Новини

18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається всесвітній день моніторингу якості води (World Water Monitoring Day).

Це свято започатковане з 2003 року, ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води. Свято було засновано для підвищення обізнаності суспільства про проблеми захисту водних ресурсів від забруднення.

Відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви в Україні з 2019 року запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод та визначено чіткий розподіл обов’язків між суб’єктами моніторингу без дублювання повноважень, введено нові показники моніторингу, які в Україні до цього часу не вимірювались- пріоритетні, гідроморфологічні та біологічні.

Басейнове управління водних ресурсів ріки Прип’ять здійснює діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в суббасейні Прип’яті на 35 пунктах моніторингу, а в суббасейні середнього Дніпра у межах Житомирської області на 10 пунктах.

Результати досліджень вміщуються на порталі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» за посиланням: http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index.

Впровадження нових стандартів у сфері моніторингу вод є ще одним вагомим кроком на шляху підготовки стратегічних документів для досягнення «доброго» екологічного стану вод-Планів управління річковими басейнами!


На Житомирщині стартував екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів»!

#EUBeachCleanup | #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять розпочав свій ранок з користю для себе та довкілля. Близько 60 мішків побутового сміття зібрано з 2,0 кілометрів берегової лінії річки Кам’янка, притоки річки Тетерів від проспекту Миру до вул. Короленка.

«Екологічні акції- це підвищення екологічної культури спрямованої на збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь і нам дуже приємно, що провівши декілька годин активного відпочинку на березі річки в широкому колі однодумців ми отримали такі вагомі результати»-зазначив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.

До колективу управління долучилась свідома молодь, небайдужі громадяни.

За підтримки Житомирської міської ради все зібране сміття було відсортоване та вивезене на санкціоноване сміттєзвалище, а усім мешканцям міста залишилось лише насолоджуватись краєвидом та просто гуляти з дітками поблизу прибраних річок та водойм.

Доволі успішно екологічна акція проведена на дільницях БУВР Прип’яті. Із залученням місцевих громад, учнівської молоді колективом Новоград-Волинської дільниці звільнено від сміття узбережжя річки Случ та Смолка у межах міста Новоград-Волинський.

Екотолоку за участі учнів Новобілокоровицької гімназії № 2 проведено на берегах річки Жерев, зоні відпочинку селян «Малодивлинському гранкар’єрі» та спільно з учнями Ємільчинської місцевої гімназії прибрано узбіччя річки Уборть.

Ініціювали екоівент та розчистили від сміття, спільно з небайдужими мешканцями міста Радомишль, улюблене місце відпочинку- річку Тетерів у межах м. Радомишль, річку Норинь у м.Овруч та водоохоронну зону Карабачинського водосховища що на річці Здвиж.

Прибрані колективом Пулинської дільниці та учнями опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів узбіччя річки Тня та водоохоронні зони ставів «Цегельний» та «Бровар» у смт. Пулини.

Наразі щоб змінити екологічну свідомість громадян, водогосподарники Житомирщини планують і надалі проводити подібні акції. Тож слідкуйте за новинами!


Міжнародний день чистих берегів відзначається у третю суботу вересня і проходить по всьому світу.

Зокрема цього дня проводяться акції на узбережжях річок, водойм з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Цей захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Фахівці БУВР Прип'яті з метою виховання екологічної свідомості, дбайливого ставлення до довкілля, бережливого ставлення до водних ресурсів та підвищення екологічної культури регулярно проводять просвітницькі заходи в дошкільних та шкільних закладах освіти області.

13 вересня в 2-а класі школи №15 І-ІІІ ст. м.Житомира було проведено екологічний урок «Оберемо чисте майбутнє», було продемонстровано відеоролик «Чисті береги», а також обговорено питання екологічного стану р.Кам'янка, яка протікає неподалік школи, де діти часто проводять своє дозвілля. Також було проведено конкурс малюнка «Якою я хочу бачити свою річку».

14 вересня було організовано толоку по прибиранню берега р. Кам'янка.

В акції взяли участь 22 школярі, було очищено від сміття 1 км прибережної захисної смуги річки.

В акції взяли участь 22 школярі, було очищено від сміття 1 км прибережної захисної смуги річки.


ПРОДОВЖУЄМО ВЕСТИ ЕКО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

З метою виховання екологічно-свідомої особистості щодо шанобливого ставлення до води фахівцями Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять постійно проводяться інформаційні заходи серед учнівської молоді.

І саме до «Міжнародного дня чистих берегів» учні 6-го «Б» класу Малинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 спільно з водогосподарниками здійснили подорож річками України та Житомирщини переглядаючи відеоролики та отримали корисну інформацію про стан водних ресурсів та в цілому довкілля, необхідність їх збереження. Особливо акцентували увагу на якісному стані річки Ірша, яка протікає саме у межах міста Малин.

На завершення учні школи своє бачення щодо чистих берегів річок та водойм відтворили на малюнках.

Проведені заходи спонукають ще з дитинства замислюватися про глобальні екологічні проблеми, зміни клімату та виховувати у собі правильне ставлення до навколишнього середовища, у тому числі й до водних ресурсів!


МАСШТАБНА ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

#EUBeachCleanup | #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять долучається до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, усіх небайдужих до проведення акції «Міжнародний день чистих берегів».

Міжнародний день чистих берегів проводиться у треті вихідні вересня і проходить по усьому світу. Зокрема цього дня проводяться акції на узбережжях річок, водойм, морів, океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять не залишається осторонь і планує провести екологічні акції із залученням місцевих громад, учнівської молоді з прибирання узбережжя річок Кам’янка у м. Житомир; Смолка, у місті впадіння у річку Случ у межах міста Новоград-Волинський; Тетерів у межах м. Радомишль; Норинь м.Овруч; Уж у межах м. Коростень, річки Уборть у межах м.Олевськ та смт. Ємільчине, водоохоронних зон Карабачинського водосховища на річці Здвиж та ставів «Цегельного» та «Бровар» у смт. Пулини.

Очікуваним результатом є залучення молоді та населення до екологічної акції, підвищення екологічної культури спрямованої на збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь!


26 серпня 2021 року

В межах виконання заходів Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018 – 2021 роки в серпні 2018 року БУВР Прип’яті проведені роботи по розчистці від замулення русла річки Грабарка в місті Бердичів вздовж вулиці Олімпійської до перетину з вулицею Житомирська. Комплексом механізмів у складі екскаваторів ЕО 304, JCB 220 та бульдозера ДЗ 160 проведено розчистку від замулення 0,85 км русла річки, чим ліквідовано можливість підтоплення прилеглих міських територій, покращено гідрологічний режим та санітарний стан річки грабарка.

Фінансування для проведення робіт у сумі 206,6 тис.грн. було виділено із благодійного фонду «Гейхал – Бердичів» за сприянням релігійної організації Бердичівська міська іудейська громада «Хабад Любавич».


26 серпня 2021 року

Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада за участю заступників начальника управління, керівників дільниць та начальників відділів управління. В ході наради обговорювалися питання проведення інвентаризації водних об’єктів на території Житомирської області, виконання доведених завдань з поточного ремонту та догляду за меліоративними системами, дотримання вимог з охорони праці і пожежної безпеки на дільницях та ряд інших питань.


24 серпня 2021 року

Шановні колеги,
Вітаю Вас з 30-ю річницею Незалежності нашої держави. Бажаю Вам міцного здоров'я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту. Нехай кожен день Вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а Ваші добрі справи примножать славу рідної України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


10 серпня 2021 року

Представники БУВР Прип'яті прийняли участь в позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії РОВР річки Рось. В засіданні взяли участь провідні науковці України, директори рибокомбінатів, представники водогосподарських організацій Вінницької, Київської та Черкаської областей, екологи та громадськість. На засіданні були напрацьовані заходи щодо покращення екологічної ситуації в басейні річки Рось


06 серпня 2021 року - «Подолання екологічної проблеми річки Случ шляхом прийняття управлінських рішень»

Міським головою Миколою Боровцем та ректором Національного університету водного господарства та природокористування Віктором Мошинським підписано Меморандум про співпрацю між Новоград- Волинської міською територіальною громадою та Національним університетом водного господарства та природокористування.

Головна мета підписання Меморандуму – напрацювання наукового фундаменту для подолання екологічних проблем річки Случ. Саме наукове вивчення проблеми та її обґрунтування, зокрема напрацювання алгоритму та стратегії потребує комплексного вивчення та підходу зі сторони науковців.

В рамках співпраці заплановано проведення науково-практичної конференції з вирішення екологічних проблем річки Случ. До участі в конференції буде залучено найкращі навчальні заклади України та Європи. .


02 серпня 2021 року

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять в рамках виконання Програми моніторингу вод відібрані та доставлені проби води до лабораторії Північного регіону, м. Вишгород для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (наказ Мінприроди 06.02.2017 року № 45) та специфічних басейнових речовин визначених за результатами скринінгу з річок:

● Гнилоп’ять (Бердичівське водосховище), 59 км, питний в/з м. Бердичів;
● Гнилоп’ять, 41 км, с. Швайківка нижче скиду ВУВКГ;
● Гнилоп’ять (Медведівське водосховище) , 79 км, с.Медведівка, Козятинський район;
● Ів’янка, 1 км, с.Харитонівка, Коростишівський район, вплив ВУВКГ.

Аналіз стану водних ресурсів суббасейну Прип’яті та середнього Дніпра засвідчує про підвищення вмісту хімічних та фізико-хімічних показників, що є характерним для літнього періоду через високий температурний фон повітря і води, сезонні гідробіологічні і гідрохімічні процеси, як наслідок, прискорення процесів «цвітіння» водойм.

В процесі свого біологічного розвитку синьо-зелені водорості утворюють токсичні речовини, які впливають на гідрофауну. Крім того на ці процеси впливають і інші чинники. Більшість людей користується в господарстві миючими засобами, що містять фосфати, які не тільки шкодять здоров’ю, але і служать добривом для водоростей, які в результаті посилено розмножуються і швидко відмирають, провокуючи падіння рівня кисню у водному середовищі і в першу чергу це характерно для водойм біля міст з великою кількістю населення.

Слід відмітити, що інтенсивність «цвітіння» води на даний період у межах Житомирської області яскраво спостерігається в річках Гнилоп’ять та Тетерів.

Кожна людина може зробити свій внесок у зменшення цвітіння води — відмовитися від фосфатовмісних пральних та мийних засобів у використанні в побуті!

За повідомленням КП «Житомирводоканал» цьогоріч вперше на дні питного водосховища м. Житомира «Відсічне» у р. Тетерів зафіксовано критичний вміст марганцю 3,109 мг/дм3, при цьому на поверхневому рівні води вміст його знаходиться у межах норми.

Причину появи марганцю мають встановити до кінця серпня. Для цього КП «Житомирводоканал» укладено договір з Інститутом гідробіології НАН України на проведення гідрохімічних досліджень річкової води, донних відкладів водосховища «Відсічне» та питної води.


30 липня 2021 року

На Радомишльській дільниці Овруцької зони обслуговування проводяться роботи по обкошуванню меліоративного каналу від трав’яної рослинності бригадним методом, де задіяні шість ремонтувальників руслових. Це надає змогу досягнути в короткий термін більш швидке виконання доглядових робіт на осушувальній системі.


29 липня 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима взяв участь у пленарному засіданні 5-ої сесії Житомирської обласної ради VIII cкликання.

На розгляд депутатського корпусу винесено 49 питань, із них питання комунальної власності, погодження змін у статути комунальних підприємств, внесення змін у діючі програми та інше.

Ці та інші питання були ретельно опрацьовані на депутатських комісіях, проговорені та розглянуті в сесійній залі.

Злагоджена робота призвела до прийняття конструктивних рішень із винесених питань.


29 липня 2021 року

З настанням пожежонебезпечного періоду 2021 року водогосподарниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять постійно ведуться роботи по затриманню води у меліоративних каналах, які розміщені на осушених торфовищах площею 9,7 тис.га. Так станом на 28 липня 2021 затримано 551,9 тис.м3 води.

Забезпечується чітка координація та взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування з питань пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та мінімізації їх наслідків на осушених торфовищах та водогосподарських об’єктах.


28 липня – ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДНІ РЕСУРСИ РАЗОМ!

У рамках міжнародного проекту «Полісся-дика природа без кордонів», з метою збереження природних ресурсів, створення Національного природного парку «Словечансько-Овруцький кряж», працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з фахівцями кафедри екології та географії Житомирського державного університету ім. І.Франка провели обстеження лісових масивів в поймах річок Полохачівка, Звонка, Ясенець, Желонь та Норинь по виявленню природних джерел, червонокнижних рослин і комах на території Овруцької об’єднаної територіальної громади. В результаті обстеження виявлені природні джерела, а місця їх локації нанесені на карту.

З метою поліпшення стану джерел, водойм і річок Житомирщини учасниками заходу заплановано об’єднати зусилля громади сіл, студентської молоді і водогосподарників та провести спільні заходи по відтворенню та облаштуванню цих джерел.

До речі за І півріччя 2021 року фахівцями БУВР Прип’яті за участі громад уже упорядковано 8 природних джерел.


