Транскордонне співробітництво

2019 рік

Відповідно до статті 13 Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про спільне використання та охорону транскордонних вод, підписаної 16 жовтня 2001 року, а також на запрошення Білоруської Сторони 5-6 вересня 2019р. у м.Пінськ (Республіка Білорусь) відбулась Десята нарада Уповноважених Урядів Республіки Білорусь і України з виконання Угоди.

Уповноважені Урядів затвердили порядок денний Десятої наради та по кожному з пунктів порядку денного Уповноважені Урядів прийняли відповідне рішення.


2018 рік

25 жовтня 2018 року у м.Гомель Республіка Білорусь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять — Василь Азима прийняв участь у засіданні Дніпровської басейнової ради, яка проводилась в якості паралельного заходу в рамках першого Форуму регіонів Республіки Білорусь і України.

Під час засідання було розглянуто проект Плану управління басейном річки Дніпро на території Республіки Білорусь, результати інвентаризації водних об'єктів та подальший розвиток зв'язків між двома країнами.

З 24 по 27 вересня 2018 року у м. Нова Каховка Херсонської області відбулась IX нарада Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь з виконання Угоди про спільне використання і охорону транскордонних вод, в якій прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима.

Підсумком роботи української та білоруської делегацій стало підписання Протоколу про спільне використання та охорону транскордонних вод, що є важливим кроком для співпраці України та Республіки Білорусь.


21-22 серпня 2018 року у м. Житомир відповідно до Плану роботи українсько-білоруської Робочої групи проведено засідання Робочої групи з охорони і контролю якості вод