип’яті був організований перегляд в навчальному закладі №15 м. Житомир відеоролику «Я прибрав – твоя черга -2 : змінимо майбутнє разом», а також разом з шкільною молоддю прибрано прибережно захисну смугу уздовж річки Кам’янка.


#Яприбрав_ТвояЧерга2

Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів.

Працівники водогосподарських організацій БУВР Прип’яті долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» організувавши прибирання прибережних захисних смуг уздовж річок Уборть, Случ, Мика та навколо водойм із залученням місцевого населення, шкільної та учнівської молоді.


11 серпня 2019 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у заходах з відзначення Дня Західного Бугу , що відбулися у місті Золочів.

Цей день об’єднав всіх небайдужих громадян, місцевих жителів, гостей , які могли долучитися до цього cвяткового дійства.

Саме такі заходи спрямовані на підвищення екологічної свідомості та спонукають громадян до раціонального використання водних ресурсів, виховують відповідальне ставлення до чистоти річок та водойм.


7 липня 2019 року Міжнародний день Дніпра

«Саме з метою пропаганди серед людей бережного ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини засноване це свято, мета якого-привернути увагу українців до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам», - із таким закликом звернулась Ірина Овчаренко до учасників заходу.

Притоки головної водної артерії Європи та України протікають на Житомирщині. Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до відзначення Дня Дніпра – 2019.

Важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

Захід розпочався із зариблення Дніпра цінними видами риби та феєричним перепливом Дніпра «Swim across Dnipro» у якому взяли участь понад 200 плавців різного віку і статі як аматорів так і професійних спортсменів.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять отримав перемогу у номінації «Глядацькі симпатії» у конкурсі «Сміття стає мистецтвом» у рамках компанії «Вода без PET– Дніпру respect!». Конкурс об’єднує людей басейну річки Дніпра у спільних заходах та плекає у них відчуття цінності та важливості збереження річок.

Усі, хто став учасником наймасштабнішого інтернаціонального заходу мали змогу: послухати грандіозний концерт, відвідати пінну дискотеку та аква-містечко, навчитися малювати ебру та зробити шикарні світлини на фоні Дніпра та численних фотозон.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять крокує нога в ногу з екологічним гаслом «Чисте довкілля-чисте сумління!».


«Ми за чисту воду» під таким гаслом Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять продовжуються просвітницько-виховні заходи присвячені Міжнародному дню Дніпра

Понад 100 учнів загальноосвітніх шкіл № 23; № 7 № 6; № 28 м.Житомира та області під час літніх канікул у Комунальному підприємстві «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту «Дениші», який знаходиться на мальовничих берегах Тетерева, цікавились темами охорони навколишнього довкілля, річкою Дніпро і її притоками.

Позитивно вражає що більшість дітей не вперше чує про бережне ставлення до води, знають проблеми забруднення наших річок і водойм та спільно із викладачами шкіл неодноразово приймали участь в акціях екологічного спрямування, а також на практиці застосовують такі прості кроки до раціонального використання води, як «закрути міцніше кран, щоб не втік океан», закривають воду під час чищення зубів та намилювання волосся та не забруднюють береги рідних водойм не лишаючи там сміття під час відпочинку.

За що ми їм щиро дякуємо!


20 квітня у Міжнародний День довкілля працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять разом з підвідомчими організаціями з залученням учнівської молоді провели заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього природного середовища, озеленення, поширення екологічних знань.

Висаджено більше 1000 дерев та кущів, впорядковано 31 гектар територій поблизу водних об’єктів та каналів, прибережних захисних смуг та водоохоронних зон та ліквідовано 35 несанкціонованих сміттєзвалищ. Проведено заходи з благоустрою територій управлінь, експлуатаційних дільниць та гідротехнічних споруд.

Громадський обов’язок кожного з нас - це сприяти оздоровленню природи, що нас оточує.


Водогосподарськими області з метою відзначення на належному рівні Всесвітнього дня води організовано низку заходів шляхом проведення конференцій, відкритих тематичних уроків в навчальних закладах області, виступів перед громадами сіл, публікацій у засобах масової інформації, виступів на радіо, де говорили про важливість води для планети Земля і України в цілому.

Крім цього, водогосподарники Житомирщини активно долучились до нового челенджу #trashtag та прибрали береги річок Кам'янка у м.Житомирі; річок Случ, Смолка, Церем у Новоград-Волинському та Баранівському районах; р.Жерев на території Білокоровицької ОТГ Олевського району; водойм на р.Мика м.Радомишль та р.Норинь, м.Овруч, річки Вербка на території Любарського району та Чорнорудка Андрушівського району від сміття.

Інформація щодо проведених заходів висвітлена на офіційному веб-сайті БУВР Прип’ті та його підвідомчих організацій:

Бердичівське МУВГ Житомирське МУВГ Олевське МУВГ Новоград-Волинське МУВГ Пулинське МУВГ Радомишльське МУВГ