23 липня

ВІДКРИТІ ТОРГИ НА ЗАКУПІВЛЮ : ДК 021:2015:03410000-7-
Деревина (дрова паливні твердих порід)

 • 1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб: Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять; 10001 Україна, Житомирська область, м. Житомир , вул. Київська,81; код за ЄРРПОУ – 01038766.
 • 2. Очікуваний обсяг постачання деревини(дров паливних твердих порід)- 460 куб.м..
 • 3. Очікувана вартість предмета закупівлі: 379800,00 грн.
 • 4. Строк поставки товару: З дати укладення договору, за результатами проведення процедури закупівлі, та до повного виконання згідно умов договору, але не пізніше ніж до 31.12.2021 р.
 • 5. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Учасник має забезпечити поставку дров 1 (першої) групи порід у вигляді відрізків стовбурів, колод, полін, довжиною від 0,5 до 1 м, товщиною (діаметром) від 15 см і більше. Деревина дров’яна непромислового використання 1 (першої) групи включає такі породи: дуб, ясень.
 • 6. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Учасник має забезпечити поставку дров 1 (першої) групи порід у вигляді відрізків стовбурів, колод, полін, довжиною від 0,5 до 1 м, товщиною (діаметром) від 15 см і більше. Деревина дров’яна непромислового використання 1 (першої) групи включає такі породи: дуб, ясень.

22 липня – Напрацьовуємо спільні дії для досягнення доброго стану вод

Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, спільно з фахівцями Національного університету водного господарства та природокористування м. Рівне, органами виконавчої влади Новоград-Волинської міської ради обговорили проблемні питання щодо забезпечення належного екологічного стану річки Случ, яка є джерелом питного водопостачання м. Новоград-Волинський.

В ході обговорення напрацьовані спільні дії щодо виконання заходів для досягнення екологічних цілей- доброго стану вод та прийняте рішення:

 • ● підготовити та провести науково-практичну конференцію за участі провідних вузів України, фахівців галузі для напрацювання рішень щодо розв’язання наявної проблематики в громаді з урахуванням сучасних наукових розробок та передового досвіду.
 • ● розробити на підставі запропонованих рішень відповідну проєктну документацію щодо здійснення необхідних заходів та календарного плану їх впровадження.
 • ● пошук додаткових джерел фінансування, окрім бюджету громади, на досягнення екологічних цілей.

14 липня 2021 року.

Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять

Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять проводиться згідно з план-графіком процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра, затвердженим наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.11.2020 №313 «Про затвердження планів-графіків процесу розроблення проєктів планів управління річковими басейнами».

Наказом Державного агентства водних ресурсів України від 18.12.2020 № 1105 «Про розроблення проєктів планів управління річковими басейнами» зобов’язано Басейнові управління водних ресурсів забезпечити підготовку проєктів відповідних Планів управління річкових басейнів.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначено на підставі чинних нормативно-правових актів та пріоритетів діяльності БУВР як органа управління у межах суббасейну Прип’яті.

Відповідно до положення про Басейнове управління водних ресурсів річки Припять до основних завдань належить розробка плану управління суббасейну річки Прип'ять.

Визначення референційних умов передбачається структурою ПУРБ у частині загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну.

Відповідно до методики віднесення масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного та хімічного станів масиву поверхневих вод, а також віднесення штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод, що затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.01.2019 № 5, для кожного типу масиву поверхневих вод встановлюються референційні умови, що є початковими величинами для встановлення граничних значень класів і використовуються для визначення екологічного стану масиву поверхневих вод.

Всього в суббасейні Прип’яті виділено 1040 масивів поверхневих вод, що згруповані у 17 типів.

Для визначення референційних умов необхідно провести дослідження 1040 водних масивів за біологічними дескрипторами якості.

Такі дослідження включають як польові експедиції, так і обробку наявних даних спостережень.

Типоспецифічні класифікаційні таблиці відповідно до вищезазначеної методики мають бути підготовлені для всіх визначених типів водних масивів та враховувати межі граничних значень за біологічними, гідро-морфологічними, хімічними (включаючи басейнові специфічні) та фізико-хімічними показниками.

Вищезазначені таблиці мають бути підготовлені для 17 типів масивів поверхневих вод.

Виходячи з розрахунку та враховуючи бюджетне фінансування управління визначило очікувану вартість на виконання науково-дослідної роботи «Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять» в розмірі 500 000 грн.

Змінами до річного кошторису спеціального фонду БУВР Прип’яті від 10.06.2021 затверджено фінансування у розмірі 250 000 грн. для проведення науково-дослідної роботи «Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять» на 2021 рік.


03 липня – Міжнародний день Дніпра

Щороку Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять у першу суботу липня долучається до святкування Міжнародного дня Дніпра, адже саме тут є п’ять суббасейнів: Прип΄яті, Десни, нижнього, середнього та верхнього Дніпра.

Щороку Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять у першу суботу липня долучається до святкування Міжнародного дня Дніпра, адже саме тут є п’ять суббасейнів: Прип΄яті, Десни, нижнього, середнього та верхнього Дніпра.

Метою свята є пропаганда серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини та покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, вирішення яких без активної участі населення, що проживає на берегах річки неможливе.

Кожен із нас є відповідальним за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам, тому важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять,саме сьогодні, у Міжнародний День Дніпра, звертається до усіх небайдужих докласти зусиль для досягнення цілей водної політики, результат якої – чисті річки і водойми!


Шановні колеги!

Вітаю Вас з державним святом - Днем Конституції України!
Зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


23 червня 2021 року заступник басейнової ради річки Прип’ять Василь Азима провів чергове онлайн-засідання!

Під час засідання розглядалось питання впливу роботи суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання і водовідведення на екологічний стан річок та основні забруднювачі в суббасейні Прип’яті. Заслухавши інформацію члени басейнової ради рекомендували БУВР Прип’яті, БУВР Західного Бугу та Сяну, Регіональним офісам водних ресурсів у Рівненській, Волинській, Хмельницькій та Тернопільській областях сприяти поширенню інформації щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну Прип’яті у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

З метою здійснення державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства вирішено продовжити практику надання переліку водокористувачів, які допустили забруднення поверхневих вод внаслідок скиду недостатньо-очищених зворотних вод територіальним органам Державної екологічної інспекції України, висвітлювати дану інформацію у засобах масової інформації та вебсайтах, залучати громадськість до управління водними ресурсами і забезпечувати підтримку громадських ініціатив.

В ході проведення засідання було обговорено питання взаємодії під час проходження повені та дощових паводків у 2021 році та прийняття управлінських рішень щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах в басейні річки Прип’ять. Рекомендовано Міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в суббасейні річки Прип’ять забезпечити встановлення оптимальних режимів роботи водних об’єктів за періодами року та своєчасне їх коригування у відповідності до водогосподарської обстановки.

Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, представив проєкт Плану управління ризиками затоплення у межах району басейну річки Дніпро на 2023-2030 роки та описав подальші дії на шляху до його затвердження.


17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою (World Day to Combat Desertification and Drought).

У цей день у 1994 році в Парижі було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, врамках якої цей процес розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних чи антропогенних чинників, а не лише утворення пустель як таких.

На сьогодні Конвенцію ратифікувало 196 країн світу, включаючи Україну. Цей день має на меті привернути увагу до стану агроландшафтів планети.


08 червня 2021 року

В режимі відеоконференції відбулося засідання Рахункової палати, на якому розглядався Звіт про результати аудиту ефективності виконання заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, в якому прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима та спеціалісти управління.


08 червня 2021 року

На меліоративних системах Житомирської області триває робота зі своєчасного догляду за станом міжгосподарської мережі каналів та водогосподарських об’єктів. Обкошування міжгосподарських каналів на ділянках гончарного дренажу с.Болярка та с.Двірець є завданням бригади ремонтувальників руслових Житомирської дільниці БУВР Прип’яті на червень місяць 2021 року. Завдяки злагодженій роботі бригади ремонтувальників руслових вже обкошено більше 5 км откосів та берм каналів на цих ділянках гончарного дренажу .


Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з професійним святом - Днем працівників водного господарства! У цей святковий день бажаю Вам міцного здоров’я, родинної злагоди, миру, невичерпної енергії та нових здобутків на благо України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


27 травня 2021 року

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у третьому етапі он-лайн навчання з курсу «Плани управління річковим басейном», організованому Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Експерт з управління річковими басейнами проєкту «Водна ініціатива плюс» Олексій Ярошевич розповів про перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення.

Радник Міністра фінансів України Ірина Овчаренко та начальник відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик висвітлили питання економічного аналізу водокористування.


20 травня 2021 року
День вишиванки.

Вишиванка – це не просто гарно, це символ наших автентичних традицій та розмаїтої культури, зв’язок багатьох поколінь, який не переривається віками.


18 травня 2021 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує виконання програми державного моніторингу вод, в частині діагностичного моніторингу поверхневих вод в суббасейні Прип’яті та середнього Дніпра у межах Житомирської області за європейськими стандартами.

Так, 18 травня 2021 року фахівцями БУВР Прип’яті в черговий раз відібрано проби води та доставлено до лабораторії Північного регіону, м. Вишгород для визначення пріоритетних забруднюючих речовин (затверджених наказом Мінприроди 06.02.2017 року № 45) та специфічних басейнових речовин з річок:

● Ірша (Іршанське водосховище), 93 км від гирла р. Ірша, в/б’єф, питний в/з смт. Нова Борова;
● Уж, права притока р. Прип’ять, 172 км, питний в/з м. Коростень;
● Уборть, 120 км, с. Рудня Хочинська, кордон з Республікою Білорусь;
● Уборть, нижче м. Олевськ.

Результати досліджень згодом будуть вміщені на порталі Держводагентства: «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»05 травня 2021 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять вперше відібрали проби води на 3 масивах поверхневих вод:

● р. Гнилоп’ять, 41 км, с. Швайківка, Бердичівський р-н, нижче скиду ВУВКГ;
● р.Гнилоп’ять (Медведівське водосховище), с.Медведівка Козятинського району;
● р. Ів’янка, 1 км, с. Харитонівка, Коростишівський р-н, вплив ВУВКГ.

Зразки проб доставлені до лабораторії моніторингу вод Північного регіону, м. Вишгород для визначення вмісту специфічних синтетичних та несинтетичних речовин, пріоритетних забруднюючих речовин (наказ Мінприроди №45 від 06.02.2017) та басейнових специфічних речовин.

Крім того, в рамках Порядку здійснення державного моніторингу вод, затвердженого наказом Держводагентства України від 31.03.2021 року № 233 БУВР Прип’яті продовжує визначати якість води за вмістом основних хімічних та фізико-хімічних показників, 13 із яких визначені постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 та 8 показників, що можуть вплинути на якість питної води на питних та транскордонних пунктах моніторингу у суббасейні річки Прип’ять та середнього Дніпра у межах Житомирської області.

Діагностичний моніторинг допоможе дізнатись на скільки діяльність людини вплинула на кількісний та якісний стан води. На його основі будуть розроблені заходи для досягнення «доброго екологічного стану» та «доброго хімічного стану» вод. Це один із найважливіших етапів розробки планів управління річковими басейнами.МОНІТОРИНГ ПО ЄВРОПЕЙСКИ

Уже з 01 травня 2021 року державний моніторинг поверхневих вод в суббасейні Прип’яті та середнього Дніпра у межах Житомирської області буде здійснюватися за новою програмою відповідно до наказу Держводагентства України від 31.03.2021 року № 233 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

Державний моніторинг поверхневих вод складається з діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу, що здійснюється за біологічними, фізико-хімічними, хімічними (пріоритетними та басейновими специфічними) та гідроморфологічними показниками з метою встановлення екологічного стану масивів поверхневих вод.

Програма діагностичного моніторингу охоплює масиви поверхневих вод, що мають ризик недосягнення доброго екологічного та хімічного станів, ймовірно мають референційні умови, знаходяться в межах зон, що підлягають охороні (зокрема в місцях відбору води для питних та господарсько-побутових потреб) та є транскордонними.

Визначення вмісту пріоритетних органічних і неорганічних речовин в зоні діяльності БУВР Прип’яті буде здійснювати лабораторія моніторингу вод Північного регіону Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ (м. Вишгород).

Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в суббасейні Прип’яті передбачено здійснювати на 32 масивах поверхневих вод, що становить 3,1 % від визначених, у 35 пунктах моніторингу на річках: Прип’ять, Случ, Хомора, Уборть, Уж, Турія, Стохід, Стир, Путилівка, Іква, Горинь, Устя, Льва, Ствига, Полква та Болдурка.

 • Мережа пунктів моніторингу у межах Житомирської області:
  12 МПВ у 14 пунктах моніторингу, із них:

  ● Суббасейн Прип’яті: 3 МПВ у 4 пунктах моніторингу на річках: Случ, Уж та Уборть.
  ● Суббасейн середнього Дніпра: 9 МПВ у 10 пунктах моніторингу на річках: Тетерів, Ірша, Возня, Гнилоп’ять та Ів’янка.


28 квітня - Всесвітній день охорони праці.

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ».

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

БУВР Прип’яті з нагоди Дня охорони праці та згідно рекомендацій Держпраці поширює План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році.

План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році

В БУВР Прип’яті у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі з урахуванням карантинних обмежень, проведено додаткові заходи спрямовані на профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань, підвищення рівня безпеки та умов праці, виховання культури безпеки праці. Проведено благоустрій виробничих баз та територій дільниць, наведено санітарний порядок на робочих місцях.

Також, поновлено наочну агітацію та спеціалізовані плакати і стенди з охорони праці.

