Транскордонне співробітництво


У 2021 році за участю БУВР Прип’яті планується проведення двох міжнародних заходів:

- нарада Уповноважених Урядів Республіки Білорусь і України з виконання угоди про спільне використання і охорону транскордонних вод.
- чергове засідання українсько-білоруської Робочої групи спільного використання водних ресурсів, проєктування, будівництва та експлуатації водогосподарських об’єктів на 2021 рік.


Для забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України у галузі водного господарства на прикордонних водах постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 № 45 внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 126 «Про призначення уповноважених Кабінету Міністрів України з питань співробітництва на прикордонних водах та їх заступників».

Так, першого заступника Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова призначено Уповноваженим Кабінету Міністрів України з виконання угод щодо співробітництва в галузі водного господарства на прикордонних водах з урядами Республіки Білорусь, Румунії, Республіки Молдова.

Заступниками Уповноваженого з виконання зазначених угод з урядом Республіки Білорусь призначено директора департаменту управління водними ресурсами Державного агентства водних ресурсів Ковальова Ігоря Олександровича та начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Азиму Василя Івановича.

  • КУЗЬМЕНКОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ - перший заступник Голови Держводагентства
  • КУЗЬМЕНКОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ - перший заступник Голови Держводагентства


Відповідно до статті 13 Угоди між Урядом Республіки Білорусь і Кабінетом Міністрів України про спільне використання та охорону транскордонних вод, підписаної 16 жовтня 2001 року, а також на запрошення Білоруської Сторони 5-6 вересня 2019р. у м.Пінськ (Республіка Білорусь) відбулась Десята нарада Уповноважених Урядів Республіки Білорусь і України з виконання Угоди.

Уповноважені Урядів затвердили порядок денний Десятої наради та по кожному з пунктів порядку денного Уповноважені Урядів прийняли відповідне рішення.


25 жовтня 2018 року у м.Гомель Республіка Білорусь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять — Василь Азима прийняв участь у засіданні Дніпровської басейнової ради, яка проводилась в якості паралельного заходу в рамках першого Форуму регіонів Республіки Білорусь і України.

Під час засідання було розглянуто проект Плану управління басейном річки Дніпро на території Республіки Білорусь, результати інвентаризації водних об'єктів та подальший розвиток зв'язків між двома країнами.

З 24 по 27 вересня 2018 року у м. Нова Каховка Херсонської області відбулась IX нарада Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь з виконання Угоди про спільне використання і охорону транскордонних вод, в якій прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима.

Підсумком роботи української та білоруської делегацій стало підписання Протоколу про спільне використання та охорону транскордонних вод, що є важливим кроком для співпраці України та Республіки Білорусь.


21-22 серпня 2018 року у м. Житомир відповідно до Плану роботи українсько-білоруської Робочої групи проведено засідання Робочої групи з охорони і контролю якості вод