Проведено навчання з охорони праці , на яких розглянуто питання щодо важливості створення стійких систем безпеки та здоров’я на робочих місцях, виділення коштів для запровадження дієвих, профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, виконання зобов`язань колективних договорів, спрямованих на покращення умов праці,, забезпечення безпеки обладнання, виробничих процесів, наявності та застосування засобів індивідуального захисту.


26 квітня 2021 року

Чорнобиль... Це слово стало символом горя і страждання...

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, бажаю вам і вашим родинам здоров’я, щастя, добробуту, чистого та мирного неба!!!

Безмежна шана і низький уклін усім хто боровся зі страшною бідою.


26 квітня 2021 року

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. У цей день вшановуємо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.


22 квітня 2021 року

В Житомирській облдержадміністрації відбулась селекторна нарада з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року.

Україна входить в пожежонебезпечний сезон, температурні показники зростають, тому майже щодня фіксується все більше осередків займання і закликав усіх присутніх до комплексного підходу щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду, а саме проводити просвітницькі заходи серед населення та відпрацьовувати механізми вчасної локалізації та ліквідації осередків займання.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з підрозділами тісно працюють над координацією дій, аби запобігати, при виникненні максимально швидко локалізувати та подолати наслідки пожеж, у першу чергу на землях водного фонду.

Загалом на меліоративних системах зарегульовано 627,8 тис.м. куб. води, розроблений порядок яким передбачено подачу води по каналах для гасіння пожеж у місцях можливого загорання торф’яних масивів, створені аварійні бригади та здійснюється контроль виконання режимів роботи водосховищ, ставків та інших водних об’єктів.

В засіданні селекторної наради взяв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.


22 квітня 2021 року

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше заснували екологічне свято на державному рівні у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять приєднується до міжнародної ініціативи та долучається до флешмобу Всесвітнього фонду природи WWF-Україна #з_турботою_про_Землю і закликає усіх підтримати її, висаджуючи дерева, прибираючи захисні прибережні смуги вздовж річок та навколо водойм, біля будинків, щоб зберегти нашу Землю чистою, щедрою і багатою на природні ресурси.


19 квітня 2021 року

17 квітня Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняло активну участь в заходах спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища. Працівники управління прибрали побутове сміття поблизу водних об’єктів, упорядкували прилеглі території дільниць та висадили дерева і кущі біля водойм, привели до ладу газони та квітники.

День довкілля дозволяє оцінити стан природного середовища, в якому ми живемо, надає можливість уважніше замислитися над діями, вчинками та майбутніми кроками, які кожен з нас зробить у своєму житті для збереження та відновлення довкілля. Тільки спільними зусиллями і спільною відповідальністю ми зробимо нашу країну квітучою і неповторною.


17 квітня 2021 року

Традиційно кожної третьої суботи квітня відзначається День довкілля. Започаткували це свято завдяки Всеукраїнській акції «Дерево – Життя» у 1999 році. Цього дня проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

День довкілля дозволяє нам оцінити стан навколишнього середовища і дає можливість з'ясувати роль людства у збереженні нашої планети. Витратити годину часу, щоб впорядкувати територію біля будинку, зменшити використання пластику, не смітити на вулиці – зовсім не важко, проте яку користь це принесе для навколишнього середовища!

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять щорічно долучається до цієї акції. Працівники управління прибирають території поблизу водних об’єктів та каналів, проводять роботи по очищенню від стихійних сміттєзвалищ береги річок, упорядковують сквери, газони та квітники на територіях дільниць управління та висаджують дерева і кущі.

До участі у проведенні Дня довкілля залучаються небайдужі громадяни та учнівська молодь.

Будь-які зміни потрібно починати з себе!


15 квітня 2021 року

Водогосподарники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжують роботу по заключенню договорів із землекористувачами на проведення регулювання водного режиму на осушувально-зволожувальних системах, адже оптимальний водний режим - найважливіша умова високої продуктивності сільськогосподарських культур. Укладено 73 договори на площу 49,1 тис.га..


15 квітня 2021 року

Щорічно 15 квітня відзначають День екологічних знань

Головна мета цієї дати – поширення екологічних знань, інформування громадськості про екологічну безпеку та про стан навколишнього природного середовища.

З’явилось це свято в 1992 році на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювали проблеми навколишнього середовища. Екологічну освіту визначили одним із основних напрямків, який має величезне значення для всіх країн світу задля реалізації сталого розвитку людства. У сучасному світі значимість екологічної освіти в багатьох країнах стала пріоритетним напрямом навчання і виховання.

День екологічних знань важливий не тільки для тих, хто займається екологічною освітою, а й для всіх жителів нашої планети. Діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища – це запорука безпечного майбутнього для всього людства.


05 квітня 2021 року

За І квартал 2021 року Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять підготовлено та надано Сектору у Житомирській області Держводагентства України пропозиції щодо дозвільно погоджувальних документів: 66 Е-дозволів на спеціальне водокористування; 4 нормативи водопостачання та 1013 проєктів, щодо режимів роботи на водних об'єктах.

Проєкти рішень щодо видачі документів дозвільного характеру приймались технічною радою під головуванням начальника БУВР Прип’яті Василя Азими.


01 квітня 2021 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять підтримує інформаційну кампанію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо шкоди від спалювання сухої рослинності.


25 березня 2021 року

Начальник управління Василь Азима та працівники БУВР Прип’яті взяли участь у навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації. Навчання проводилось Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, що перебуває в сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, у форматі онлайн конференції.

Під час конференції розглядались питання основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел та картування системи моніторингу, результати програм моніторингу, підготовки загальної характеристики поверхневих, підземних вод та зон (територій), які підлягають охороні.

Після навчання працівників БУВР Прип’яті чекає обов’язкове тестування з тем, що розглядалися.


24 березня 2021 року

Про дефіцит водних ресурсів говорили на студентській онлайн конференції «Вода – дефіцитна речовина», яка відбулась 24 березня з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів в Житомирському агротехнічному коледжі за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, викладачів та студентів коледжу.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась голова циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Діана Палій, яка наголосила, що цьогорічна тематика конференції є дуже актуальною в сьогоденні. Проблема недостатньої кількості питної води з ХХ сторіччя розглядається як глобальна проблема сучасності. Населення планети стрімко зростає і при цьому зростає необхідність в чистій питній воді.

В Україні проблема нестачі води стоїть особливо гостро, оскільки наша держава – в числі країн Європи, що малозабезпечені водою.

В представленій доповіді «Розвиток водних ресурсів у контексті євроінтеграції» фахівцями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять акцентувалась увага щодо запровадження системи управління водними ресурсами за басейновим принципом, адаптації принципів законодавства до стандартів законодавства Європейського Союзу у водній сфері, поетапних кроках підготовки розроблення Планів управління річковими басейнами.

У своїх виступах викладачі та студенти коледжу представили презентації щодо екологічних проблем питної води та її охороні, проблемах водопостачання та вплив забруднених стічних вод на якісний стан поверхневих вод та здоров’я людей.

Учасники конференції дійшли згоди, що для відновлення водних ресурсів, збереження їх якості і кількості, воду необхідно раціонально використовувати та прикласти практичні зусилля щодо поглиблення суспільного розуміння, що наші щоденні дії мають вплив на стан водних ресурсів.


22 березня 2021 року

Світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з метою привернути увагу громадськості до проблем, пов'язаних з водним фактором.

Цьогорічна тема відзначення Всесвітнього дня води – «Цінність води для кожного з нас».

22 березня є унікальною можливістю нагадати українцям про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять були проведені онлайн-уроки в 1класі загальноосвітньої середньої школи № 15 м.Житомира та в дошкільному навчальному закладі Дубрівської ОТГ Новоград – Волинського району Житомирської області. Дітям розповіли про водні ресурси та про важливість дбайливого ставлення до води. Також першачки взяли участь в конкурсі малюнка – «Значення води в житті людини». В школах, садочках та в Житомирському військовому інституті ім.С.П.Корольова були продемонстровані відеоролики про цінність води.

З метою привернення уваги водокористувачів Житомирської області щодо дбайливого ставлення до води за ініціативи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у платіжних квитанціях за водопостачання та водовідведення Комунальними підприємствами області у березні місяці буде вміщена інформація щодо простих кроків, які може зробити кожен громадянин для шанобливого ставлення до води. В районних газетах були опубліковані статті про воду та її важливість для людства.

Вода є надзвичайно цінним та вразливим ресурсом, і ми повинні її берегти від забруднення та ощадливо використовувати!


22 березня 2021 року - Досліджуємо якість поверхневих вод

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять забезпечує виконання спостережень за хімічними та фізико-хімічними показниками якості води у суббасейну Прип’яті на 3 масивах поверхневих вод річок Случ, Уж та Уборть та в суббасейні середнього Дніпра на 5 масивах поверхневих вод річок Тетерів, Гнилоп’ять, Ірша і Возня.

За результатами проведених досліджень у лютому місяці гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінами якісних показників характерних для зимового періоду.

По усіх контрольованих створах спостерігалось зниження заліза загального та марганцю. У водах суббасейну середнього Дніпра продовжується зниження органічного забруднення за показниками ХСК та БСК5 .

Основні фактори, які вплинули на зміни в якісному стані води це нестабільні метеорологічні умови: часте чергування періодів зниження та підвищення температури води та повітря, встановлення снігового покриву та відлиг, опадів у вигляді дощу та продовження сезонних гідробіологічних, гідрохімічних процесів самоочищення води.

У порівняльних значеннях за основними показниками якість води протягом лютого складала:
- з попереднім місяцем січнем 2021 року – на рівні аналогічного стану.
- з відповідним періодом 2020 року – незначне покращення якісного стану.

Вміст розчиненого у воді кисню знизився, але концентрація його нижче норми не була зафіксована і знаходилась на рівні: суббасейн Прип'яті – 5,79-12,88 мгО2/дм3, суббасейн середнього Дніпра - 11,92-13,92 мгО2/дм³.

Дані спостережень розміщені у відкритому доступі на он-лайн ресурсі Держводагенства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».


19 березня 2021 року

З нагоди відзначення Всесвітнього дня води та з метою поглиблення знань про значення води в житті людини, про проблеми забезпечення питною водою населення та виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять був проведений конкурс на кращий малюнок серед учнів першого класу загальноосвітньої середньої школи № 15.

Першачки активно прийняли участь у конкурсі, показавши своє бачення бережливого ставлення до води та отримали приємні подарунки.


18 березня 2021 року

18 березня 2021 року відбулась онлайн-нарада з питань ведення державного обліку водокористування.

Метою наради було обговорення проблемних питань ведення державного обліку водокористування, що виникли під час прийняття звітності за 2020 рік через модуль «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Держводагентства України.

В семінарі взяли участь фахівці Міндовкілля, Держводагентства України, Басейнових управлінь водних ресурсів та Регіональних офісів водних ресурсів.

Зі вступним словом до присутніх звернулась начальник відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик, яка інформувала про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля "Подання звіту про використання води в електронній формі" Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України, затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України № 375 від 18.12.2020 року та основних запитаннях які виникали під час прийняття Звіту, а саме: можливості редагування звітів; налаштуванні сповіщень про подання звітів; здійсненні узагальнення за секторами економіки та прив’язці звітів при зміні КЕП та працівника який подав звіт.

Представники Держводагентства та розробники Модуля відповіли на багаточисельні питання присутніх на нараді.

Підводячи підсумки наради Марія Шпанчик акцентувала, що з 2022 року звітуватимуть усі, хто отримує дозвіл на спеціальне водокористування від 5 м3/добу. Цього року користувачі послуги мали можливість у тестовому режимі подати Звіти онлайн або традиційно-у паперовому вигляді. З наступного року -лише онлайн, тому запропоновано налагодити комунікації з водокористувачами щодо своєчасного подання Звітів.


17 березня 2021 року

Вода ‒ дуже цінний і водночас дуже вразливий ресурс через антропогенне навантаження та кліматичні зміни.и.

З метою привернення уваги до водних ресурсів та залучення молоді, за сприянням Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, 15 березня в дошкільному навчальному закладі Дубрівської ОТГ Новоград – Волинського району Житомирської області був проведений урок присвячений Всесвітньому дню води, який цього року проходить під гаслом "Цінність води для кожного з нас".

Дітям продемонстрували відеоролики про дбайливе ставлення до річок, про раціональне використання води та проблеми, пов’язані із забрудненням водних ресурсів.


15 березня 2021 року

У форматі відео-конференції в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні річки Прип’ять на весняно-літній період 2021 року


12 березня 2021 року

Всесвітній день води - це ще одна гарна можливість нагадати про величезну цінність води для нашого життя, саме «Цінність води для кожного з нас» є цьогорічною темою Дня води.

Діти – наше майбутнє! А добре майбутнє – здорове та екосвідоме покоління!

12 березня Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять проведено онлайн-урок в 1 класі загальноосвітньої середньої школи № 15 м. Житомира. Дітям розповіли про цінність водних ресурсів та про важливість шанобливого ставлення до води.

Під час онлайн - уроку обговорили правила поведінки біля водойм. Першачки взяли участь в конкурсі малюнка – «Значення води в житті людини».

Давайте разом формувати свідоме екологічне мислення задля збереження чистої води для нас, наших дітей та майбутніх поколінь!


12 березня 2021 року

У режимі відеоконференції відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.

З метою недопущення негативних наслідків для населення, населених пунктів та довкілля на засіданні були обговорені заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року, які необхідно вжити вже сьогодні.

Крім того, розглянуто питання забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами у разі настання маловоддя, а також стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах України до прийняття відпочивачих.


11 березня 2021 року - 22 березня Всесвітній день води

Процеси змін клімату на екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язані між собою.

З метою поширення інформації серед населення, щодо простих кроків які може зробити кожен щодо шанобливого ставлення до води Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять вкотре ініціювало перед водокористувачами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вмістити у платіжних квитанціях за житлово-комунальні послуги інформацію про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання.

І уже сьогодні більше дев’яти тисяч абонентів міст Бердичева, Олевська та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.

І уже сьогодні більше дев’яти тисяч абонентів міст Бердичева, Олевська та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.


08 березня 2021 року


03 березня 2021 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з начальником управління Василем Азимою взяли участь у навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

Навчання проводилось на виконання доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участю провідних спеціалістів Держводагентства та експертів, які здійснюють методологічну підтримку на відповідність вимогам Водної Рамкової Директиви ЄС.

Під час проведення першого етапу навчання були висвітлені наступні питання:

-мета та цілі розробки ПУРБ;
-підготовка загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, опис річкового басейну, визначення масивів;
-визначення зон (територій), які підлягають охороні, та їх картування.


18 лютого 2021 року

Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь в on-lin семінарі під головуванням Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха на тему «Очищення господарсько-побутових стічних вод малих населених пунктів. Впровадження сучасних технологічних рішень».

Учасники семінару обговорили актуальні питання очистки та відведення зворотних вод населених пунктів, тенденцій та технологій в цій галузі.

Відмічалось що існує проблема відсутності очисних споруд каналізації, передусім, у сільського населення з чисельністю менше 2000 чоловік та частини міського, а існуючі очисні споруди працюють неефективно. У зв’язку з чим необхідно передбачити державну підтримку у фінансуванні робіт по заміні (реконструкції) діючих систем водопостачання, впровадження в сільській місцевості високоефективних, низько затратних модульних універсальних очисних систем для природних, стічних і зворотних вод.


17 лютого 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима за дорученням Голови Даржводагентства Валентина Шліхти провів зустріч з керівниками дільниць, в ході якої узгоджувались плани роботи на 2021 рік. На засіданні були заслухані та обговорені основні завдання та заходи які будуть виконуватись, а саме: управління водними ресурсами, ефективне використання бюджетних коштів, наповнення спецфонду, визначення вартості платних послуг, питання співпраці з сільськогосподарськими виробниками та ОТГ.

 • Розглянуто питання підготовки до пропуску льодоходу і паводку, розроблення плану дій та заходів по мінімізації можливих негативних наслідків та ряд інших питань.


15 лютого 2021 року

Продовжила свою роботу технічна рада БУВР Прип’яті під головуванням Василя Азими, де розглянуті матеріали щодо видачі проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування для 5 водокористувачів.

За результатами розгляду та дотримання вимог ст. 49 Водного кодексу України проєкти Е-дозволів по ТОВ «ДФУ АГРО», ТОВ «Аграрний фонд Терещенка», ТОВ «Полонне-агро» та Відділу освіти Баранівської міської ради рекомендовані технічною радою до видачі Сектором у Житомирській області Держводагентства.

В документах Фізичної особи підприємця Смоляра Олега Валентиновича виявлені недостовірні відомості щодо обґрунтування потреби у воді та поданий неповний пакет документів, необхідних для одержання дозволу.

За результатами розгляду прийняте колегіальне рішення рекомендувати Сектору у Житомирській області Держводагентства відмовити у видачі дозволу на спеціальне водокористування ФОП Смоляру О. В. і повернути пакет документів на доопрацювання.


9 лютого 2021 року

Під головуванням заступника голови Житомирської ОДА Віктора Градівського, за участю представників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та Управління екології та природних ресурсів, з метою координації діяльності, відбулось робоче засідання щодо стану виконання Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки та перспективи щодо її продовження.

В ході засідання учасники обговорили питання, передбачені даною Програмою:
реконструкції очисних споруд;
будівництва очисних споруд на зливовій каналізації;
відведення прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм;
зменшення надмірної зарегульованості річок.

«Ми повинні мати чіткий план дій щодо врегулювання балансу водних ресурсів Житомирщини. Не менш важливим є питання фінансування всього комплексу робіт. Впевнений, що ми знайдемо рішення та збережемо природні багатства нашої області», – зазначив Віктор Градівський.

Під час засідання було наголошено на опрацюванні перспективного плану проведення всіх необхідних робіт та систематизації водних балансів Житомирщини.


4 лютого 2021 року

Працівники БУВР Прип’яті взяли участь в онлайн-тренінгу з питань заповнення декларацій майнового стану, які подаються до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».Онлайн-тренінг провели фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства .

Під час тренінгу учасникам навчання було надано кваліфіковані відповіді щодо особливостей заповнення електронних декларацій у 2021 році.

Наприкінці навчання було наголошено про відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації та за неподання або несвоєчасне подання е-декларацій.

З 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання е-декларацій за 2020 рік , який завершується 31 березня 2021 року.


1 лютого 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у зустрічі, яку проводив Голова Держводагентства Валентин Шліхта з керівниками басейнових управлінь водних ресурсів: БУВР Прип’яті та Деснянського БУВР.

Мета зустрічі – узгодження планів роботи водогосподарських організацій на 2021 рік. Головним завданням є підвищення ефективності використання бюджетних коштів та збільшення надходжень до спецфонду держбюджету 2021 р.

Для формування пріоритетів капітальних видатків обговорили техніко-економічне обґрунтування та з метою збільшення надходжень до спецфонду державного бюджету забезпечення ефективного використання наявних активів.

Голова ДАВР заслухав презентації керівників БУВР та дав рекомендації щодо окремих аспектів діяльності організацій.

«Формування видатків повинно здійснюватись на основі економічного обґрунтування доцільності використання бюджетних коштів», – наголосив Валентин Шліхта.

Учасники зустрічі обговорили проєкти по захисту населених пунктів від можливих підтоплень, регулювання поверхневих вод та доцільного і повного господарського використання усіх наявних одиниць спецтехніки.

За результатами наради Валентин Шліхта визначив завдання щодо уточнення планів роботи БУВР Прип’яті та Деснянського БУВР відповідно до питань, які виникли в процесі обговорення.


2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь!

2 лютого, в день заснування Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів у 1971 році в м. Рамсар, відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Головною метою конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення стійкого розвитку в усьому світі.

До теперішнього часу до Рамсарської конвенції приєдналося 144 держави, а загальна кількість угідь перевищила 1400 із загальною площею 122 млн.га.

В Житомирській області розташоване водно-болотне угіддя міжнародного значення «Поліські болота», яке включає в себе дві ділянки перехідних-низинних боліт в заплавах малих річок Болотниці і її притоки Жолобниці басейну річки Уборть, що розташовані в с. Селезівка Овруцького району. Територія угіддя площею 2145 га повністю входить до складу Поліського природного заповідника. Угіддя знаходяться у межах природоохоронної території, де здійснюються наукові дослідження, природоохоронні заходи, включаючи протипожежні заходи і санітарні рубки.

Водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи, діючи як природні водосховища - акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води, вони запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя «віддають воду» і затримують початок посухи.

З цікавою та повчальною інформацією щодо водно-болотних угідь Ви зможете ознайомитись перейшовши за посиланням: https://drive.google.com/drive/...


22 січня – День Соборності України


22 січня 2021 року

Заступник начальника Олег Микитин прийняв участь у нараді Служби автомобільних доріг у Житомирській області щодо очікуваного погіршення погодних умов та з метою забезпечення безперебійних та безпечних умов руху автомобільними дорогами загального користування державного значення.

21 січня 2021 року

Керівництво Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняло участь у робочій зустрічі на якій розглядалось питання стану виконання Регіональної програми розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки та перспективи її продовження.

Робоча зустріч проходила під головуванням заступника голови облдержадміністрації Віктора Градівського.


В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina

В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina за ініціативи Уряду та підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та спільно з проектом ЄС Association4U, яка розповідає про базові європейські цінності, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС.

Сьогодні євроінтеграція має сприйматися як щось життєве, просте, що стосується кожного з нас.

Мета кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції, зробити підтримку євроінтеграції українцями свідомою, продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

Завданням інформаційної кампанії EUkraina є показ практичної вигоди, яку отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Так наприклад, в Україні введено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, який виконується за європейськими стандартами (відповідно до вимог Водної рамкової Директиви).

Відповідно до європейських стандартів Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу поверхневих вод. Для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 4 базових лабораторій – Західного (м. Івано-Франківськ), Східного (м. Слов’янськ), Північного (м. Вишгород) та Південного (м. Одеса) регіонів. Це дасть можливість контролювати якість води відповідно до європейський стандартів для досягнення в майбутньому доброго екологічного стану масивів поверхневих вод.

Підтримка євроінтеграції має стати частиною українського світогляду.

Детальніше з інформацією про урядову інформаційну кампанію EUkraina можна ознайомитися за посиланням https://association4u.in.ua/

Тож, долучайтеся до кампанії та завантажуйте рамку EUkraina на фото вашого профілю у Фейсбук за лінком https://bit.ly/3au2RNv


Про публічні закупівлі

Відповідно до пункт 1 частини 2 статті 40 нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі” , що переговорну процедуру закупівлю можна провести:“Якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації”.

У зв'язку з тим, що двічі відмінено процедуру відкритих торгів, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (закупівля UA-2020-12-11-015637-c, закупівля UA-2020-12-29-011506-a - не відбулися).


Вітаємо з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!


22 грудня 2020 року

Під головуванням заступника басейнової ради річки Прип’ять Василя Азими відбулося чергове онлайн-засідання.

Під час засідання розглядалось питання розробки окремих елементів плану управління річковим суббасейном річки Прип’ять у 2020 році та кроки на 2021 рік. Результатом розгляду даного питання було вирішено продовжити розробку елементів ПУРБ відповідно до План-графіку процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра затвердженим наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.11.2020 №313. Присутні були ознайомлені з розробкою Програми моніторингу масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять.

В ході проведення засідання члени басейнової ради проінформовані про основні проблеми малих річок суббасейну річки Прип’ять та реалізацію програм і проєктів органів місцевого самоврядування, спрямованих на покращення екологічного стану водних ресурсів. З метою недопущення забруднення поверхневих водних об’єктів було вирішено звернутись до підприємств, що експлуатують очисні споруди каналізації про розроблення заходів щодо досягнення встановлених нормативів гранично-допустимих концентрацій та посилити роботу БУВРів та РОВРів щодо залучення коштів на виконання робіт по покращенню екологічного стану водних ресурсів.

Георгій Веремійчик – Національний екологічний центр України представив інформацію щодо проєкту Річкового шляху Е40. Присутні підтримали рішення рекомендувати проходження Проєктом процедури оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки.

Наостанок, учасники засідання узгодили план роботи басейнової ради на наступний рік.


21 грудня 2020 року

На виконання доручення Держводагентства Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип'ять проведено онлайн-навчання з суб'єктами декларування, на якому розглянуто питання щодо недопущення порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції".


18 грудня 2020 року

За ініціативи проєкту Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства відбувся он-лайн семінар щодо результатів розробки ПУРБ Дніпра.

Онлайн захід пройшов за участю представників Європейського Союзу, EUWI +, Міністерства захисту довкілля та охорони природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України. Керівник та фахівці БУВР Прип’яті долучились до семінару та ознайомились з презентаціями щодо роботи EUWI + та українських експертів.

Під час семінару присутні були ознайомлені із основними результатами та важливими питаннями, пов’язаними з розробкою ПУРБ та управлінням водними ресурсами, результатами скринінгу та громадських консультацій.

Результати цієї роботи є складовою частиною імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері якості води та управління водними ресурсами.


16 грудня 2020 року

Впроваджуємо Е-звітність державного обліку водокористування

Результатом виконання головних пріоритетних цілей Держводагентства на 2020 рік є початок впровадження Е-звітності державного обліку водокористування.

16 грудня Держводагентством, Міндовкіллям та Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, з метою освоєння фахівцями водогосподарських організацій навиків ведення державного водообліку в електронному форматі, проведено онлайн-семінар у якому прийняли участь фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, які безпосередньо здійснюють ведення державного обліку водокористування.

Учасників семінару ознайомлено з проєктом наказу Міндовкілля «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.

Було наголошено, що із запуском модуля подання онлайн-звіту спрощується існуюча процедура паперових звітів, що дозволить водокористувачам зекономити час і кошти на логістиці.

Наразі подання звітів про використання води за формою № 2 ТП-водгосп (річна) за 2020 рік можливе як через портал електронних послуг: https://e-services.davr.gov.ua, з накладанням кваліфікова-ного електронного підпису чи печатки, так і на паперових носіях в термін до 01 лютого 2021 року.


14 грудня 2020 року

Висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм та самопожертву! Вдячні героям-чорнобильцям, серед яких багато водників, зичимо Вам міцного здоров'я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру і добра!


02 грудня 2020 року

Досліджено якість масивів поверхневих вод у листопаді

Хімічні та фізико-хімічні показники якості води у водоймах суббасейну Прип’яті та середнього Дніпра протягом листопада місяця істотно не змінилися про це свідчать дані протоколів вимірювань показників якості і властивостей проб води Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Загалом показники якості масивів у пунктах моніторингу відповідають гранично допустимим концентраціям (ГДК) для водойм питних водозаборів, за винятком показника органічного забруднення води (ХСК) - по усіх створах; марганцю - в річках Ірша (Малинське водосховище) та Возня; заліза загального- крім р. Гнилоп’ять та Ірша (Іршанське водосховище), що зумовлено природним факторм, а саме впливом болотних вод водозбірних басейнів, які містять багато органомінеральних сполук заліза.

Кисневий режим задовільний, концентрація його у воді знаходиться на рівні: суббасейн Прип'яті - 10,48-12,16 мгО2/дм3, суббасейн середнього Дніпра- 11,04-13,12 мгО2/дм³.

Нагадуємо що результати досліджень опубліковані за допомогою веб-системи «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».


27 листопада 2020 року

ЗВІТ ЗА ФОРМОЮ 2ТП-ВОДГОСП (РІЧНА) В РЕЖИМІ ОНЛАЙН

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять нагадує водокористувачам, що з 1 січня 2021 року вони мають звітувати про свою водогосподарську діяльність за 2020 рік за формою №2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді через інтернет.

Заповнювати звіти можна в онлайн-сервісі https://e-services.davr.gov.ua/ , де реалізовано увесь необхідний функціонал – можна створювати звіти, ставити на них електронний цифровий підпис та відправляти безпосередньо на портал Держводагентства.

Завдяки електронному сервісу можна:
• зекономити час;
• уникнути помилок у звіті завдяки автоматичному розрахунку та наявності онлайн-довідників;
• легко і просто відзвітувати про водокористування.

Реалізовано функцію перевірки, достатньо натиснути кнопку «відправити звіт» – якщо помилки є, їх повний перелік з’явиться єдиним списком, що дозволить швидко все виправити.

Онлайн-звітність за формою №2ТП-водгосп (річна) значно полегшує та пришвидшує її подання та практично виключає можливість помилок при заповненні.

Додаткові консультації щодо заповнення електронної форми можна отримати у фахівців Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять за телефоном +38 (0412) 41-22-39

Ми завжди раді вам допомогти!


12 листопада 2020 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима провів нараду з начальниками структурних підрозділів де наголосив , що водна галузь продовжує змінюватися відповідно до вимог сучасного сьогодення Цьогоріч найважливішим етапом оновлення Басейнового управління водних ресурсів стала реорганізація підвідомчих організацій — міжрайонних управлінь водного господарства. Адже стара структура не відповідала викликам сьогодення. Саме реорганізація у сучасних умовах необхідна та неминуча. Оскільки лише діючи раціонально, можна впроваджувати державну політику у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів.

БУВР Прип’яті провело реорганізацію, ставши єдиним цілісним механізмом, із ще більшою злагодженістю в роботі структурних підрозділів. Подібні заходи дозволяють не лише прискорити та полегшити прийняття рішень щодо регулювання водного господарства в басейні Прип’яті на території Житомирської області, а й чутливіше реагувати на потреби громад, що безпосередньо пов‘язані з водними об‘єктами. Не розпорошувати ресурси, а чітко їх спрямовувати.

На нараді розглянуто питання щодо подальшої роботи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять після приєднання реорганізованих управлінь та створення дільниць: Житомирської , Бердичівської, Радомишльської , Олевської, Пулинської, Новоград-Волинської , та їхня взаємодія і співпраця з апаратом БУВР Прип’яті. До начальників дільниць були доведені робочі завдання та пріоритети виконання державної політики у сфері розвитку водного господарства.

Обговорюючи поточну діяльність підрозділів, начальник управління Василь Азима наголосив, що темпи модернізації роботи дільниць потребують прискорення. Особливу увагу приділив результатам роботи. Також розглянуто ряд інших питань.


30 жовтня 2020 року
НА СТОРОЖІ ЯКОСТІ

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує здійснювати спостереження за хімічними та фізико-хімічними показниками якості води на 8 масивах поверхневих вод річок Случ, Уж, Уборть, Тетерів, Ірша, Возня та Гнилоп’ять, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення та транскордонному водному об’єкті..

Протягом жовтня гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінами якісних хімічних та фізико-хімічних показників води, характерних для стану вод осіннього періоду. Зниження температури повітря і води, припинення процесів «цвітіння» сприяли продовженню в часі сезонних гідрохімічних процесів самоочищення води. По усіх контрольованих створах фіксувалось зниження органічного забруднення води, нітрогену амонійного, фосфору ортофосфатів та марганцю.

Кисневий режим задовільний, концентрація його нижче норми ГДК (менше 4,0 мг/дм3) не була зафіксована і становила 8,56-11,52 мгО2/дм³.

Дані лабораторних досліджень розміщені у відкритому доступі на онлайн- системі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».


З 10 по 12 листопада 2020 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться XVIIІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE - 2020».

AQUA UKRAINE – це схвалений UFI і вже традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться за розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

Водний Форум AQUA UKRAINE традиційно проводиться в складі міжнародної спеціалізованої виставки та ряду науково практичних конференцій і семінарів, під час проведення яких висвітлюється діяльність водогосподарських організацій у напрямках забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами, експлуатації державних меліоративних фондів, захисту територій від шкідливої дії води, міжнародної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату у сфері водного господарства, підвищення рівня громадської відповідальності щодо охорони та запобігання забрудненню водних ресурсів тощо.

Будучи єдиним міжнародним спеціалізованим заходом в Україні для професіоналів водної галузі, виставка AQUA UKRAINE гостинно збирає під дахом МВЦ найсучасніші водні технології, розробки, продукцію, обладнання, матеріали, товари та послуги.

• Більше інформації про подію:
https://www.facebook.com/events/2334392933529440

• Якщо Ви бажаєте прийняти участь у виставці, доступна онлайн реєстрація за посиланням:
https://www.iec-expo.in.ua/ua/vidviduvacham/online/aqua


16 жовтня 2020 року

Водники БУВР Прип'яті продовжують роботи по підтриманню інженерної водогосподарської інфраструктури у робочому стані.

Згідно річного плану поточного ремонту, з початку року на міжгосподарській меліоративній мережі проведено очищення каналів від наносів в обсязі 33,6 тис.м3, відремонтовано 395 гідротехнічних споруд, видалено рослинності на укосах та бермах каналів на площі 2634,4 га.


14 жовтня 2020 року

Шановні колеги!
Щиро вітаю Вас зі святом Днем захисника України!

Бажаю Вам міцного здоров’я, сили і твердості духу, енергії та оптимізму, благополуччя та впевненості у світлому майбутньому нашої України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


06 жовтня 2020 року

В період адаптивного карантину з метою посилення протипожежного захисту, Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує співпрацю з землекористувачами з метою вирішення проблем місцевого населення.

Так, на замовлення ТОВ «Агроінвестконтракт» для своєчасного акумулювання води на пожежонебезпечний період для гасіння пожеж виконано роботи з розчистки пожежної водойми в селі Демчин Бердичівського району Житомирської області.


05 жовтня 2020 року

«Спільна справа – вагомі результати»!

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять отримали відгуки за участь в проведенні громадських консультацій щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну річки Прип’ять у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра, які є необхідною складовою процесу підготовки планів управління річковими басейнами відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС.


"Приємно було долучитися до корисної справи - визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну річки Прип'ять у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра. Дякуємо за запрошення та завжди готові до співпраці!"


ВОДА У ЦИФРІ

Подати звіт про використання води тепер можна онлайн на порталі електронних послуг Держводагентства

Перехід на електронну форму звітування може зекономити водокористувачам понад 26 млн грн щороку.

Відсьогодні, 28 вересня 2020 року, скористатися новою послугою онлайн-звітування можна через електронний кабінет водокористувача на сайті e-services.davr.gov.ua.

Із запуском модуля подання онлайн-звіту про використання води, водокористувачі отримали повний перелік електронних послуг зі спецводокористування, включаючи отримання, внесення змін та анулювання дозволу на спецводокористування, які доступні на сайті Держводагентства від березня 2019 року.

«Переведення послуг в електронний формат є одним із пріоритетів Уряду, адже це забезпечує прозорість і підзвітність надання послуг, мінімізує випадки корупції, економить час та кошти громадян, а в умовах карантинних обмежень – дозволяє убезпечити населення від захворювання», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський

Наразі в Україні – понад 15 тисяч водокористувачів, які на початку наступного року мають подати звіти про використання води. Подання звіту в електронній формі дозволить їм зекономити час і кошти на логістиці. Адже витрати одного великого та середнього водокористувача на підготовку документів у паперовій формі та необхідності відвідування організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, становлять у середньому 2 тис грн. Тривалість – до 12 годин.

Перехід на електронну форму звітування дозволить зменшити фінансові витрати 15 тисяч водокористувачів із майже 30 млн грн до 3,5 млн грн, а часові витрати – з 12 до 8 годин.

Послуга онлайн-звітування розроблена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Міністерство цифрової трансформації України та Державне агентство водних ресурсів України, за підтримки проєкту USAID/UK aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах


30 вересня 2020 року

Якість води за даними лабораторії БУВР Прип’яті

Фахівці лабораторії Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у вересні забезпечили виконання спостережень за хімічними та фізико-хімічними показниками якості води на 2 масивах поверхневих вод суббасейну Прип’яті, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення та транскордонному створі:

- р.Случ,203 км, питний в/з м.Новоград-Волинський
- р.Уж, 172 км, питний в/з м.Коростень
- р.Уборть, 120 км, с.Рудня Хочинська, кордон з Білоруссю
та 5 масивах поверхневих вод суббасейну середнього Дніпра:
- р. Тетерів, 259 км,питний в/з м. Житомир
- р.Гнилоп’ять, 59 км,питний в/з м.Бердичів
- р.Ірша, 93 км, Іршанське водосх., питний в/з смт.Нова Борова
- р.Ірша,31 км, Малинське водосх., питний в/з м.Малин
- р.Возня, 8 км, питний в/з с.Рудня Городищенська

Протягом місяця значних змін в якості води не відмічалося - показники якості масивів поверхневих вод забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб відповідають гранично допустимим концентраціям (ГДК) для питних водозаборів за винятком показників, які характеризують вміст у воді речовин, здатних до окислення. У поверхневих водах їх вміст сформувався, в основному, під впливом природних чинників і не пов’язаний з техногенним забрудненням водойм.

Слід відмітити, що у вересні на річках Тетерів та Возня і надалі спостерігалось «цвітіння» води.

Кисневий режим задовільний, знаходиться у межах нормативних значень: суббасейн Прип'яті - 8,16-9,36 мгО2/дм3, суббасейн середнього Дніпра - 8,40-10,24 мгО2/дм³.

Дані лабораторних досліджень розміщені у відкритому доступі на онлайн-ресурсі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

Інтерактивна мапа візуалізації результатів моніторингу дає можливість оцінити стан водного об’єкта та порівняти його з встановленими нормативами якості поверхневої води.


30 вересня 2020 року

Водники БУВР Прип'яті, в рамках реалізації державної політики в сфері управління водними ресурсами, продовжують співпрацю з місцевими органами самоврядування.

Наразі, працівниками Радомишльського міжрайонного управління водного господарства проводяться екскаваторні та бульдозерні роботи по впорядкуванню ложа водойми с.Котівка Радомишльського району. Ці роботи виконуються на замовлення Радомишльської об’єднаної територіальної громади з метою покращення екологічного стану водойми та створення сприятливих умов для відпочинку жителів громади.


24 вересня 2020 року

Начальник управління Василь Азима та спеціалісти з водних та економічних питань Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять долучилися до онлайн-семінару «Економічний аналіз водокористування для підготовки планів управління річковими басейнами: приклад Дніпра та Дону», що відбувався в рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» та за підтримки Держводагентства.

Експерти та фахівці Державного агентства водних ресурсів інформували про необхідність впровадження економічних моделей в управління водними ресурсами та готовність до розробки економічного аналізу водокористування Планів управління річковими басейнами.

Учасники семінару розглянули та обговорили новітні підходи та алгоритм дій з підготовки написання розділу «Економічний аналіз водокористування» ПУРБ.

Подібні семінари прискорюють вирівнювання водного сектору 🇺🇦 України з Європейськими стандартами


21 вересня 2020 року

Продовжила свою роботу технічна рада БУВР Прип’яті під головуванням Василя Азими, де розглянуті матеріали щодо видачі проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування для КП «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «ДЕНИШІ» Житомирської обласної ради, ТОВ "Трудовий колектив"Коростенський щебзавод", ТОВ «ТД Комета», ФГ «Галина С» та ТОВ «Едельвейс С.С».

За результатами розгляду та дотримання вимог ст. 49 Водного кодексу України проєкти Е-дозволу по КП «ЖОЛСЦРЗ «Дениші», ТДВ «ТК «Коростенський щебзавод» та ТОВ «Галина С» рекомендовані технічною радою до погодження Сектором у Житомирській області Держводагентства.

За результатами розгляду матеріалів ТОВ «ТД Комета» встановлено, що зазначене підприємство уже має діючий дозвіл на спеціальне водокористування, що суперечить вимогам статті 55 Водного кодексу України. Крім того при проведені гранично-допустимих скидів забруднюючих речовин у р. Шийку, притоку р. Тетерів із кар’єрними водами відсутня довідка щодо фактичної фонової якості води у водному об’єкті, що не дає можливості об’єктивно проаналізувати запропоновані величини ГДС забруднюючих речовин та їх вплив на якісний стан водного об’єкта, пов’язаного з діяльністю водокористувача.

В документах ТОВ «Єдельвейс С.С» виявлені недостовірні відомості щодо обґрунтування потреби у воді.

За результатами розгляду прийняте колегіальне рішення рекомендувати Сектору у Житомирській області Держводагентства відмовити у видачі дозволу на спеціальне водокористування ТОВ «ТД Комета» та ТОВ «Едельвейс С.С» і повернути пакети документів на доопрацювання.


19 вересня 2020 року

#ЯПрибрав_ТвояЧерга2020

В Житомирі відбувся екоівент Міжнародний день чистих берегів - 2020 , який у цьому році проходив під егідою Міністра Міндовкілля Романа Абрамовського. Працівники апарату БУВР Прип‘яті разом з представниками Житомирської облдержадміністрації , місцевих органів влади та територіальних органів центральних органів виконавчої влади прибрали від сміття берег річки Кам‘янка. У прибиранні взяв участь в.о. Голови Державного агентства з управління зоною відчудження Андрій Пляцко. Еко-акції пройшли в усіх підвідомчих організаціях БУВР Прип‘яті. Зокрема , прибрані території біля річок Гнилоп‘ять, Случ, Уборть, Тня, Здвиж. Узбережжя річок Житомирщини стали ще більш привабливіші. Українські водойми гідні бути чистими!


19 вересня 2020 року

#ЯПрибрав_ТвояЧерга2020

Не залишились осторонь та долучились до екоівенту Міжнародний день чистих берегів – 2020 члени Басейнової ради річки Прип’ять. Під керівництвом директора Житомирського районного дитячо-юнацького військово патріотичного клубу «Сатурн» Ігора Єпіфанцева та вихованців Центру допризовної підготовки очищено берег річки Гуйва вниз по течії від с. Скоморохи Житомирського району.


18 вересня 2020 року

Начальник БУВР Прип‘яті Василь Азима прийняв участь в онлайн-засіданні Басейнової ради середнього Дніпра та громадських консультаціях щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну середнього Дніпра у процесі підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та у рамках проєкту EUWI+ «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства»


18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води

З 2019 року в Україні запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви. Порядком визначено чіткий розподіл обов’язків між суб’єктами моніторингу без дублювання повноважень, введено нові показники моніторингу, які в Україні до цього часу не вимірювались – пріоритетні, гідроморфологічні та біологічні.

Нова система моніторингу вод передбачає шестирічний цикл моніторингу та класифікацію стану вод за 5 класами екологічного стану і 2 класами хімічного стану.

Програма моніторингу вод розробляється з урахуванням визначення масивів поверхневих вод та аналізу антропогенного впливу на їх якісний та кількісний стан. В першу чергу підлягатимуть моніторингу ті масиви, які перебувають під ризиком недосягнення екологічних цілей.

Впровадження нових стандартів у сфері моніторингу вод є ще одним вагомим кроком на шляху підготовки стратегічних документів для досягнення «доброго» екологічного стану вод – Планів управління річковими басейнами.


10 вересня 2020 року

Кожний рік у 3-ті вихідні вересня (цього року 19 вересня) по всьому світу проходить екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів».

Цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять підтримує еко-івент та влаштовує прибирання берегів річок Кам’янка, Гнилоп’ять, Уборть, Случ, Тня та Здвиж

Запрошуємо і Вас долучитись до Міжнародного дня чистих берегів показавши свою еко-позицію та вийти на прибирання берегів річок.

Фото Вашої проведеної роботи, зокрема світлини прибирання «до» та «після» Ви можете публікувати у соціальних мережах з хештегом #Я Прибрав – ТвояЧерга 2020.


Презентації засідання басейнової ради річки Прип’ять по проведенню громадських консультацій щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну річки Прип’ять у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.


03 вересня 2020 року

Відбулось позачергове онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять до якого долучився Голова Держводагентства Валентин Шліхта, який акцентував увагу присутніх на дотриманні норм Водної Рамкової Директиви щодо підготовки Планів управління річковими басейнами.

Валентин Шліхта наголосив, що на сьогоднішній день головним у водогосподарській галузі є перехід на інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом, що передбачає собою баланс трьох ключових складових: економічних, соціальних та екологічних цілей, а також закликав членів басейнової ради стати основою для забезпечення комунікації усіх зацікавлених сторін для досягнення спільної мети.

Під час засідання розглядалось питання проведення громадських консультацій щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну річки Прип’ять у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

Експерти з управління річковими басейнами проєкту «Водна ініціатива плюс» Олексій Ярошевич, Наталя Люта, Катерина Мудра ,Олена Никифорук та Олена Марушевська ознайомили присутніх з головними водно-екологічними проблемами суббасейну річки Прип’ять.

У суббасейні річки Прип’ять знаходяться два міста, кількість жителів яких перевищує 100 тис.- це м. Рівне та м. Луцьк, які формують 37 % органічного навантаження на поверхневі води. Найвище навантаження забруднення біогенними елементами спостерігається у басейнах малих річок – Турія, Стохід, Стир, Горинь та Уж, де надлишок нітрогену у грунті перевищує 100 кг N/га. У суббасейні Прип’яті 3 підприємства ( КП «Луцькводоканал», УВКГ м. Славута, ТОВ «ПКПФ-Україна» смт. Понінка Полонський р-н) сумарно за рік відводять 26 кг сполук нікелю, який входить до списку пріоритетних речовин. Високий показник застосування пестицидів, який перевищує 3 кг/га відзначається у Теофіпольському районі Хмельницької області та Туріївському районі Волинської області.

Майже 50 % виділених масивів поверхневих вод є істотно зміненими, з них 119 МПВ зарегульовано водосховищами і ставками, 93 МПВ зазнали як спрямлення, так і зарегульованості і 304 МПВ зазнали спрямлення русла. Серед 418 річок суббасейну лише 104 річки не зазнали жодних гідроморфологічних змін.

Зони, які підлягають охороні, займають 33 % території суббасейну. Всього визначено 1172 зони, з них 33 об’єкти Смарагдової мережі, 1027 питних водозаборів та 112 офіційно визначених місць рекреації.

Також було зазаначено, що мета економічного аналізу водокористування показати економічний розвиток басейну річки, включаючи оцінку сучасного водокористування, та оцінити рівень відшкодування витрат на послуги водопостачання для різних секторів економіки відповідно принципу «забруднювач платить».

Учасники онлайн-засідання погодились з визначеними водно-екологічними проблемами:

- забрудненням органічними речовинами;
- забрудненням біогенними елементами;
- забрудненням небезпечними речовинами;
- гідроморфологічними змінами;
- забрудненням побутовими відходами;
- зміною клімату.

Під час обговорення вирішено сприяти поширенню інформації та залучити всі заінтересовані сторони суббасейну річки Прип’ять до заповнення анкет у термін до 15 вересня 2020 року.

Марія Шпанчик - начальник відділу адміністрування водного кадастру та моніторингу вод Держводагентства представила проект програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять та наголосила, що згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2018 року № 758 затверджено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, згідно якого в Україні запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви.

Обговорені основні критерії щодо вибору масивів поверхневих вод для включення до програми діагностичного моніторингу. Проєктом Програми у суббасейні Прип’яті охоплено 32 МПВ, що становить 3,1 % від визначених на 35 пунктах спостережень.

За результатами обговорення внесені пропозиції додати до програми діагностичного моніторингу здійснення контролю МПВ за вмістом радіонуклідів цезію -137 та стронцію -90.

Засідання басейнової ради відбувалось під головуванням заступника голови басейнової ради Василя Азими та пройшло у теплій та дружній атмосфері однодумців, які націлені на спільний результат – досягнення «доброго» стану річки Прип'ять.


02 вересня 2020 року

В Житомирській обласній державній адміністраціі відбулась нарада щодо ефективного використання державного майна, що перебуває на балансах територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в якій прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять Василь Азима. В ході наради розглядались пропозиції щодо ефективного використання державного майна, що перебуває на балансах установ, підвищення ефективності управління державним майном шляхом включення об'єктів державної власності до переліків об'єктів, що підлягають приватизації та запровадження скоординованого механізму контролю за ефективністю використання державного майна


Шановні колеги!

Прийміть найщиріші та сердечні вітання з Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності України!
Здоров’я Вам, щастя, нехай мрія про краще життя окриляє на нові звершення та добрі справи в ім’я нашої України, її майбутніх поколінь.
З Днем Незалежності! Слава Україні!
П

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип'ятьВасиль Азима


21 серпня 2020 року

Про якість води у поверхневих водах суббасейну середнього Дніпра за серпень 2020 року

У рамках програми державного моніторингу поверхневих вод забезпечено контроль якісного стану масивів поверхневих вод, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення на 5 пунктах спостережень:

- Водосховище «Відсічне» на р. Тетерів, питний водозабір м. Житомир;
- Іршанське водосховище на р. Ірша, питний водозабір смт. Нова Борова;
- Малинське водосховище на р. Ірша, питний водозабір м. Малин;
- Вознянське водосховище на р. Возня, питний водозабір м. Малин;
- Бердичівське водосховище на р. Гнилоп’ять, питний водозабір м. Бердичів

За результатами проведених досліджень гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні з незначними сезонними змінами якісних хімічних та фізико-хімічних показників води, які характерні для літнього періоду.

Значення вмісту розчиненого у воді кисню, в порівнянні з липнем місяцем, знизився до 7,84-9,04 мгО2/дм³ при нормі не менше 4,0 мгО2/дм³. Також слід відмітити, що інтенсивність «цвітіння» води на даний момент є нижчою, ніж у попередні роки.

По усіх контрольованих створах в суббасейні середнього Дніпра фіксувалось зменшення органічного забруднення води за показниками ХСК (крім, р. Ірша), БСК5, вмісту нітрогену амонійного, заліза загального, фосфору ортофосфатів. Лише в р. Ірша, питний водозабір смт. Нова Борова та р. Гнилоп’ять, питний водозабір м. Бердичів, вміст заліза загального продовжується зростати, що обумовлено впливом болотних вод водозбірного басейну, який містить багато органо-мінеральних сполук заліза. Разом з тим, зріс вміст марганцю, як продукту розпаду донних відкладень та водоростей часу «цвітіння». По р. Тетерів прозорість води знизилась до 12 см при нормі не менше 20 см.

Отже, теперішній літній період є оптимальним для поточного природного розвитку гідрохімічних процесів та поточних змін якісного стану води.

Результати вимірювань показників якісного стану поверхневих вод можна переглянути за посиланням http://monitoring.davr.gov.ua/ «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»


20 серпня 2020 року

Водники БУВР Прип’яті продовжують роботи по утриманню в робочому стані інженерної водогосподарської інфраструктури. Наразі працівниками Житомирської експлуатаційної дільниці БУВР Прип’яті виконуються ремонтно-доглядові роботи на міжгосподарських каналах ділянки гончарного дренажу с.Стремигород Коростенського району. Доглядові роботи на гідротехнічних спорудах на каналі К-2 проводяться бригадним методом.


Пожежу краще попередити, ніж ліквідувати!

З метою запобіганню виникнення пожеж, зменшенню негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, а також зниженню майнових втрат організацій в БУВР Прип’яті постійно на належному рівні проводяться заходи по дотриманню норм та правил з пожежної безпеки, як в апараті управління, так і у підвідомчих організаціях:

- проведені з усіма працівниками протипожежні інструктажі;
- проведено технічне обслуговування вогнегасників;
- перевірено та доукомплектовано пожежні щити необхідним інвентарем;
- створені оперативні групи по координації робіт з гасіння пожеж на осушених торфовищах;
- проведені заняття з пожежно-технічного мінімуму з працівниками, які у подальшому будуть задіяні на роботах, пов’язаних із обслуговуванням меліоративних каналів;
- постійно забезпечується підтримування рівнів акумульованої води в меліоративних каналах в зоні осушених торфовищ з метою попередження виникнення пожеж та забезпечення її гасіння;
- на виробничих нарадах постійно аналізується стан пожежної безпеки у кожному виробничому підрозділі з аналізом виявлених причин недоліків і визначенням конкретних заходів щодо їх усунення.


19 серпня 2020 року

В рамках робочої поїздки на Житомирщині побували голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, а також народні депутати ВРУ – Тетяна Грищенко, Арсеній Пушкаренко, Богдан Кицак, Сергій Кузьміних.

У стінах Поліського національного університету відбулась нарада за участю народних депутатів, заступника голови Житомирської ОДА Володимира Федоренка з представниками терорганів ЦОВВ (Державна екологічна інспекція Поліського округу, Житомирське обласне управління лісового та мисливського господарства, Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять, Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області). На нараді йшлося про забруднення річок Случ та Хомора на території Новоград-Волинського району, а також річки Уж на території м. Коростень . Піднімалося питання постачання води у м.Житомир. В нараді прийняв участь начальник БУВР Прип'яті Василь Азима.

Окремо під час зустрічі обговорили проєкти регіонального інноваційно-космічного кластеру "Полісся", щодо забезпечення екологічної та протипожежної безпеки лісів та інших екосистем Житомирської області.

Інформаційні матеріали щодо проведення громадських консультацій з визначення головних водно-екологічних проблем у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

Держводагентством спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» розпочинаються громадські консультації щодо головних водно-екологічних проблем у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

Інформування громадськості та проведення громадських консультацій під час розробки Планів управління річковими басейнами, зокрема після визначення головних водно-екологічних проблем, передбачено Водною Директивою ЄС та постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2017 №336.

Головні водно-екологічні проблеми суббасейну річки Прип’ять

Для спільного розуміння та консенсусу з приводу того, що є головними водно-екологічними проблемами басейну річки Прип’ять просимо Вас заповнити опитувальник зайшовши за посиланням: https://forms.gle/DVPPi2CGvnXFkLCk9


31 липня 2020 року

У приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять начальник управління Василь Азима провів нараду з керівниками підвідомчих організацій.

Головними, винесеними на порядок денний, були питання : продовження роботи по розробці Планів управління річковим басейном суббасейну річки Прип’ять та середнього Дніпра ; організація роботи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейні річки Прип’ять; виконання заходів щодо забезпечення ефективного функціонування водогосподарського комплексу Житомирської області у серпні-грудні 2020 року .

Також обговорювалися питання щодо ефективного використання майна, передачі об’єктів міжгосподарської інженерної інфраструктури, наявність і використання матеріалів аварійного запасу міжрайонними управліннями водного господарства та експлуатаційними дільницями , економічні питання та питання оформлення дозволів на спецводокористування тощо.

Особливу увагу приділили завершенню реорганізації міжрайонних управлінь водного господарства.


Об’єднавшись можна досягти результату!

28 липня відбулось засідання басейнової ради річки Прип’ять, яке проходило у форматі «он-лайн» відео-конференції на базі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Василь Азима розпочав засідання басейнової ради акцентувавши увагу присутніх на тому, що на попередніх засіданнях розглядались питання внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом, зокрема про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном та його першими розділами відповідно до Дорожньої карти розробленої Державним агентством водних ресурсів України.

Зокрема, на засіданні була представлена презентація і доповідь про зони (території), які підлягають охороні в суббасейні річки Прип’ять та подальшу розробку елементів ПУРБ.

Генеральний директор державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр» Сергій Кірєєв розповів про стан водних ресурсів, систему моніторингу та бар’єрні функції зони відчуження. ДСП «Екоцентр» безпосередньо приймає участь у виконанні положень Концепції реалізації державної політики у сфері розвитку діяльності в окремих зонах радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи по розділу «Підтримка бар’єрної функції та удосконалення захисних бар’єрів». Також було зазначено, що для виконання бар’єрних функцій здійснюється експлуатація, технічне обслуговування і контроль 14 водоохоронних споруд підпірного типу, 5 меліоративних систем, відповідно до затвердженого регламенту.

Активно обговорювалось питання впливу комунальних підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на якісний стан водних ресурсів суббасейну річки Прип’ять. Під час обговорення були розглянуті питання про основні кроки щодо вирішення питання забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами шляхом виконання заходів спрямованих на відповідність водного масиву цілям екологічної якості водного середовища, в першу чергу за рахунок забезпечення сучасних систем збору та очищення стічних вод, застосування найновіших технологій на підприємствах, особливо целлюлозно-паперової, хімічної, харчової галузей та тваринництва, застосування менш токсичних форм сільськогосподарських хімікатів і безпечне їх використання.

В результаті обговорення вирішили звернутись до місцевих органів влади щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання програм природоохоронного спрямування та заходів по збереженню та відтворенню водних ресурсів з метою покращення екологічного та хімічного стану водних об’єктів суббасейну Прип’яті, залучати громадськість в управлінні водними ресурсами суббасейну річки Прип’ять та забезпечити підтримку громадських ініціатив.

Заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислав Кравчук наголосив на тому, що надійне функціонування водорегулюючих гідротехнічних споруд річки Прип’ять забезпечить захист від затоплення і підтоплення сільськогосподарських угідь і значної кількості територій населених пунктів у багатоводний період, а також заакумулює необхідний обсяг води для зволоження осушених сільськогосподарських угідь та пожежонебезпечних ділянок торфовищ у маловодний і посушливий періоди. Тільки технічно справний стан водорегулюючих споруд дає можливість здійснювати регулювання стоку для забезпечення потреб населення і галузей економіки.

Разом з тим було зазначено, що першочерговими ГТС, яким має бути приділена увага це споруди Білоозерської водоживильної системи, яка істотно впливає на перерозподіл стоку річки Прип’ять та її приток і забезпечує функціонування Дніпровсько-Бузького каналу. Це одна з найбільш вразливих точок у верхів’ї Прип’яті.

Тому було вирішено, рекомендувати балансоутримувачам ГТС провести комісійне позачергове обстеження технічного стану гідротехнічних споруд, визначитись з термінами і можливостями для виконання ремонтних робіт та продовжити роботу з органами місцевого самоврядування щодо взяття на баланс безгосподарських гідротехнічних споруд водних об’єктів.

Василь Азима проінформував про те, що у рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» планується проведення громадських консультацій щодо визначення головних водно-екологічних проблем при підготовці Плану управління річковим басейном Дніпра. Громадські консультації допоможуть створити довіру між зацікавленими сторонами, уникнути конфліктів та показати, що водогосподарські проблеми можливо вирішити.

До засідання басейнової ради долучились представники МБО «Екологія-Право-Людина», зокрема Катерина Полянська та Софія Шутяк, які підняли питання обговорення водно-екологічних проблем в суббасейні річки Прип’ять.

Проаналізувавши нагальні проблеми басейну учасники засідання обговорили шляхи їх подолання для досягнення доброго стану масивів вод у майбутньому.


Вітаємо!!!

#Державне агентство водних ресурсів України

Нагороджених відзнаками за творчу участь в челленджі до Дня Дніпра – 2020 #СпіймайКраплю . Дбаймо за тих, хто нижче за течією!

*Челлендж організовано Держводагентством спільно з проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для Східного партнерства» (EUWI+) за фінансуванням Європейського Союзу.


Шановні бухгалтери!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем Бухгалтера!
Бажаю успіхів, творчого натхнення, та фінансового процвітання!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип`ять
Василь АЗИМА

14 липня 2020 рік

Проведена чергова онлайн конференція за участі фахівців Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, Басейнових управлінь водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, річки Тиса, Сіверсько-Донецького БУВР та Держводагентства України щодо обговорення та усунення зауважень виявлених в ході тестування інформаційної системи «Подання звіту про використання води» в електронній формі.


28 липня 2020 року відбудеться онлайн-засідання басейнової ради річки Прип’ять!

Під час онлайн-засідання розглядатимуться наступні питання:

- стан водних ресурсів, система моніторингу та бар’єрні функції зони відчуження;

- про якісний стан водних ресурсів суббасейну річки Прип’ять та вплив комунальних підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення;

- про стан водорегулюючих гідротехнічних споруд річки Прип’ять, їх вплив на водність регіону.

Членам басейнової ради буде представлена доповідь та презентація щодо проведення робіт з розробки Плану управління суббасейну річки Прип’ять.

Онлайн-засідання розпочнеться об 11.00 28 липня 2020 року, у форматі відео-конференції за допомогою сервісу Google Meet.

Для отримання додаткової інформації щодо підключення до онлайн-заходу можна звертатися до контактної особи:
Рибакова Івана Олеговича,
тел.: 098-31-26-799,
e-mail: buvrp@b.netuvrzt.gov.ua

Контактна особа:
Гоша Оксана Олександрівна, тел.: 096-14-04-967

14 липня 2020 рік

У Житомирській області існує проблема екологічної реабілітації земельних ділянок після розробки родовищ корисних копалин. У зв’язку із збільшенням кількості порушених земель рекультивація стала невід’ємною частиною охорони та відтворення земельних ресурсів і застосування водогосподарської рекультивації поряд з лісогосподарською та іншими видами рекультивації виконує одне з найважливіших завдань – ліквідацію шкідливих наслідків гірничих робіт.

Так 07.07.2020 року комісією по обстеженню стану рекультивованих земель, порушених внаслідок будівництва та експлуатації хвостосховищ ТОВ «Межирічівський гірничо – збагачувальний комбінат», підписано Акт обстеження, яким підтверджено екологічну реабілітацію (рекультивацію) земельної ділянки загальною площею 112,0002 га.

Спеціалістами Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, які брали участь у роботі комісії, підтверджено фактичне створення в процесі водогосподарської рекультивації 23,0 га озер та водно – болотних угідь.


09 липня 2020 рік

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання розглядалось питання ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, яка виникла у червні 2020 року на території західних областей. За підсумками засідання ухвалили доручення усім ОДА, відповідальним органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо попередження лісових пожеж в літній період. .

В засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій взяв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.


08 липня 2020 рік

В період адаптивного карантину для посилення протипожежного захисту, Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує співпрацю з землекористувачами з метою вирішення проблем місцевого населення.

Так, на замовлення ТОВ «Агроінвестконтракт» для своєчасного акумулювання води на пожежонебезпечний період для гасіння пожеж виконано роботи з розчистки пожежної водойми в селі Демчин Бердичівського району Житомирської області.


07 липня 2020 рік

День Дніпра 2020

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять приєднується до челенджу до Дня Дніпра 2020 #СпіймайКраплю, започаткованого Держводагентством та проєктом Європейського Союзу «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для Східного партнерства» (EUWI+).
#DniproDay
#CatchTheDrop


03 липня 2020 рік

Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів!

Мета проведення Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів це формування нової екологічної поведінки, привернення уваги до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та забруднення довкілля пластиковими відходами.


01 липня 2020 рік

Виконуючий обов’язки голови Державного агентства водних ресурсів України Михайло Хорєв провів онлайн захід «Зустріч керівництва Держводагентства з головами та заступниками басейнових рад» модератором якого був голова басейнової ради Південного Бугу Віталій Мокін.

Під час відеозустрічі обговорювались питання залучення басейнових рад до бюджетного процесу, основні кроки завершення написання Плану управління річковим басейном та інші актуальні питання.

В онлайн заході прийняли участь заступник голови басейнової ради річки Прип’ять Василь Азима та секретар басейнової ради Юрій Серилко.

Основний меседж даної зустрічі – басейнова рада це сучасна платформа для узгодження рішень у водному секторі!


Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас зі святом – Днем Конституції України!

Нехай ця урочиста подія сповнює Вас життєдайною силою, натхненням, спонукає до новаторських ідей, їх успішної реалізації у професійній царині. Бажаю успіхів і плідної праці на благо України!

Начальник управління
Василь АЗИМА

«Спіймай краплю»

#Державне агентство водних ресурсів України

За ініціативи Держводагентства та проєкту Європейського Союзу «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для Східного партнерства» започатковано новий челендж до Дня Дніпра -2020 «Спіймай краплю».

Правила прості:

1. Прийти на своє улюблене місце на березі Дніпра чи водойми, яка розташована у його басейні.

2. Зняти відео, де зловити краплю від попереднього учасника та передати її наступному учаснику: детальні та наочні інструкції у відео.

3. Завантажити відео в себе на сторінці в «Фейсбук» з #СпіймайКраплю чи на будь-який інший інтернет-ресурс.

4. До 4 липня 2020 року заповнити google-форму з посиланням на відео та надіслати її на адресу: https://cutt.ly/quVsNOr

5. Чекати 7 липня на прем’єру із вашою участю, а також отримати електронну відзнаку поштою.

Долучайтеся!


25 червня 2020 року

Скажи ні фосфатам!

Щороку стан річок, озер в Україні погіршується. Причиною цього є ряд проблем: забруднення водойм викидами з підприємств, надмірне використання природних ресурсів, замулення водних об’єктів.

Загалом, висока температура у літній період щороку спричиняє масове «цвітіння» води і, як наслідок зниження у воді розчиненого кисню до критичних значень та зростання показників, що характеризують органічне забруднення. В процесі свого біологічного розвитку синьо-зелені водорості утворюють токсичні речовини, які викликають масову загибель гідрофауни.

Однак на ці процеси впливають і інші чинники. Більшість людей користується в господарстві миючими засобами що містять фосфати, які не тільки шкодять здоров’ю, але і служать добривом для водоростей, які в результаті посилено розмножуються і швидко відмирають, провокуючи падіння рівня кисню у водному середовищі і в першу чергу це характерно для водойм біля міст з великою кількістю населення.

Застарілі або неефективні очисні споруди міських стічних вод спричиняють надходження до водойм забруднених стоків.

За даними державного обліку водокористування у поверхневі водойми суббасейну Прип’яті за 2019 рік відведено 109,7 млн.м3 зворотних вод, із них категорії «забруднені»- 6,1 млн.м3, як наслідок із зворотними водами до водойм потрапило 304 тони фосфатів, із них у межах міст:

м. Рівне - 124,5
м. Луцьк - 84,2
м. Кузнецовськ - 20,9
м. Коростень - 7,3
м. Березне - 6,1
м. Ковель -5,1
м. Новоград-Волинський -4,9
м.Костопіль - 4,7
м. Старокостянтинів - 4,1
м. Кременець - 3,8
м. Шепетівка - 2,2
м.Сарни - 2,2
м. Славута - 1,7
м. Красилів - 1,6
м.Броди - 1,6
м. Острог - 1,5

Як споживач, кожен з нас може зробити свій вибір вже зараз, купуючи мийні засоби більш безпечні для здоров’я та довкілля!


22 червня 2020 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з колегами Басейнових управлінь водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, річки Тиса, Сіверсько-Донецького БУВР та Держводагентства України, в режимі онлайн конференції, обговорювали зауваження до тестової інформаційної системи «Подання звіту про використання води» в електронній формі щодо відповідності Порядку ведення державного обліку водокористування.

Наступним кроком є внесення пропозицій щодо логічного контролю систематизації і узагальнення даних про забір та використання вод, скидання зворотних вод та забруднюючих речовин.


18 червня 2020 року

Заступник начальника БУВР Прип’яті Анатолій Дяченко прийняв участь у засіданні оперативного штабу та міжвідомчої комісії щодо протидії пожеж в Житомирській області.


16 червня 2020 року

Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у позачерговому селекторному засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося у форматі відеозв’язку в прес-центрі Житомирської облдержадміністрації.

Під час засідання розглядалось питання про заходи щодо запобігання та протидії пожежам у природних екосистемах в 2020 році, зокрема виконання заходів щодо підтоплення торфовищ і утримання їх у зволоженому стані впродовж пожежонебезпечного періоду для попередження виникнення пожеж, обмеження розповсюдження вогню та забезпечення гасіння.


11 червня 2020 року

Про якість води у поверхневих водах суббасейну Прип’яті за травень 2020 року

Моніторинг поверхневих вод в суббасейні Прип’яті протягом травня проводиться на 6 масивах, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення та 7 транскордонних ділянках водотоків, визначених відповідно до міждержавних угод про співробітництво на транскордонних водних об’єктах.

За результатами проведених досліджень гідрохімічний стан води в районі контрольованих створів знаходився на задовільному рівні з незначними сезонними змінами якісних хімічних та фізико-хімічних показників, які характерні для весняного періоду року і у порівняльних значеннях в середньому становив:

- з попереднім місяцем квітнем 2020 року - на рівні аналогічного стану, без суттєвих змін.

Вміст розчиненого у воді кисню протягом травня знаходився на рівні 3,9-10,32 мгО2/дм3.

За результатами проведених досліджень якісний стан питних водосховищ суббасейну Прип’яті у Житомирські області, порівняно з квітнем місяцем, знаходився на задовільному рівні з незначними сезонними змінами якісних хімічних та фізико-хімічних показників, які характерні для весняного періоду року. По усіх створах фіксується зниження органічного забруднення за показниками ХСК та БСК5, вмісту нітрогену амонійного та заліза загального, марганцю. Лише в р.Уж, питний водозабір м.Коростень, вміст заліза загального продовжується зростати,що обумовлено впливом болотних вод водозбірного басейну, який містить багато органо-мінеральних сполук заліза. Разом з тим, зріс вміст фосфатів та збільшилась кольоровість води.

Гідрохімічний стан поверхневих вод Рівненської області у травні знаходився на задовільному рівні, по деяким показникам з істотними змінами в бік покращення. Стійкої тенденції до зростання у воді окремих хімічних елементів не спостерігалося, зафіксовано суттєве зменшення у воді по усіх створах сухого залишку, нітратів, а також завислих речовин, сульфатів, амонію сольового, ХСК, фторидів. Разом з тим збільшилась концентрація у воді розчиненого кисню, магнію, дещо нітритів. Критичним є вміст фосфатів у р.Горинь, 67 км с.Висоцьк. За радіологічними показниками по річках Прип'ять, Горинь і Ствига зменшилась концетрація у воді стронцію.

За даними регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області загальні показники (характеристики) складу та властивостей поверхневої води у травні місяці знаходяться на задовільному рівні. Показники, які характеризують органічне забруднення знизились, а по р.Хомора, питний в/з м.Полонне знаходяться на рівні квітневих значень. Також, фіксується зниження вмісту заліза загального та підвищення вмісту фосфатів, нітрогену амонійного.

Якісний стан питних водозаборів Волинської області характеризується як задовільний. Фіксується зниження вмісту азоту амонійного, сульфатів та фосфатів. Разом з тим, спостерігається незначний ріст органічного забруднення за показниками ХСК, БСК5 та без суттєвих змін вмісту заліза загального і марганцю.


Шановні друзі!

Вітаю вас із професійним святом – Днем працівників водного господарства.

Саме завдяки вашій роботі аграрії мають воду для зрошення полів, гідроенергетики - для вироблення електроенергії, а українці - для забезпечення своїх питних та побутових потреб.

За ініціативи та активної участі спеціалістів Держводагентства у законопроєктній роботі, ухвалено багато важливих законодавчих актів для впровадження європейських принципів з управління водними ресурсами, що позитивно впливає на реалізацію кроків для досягнення доброго стану вод.

Дякую вам за вашу віддану працю.

Бажаю вам міцного здоров’я, наснаги і, звичайно, нових успіхів у професійній сфері!

Голова Верховної Ради України
Дмитро РАЗУМКОВ


Шановні друзі!

Від імені Уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем працівників водного господарства!

Раціональне управління природними ресурсами та їх ощадливе використання – важлива умова подальшого соціального-економічного розвитку нашої країни. Працівники галузі водного господарства гідно виконують відповідальну роботу із забезпечення наших громадян і всіх секторів економіки водними ресурсами. Галузь на належному рівні задовольняє продовольчі потреби країни, сприяє підвищенню стандартів якості життя суспільства.

На галузь покладено ряд завдань, без розв’язання яких неможливий подальший розвиток країни: впровадження європейських підходів в управлінні водними ресурсами, запровадження сучасних технологій. Завдяки сумлінній праці фахівців водного господарства багато з цих завдань успішно виконуються.

Бажаю працівникам галузі невичерпної енергії, професійного зростання, здоров’я та миру!

З повагою
Прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ


Шановні колеги!

Вітаю всіх працівників водного господарства країни із професійним святом.

Вода – безцінний ресурс, який відіграє ключову роль в існуванні всього навколишнього світу та є важливим регулятором природних екосистем. А водна галузь – це і водойми, і розгалужена інфраструктура, якою опікуються фахівці водного господарства.

Завдяки роботі водників щоденно розв’язуються проблеми забезпечення громадян, бізнесу і різних секторів української економіки водними ресурсами.

На сьогодні гостро стоїть питання збереження водних ресурсів, їх професійного розподілу та відтворення.

Переконана, що наша спільна і злагоджена співпраця допоможе нам з гідністю відповісти на всі виклики сьогодення, а перспективне бачення розвитку водогосподарської галузі сприятиме досягненню високих стандартів якості життя в Україні.

Щиро зичу вам успіхів у роботі, оптимізму та здійснення усіх задумів у сфері розвитку водного сектору України!

В.о. Міністра енергетики України
Ольга БУСЛАВЕЦЬ04 червня 2020 року

Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у нараді щодо проведення очищення русел річок та стічних вод, а також відновлення грунтів, яка пройшла в Житомирській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови ОДА Віктора Градівського.

Представники науково-виробничого товариства запропонували Житомирській області стати пілотним регіоном із запровадження нових технологій для відновлення ґрунтів та очищення річок. Науковці вже мають напрацювання та пропозиції, які будуть дієвими та корисними саме на території Житомирщини.


02 червня 2020 року

Щоб з джерела воду пити, його треба берегти!

З давніх-давен на просторах України існували джерела-криниці, які відігравали важливу роль в житті людства. Біля них зупинялись мандрівники й тамували спрагу кришталевою водою, відпочивали в їх прохолоді. Багато з джерел мають свою дивовижну історію, яка зберігається у пам’яті народу. А ще досить часто з маленьких дзвінких джерел беруть витоки великі річки, стрімкі потічки; інколи вони є і основною артерією екосистеми та служать для наповнення водою ставків. Саме від чистоти і повноти річок залежить якість життя і здоров’я людей, ведення ними сільського господарства, тваринництва. Тому особливо актуально та гостро впродовж останніх спекотних років в нашій країні постає питання раціонального водокористування, що передбачає виконання спеціальних заходів з відродження і охорони водних джерел. Значення такої роботи важко переоцінити. Адже проблема питної води для країни надзвичайно важлива. І не останню роль у цьому відіграють водні джерела, з відновленням яких покращується і якість води в річках, і їх наповненість.

Працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять з початку 2020 року було відновлено та упорядковано 13 природних водних джерела, а саме: проведено благоустрій джерел, огороджені санітарні зони, проведені роботи по обкошуванню рослинності навколо джерел, пофарбовані дерев’яні та металеві конструкції, деякі джерела очищені від мулу. Прилеглі території приведені в належний естетичний стан.


29 травня 2020 рік
"Вода у цифрі" саме над цим працюють водники

Держводагентством за підтримки міжнародних донорів – проекту TAPAS та Фонду Східна Європа здійснюється розширення можливостей Порталу електронних послуг Держводагентства щодо подачі звітності про використання води в електронній формі.

З метою забезпечення ефективної подачі та прийому звітності про використання води в електронному вигляді проведена онлайн конференція щодо тестування інформаційної системи «Подання звіту про використання води».

Учасники конференції-представники Басейнових управлінь водних ресурсів Прип'яті, Середнього Дніпра, річок Західного Бугу та Сяну, річки Тиса та Сіверсько-Донецького БУВР мали можливість одними із перших пройти програму навчання, поспілкуватися з колегами.

Результатом конференції є завдання на наступний тиждень - від імені водокористувачів пройти тестування інформаційної системи та надати коментарі щодо покращення якості послуг.


28 травня 2020 рік

Вже скоро, водокористувачі матимуть можливість подавати звіти з водокористування (за формою № 2ТП-водгосп (річна) онлайн із особистого кабінету у режимі 24/7. Ця послуга незабаром запрацює на Порталі електронних послуг Держводагентства: https://e-services.davr.gov.ua/

#Державне агентство водних ресурсів України

Цифрова трансформація водного сектору продовжується Вже скоро, 15 тисяч водокористувачів нарешті матимуть можливість онлайн подавати звіти з водокористування (за формою № 2ТП-водгосп (річна) із особистого кабінету у режимі 24/7. Ця послуга незабаром запрацює на Порталі електронних послуг Держводагентства: https://e-services.davr.gov.ua/ .

Державне агентство водних ресурсів одразу після запуску Порталу е-послуг та впровадження зручного й прозорого механізму для отримання бізнесом дозволів на спеціальне водокористування онлайн, спільно з міжнародними донорами – проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах та Фонд Східна Європа розпочало роботи над створенням модуля щодо подачі звітності про використання води в електронній формі.

Наразі вже розроблено базовий функціонал для подання звітності водокористувачами та розпочато його тестування.

Переваги нового електронного сервісу з онлайн-звітності про водокористування:

- електронна взаємодія з реєстрами дозвільних документів та інтеграція модуля з державним водним кадастром;

- автоматичний аналіз та узагальнення звітності щодо здійснення водокористування;

- це новий інструмент для ведення водного кадастру за розділом «Водокористування», який передбачає можливість формування відповідних запитів у бажаних розрізах – басейновому, територіальному, галузевому та за запитом;

- розвиток партнерства між бізнесом, владою та громадськістю задля досягнення ощадливого природокористування..

Після запуску модуля електронна послуга буде доступна на сайті e-services.davr.gov.ua, а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги» та на порталі «Дія»: diia.gov.ua


22 травня 2020 рік

#Державне агентство водних ресурсів України

Михайло Хорєв: «Водокористувачі мають дотримуватися встановлених лімітів забору води та ощадливо її використовувати – це забезпечить уникнення дефіциту водних ресурсів для основних секторів економіки України»

22 травня Михайло Хорєв на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій інформував про заходи Держводагентства щодо водозабезпечення населення та базових секторів України у літній період 2020 року.

Зокрема, наголосив, що #Держводагентством, враховуючи низьку поточну водність річок, вжито необхідні заходи для забезпечення населення та секторів економіки водними ресурсами протягом літнього періоду.

«Для уникнення дефіциту водних ресурсів встановлено оптимальні режими роботи водних об’єктів. Це ті узгоджені «правила гри» з водокористувачами для збалансованого водокористування в умовах маловоддя», - зазначив Михайло Хорєв.

Зокрема, проінформував про стан наповнення дніпровських та Дністровського водосховищ, водосховищ у басейні Південного Бугу, Сіверського Дінця, Приазов’я та Придунайських водосховищ тощо..

Зазначимо, що у цілому наповнення водосховищ дозволяє забезпечити в повній мірі водні потреби українців. І не лише пріоритетні – питні та побутові потреби населення, а і ті, які сприятимуть забезпеченню продовольчої безпеки країни – потреби зрошення.

Залишається складною ситуація на р. Тетерів із наповненням водою водосховищ Відсічне та Денишівське, які є джерелами водопостачання міста Житомир. Для покращення цієї ситуації водогосподарськими організаціями забезпечено скиди води з вищерозташованих штучних водних об’єктів, однак це не вирішило проблему в цілому.

Щодо режимів роботи дніпровських водосховищ, то на травень встановлені обмеження об’ємів води, що пропускаються через турбіни Кременчуцької ГЕС. Узгоджене рішення відповідає статті 45 Водного кодексу України щодо пріоритетності використання води для питних і побутових потреб населення у період маловоддя.

Крім того, Михайло Хорєв розповів, що Держводагентством підготовлено стратегічні документи для моделювання водного дефіциту – водогосподарські баланси, які дають можливість оцінити та виявити, які саме території матимуть водний дефіцит.

Також, при Держводагентстві розпочала роботу експертна група із розробки стратегічних напрямів збереження водності в умовах маловоддя, яка займатиметься розробкою стратегічних напрямів збереження водності в умовах маловоддя.

У результаті засідання, Держводагентству доручено і надалі забезпечувати неухильне дотримання узгоджених режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем, а у разі погіршення подальшого зниження водності, оперативно коригувати режими роботи водосховищ та водогосподарських систем з урахуванням прогнозу водності, та у разі необхідності вжити заходів щодо обмеження прав водокористувачів або зміни умов водокористування відповідно до статті 45 Водного кодексу України.


17 травня 2020 рік

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

БУВР Прип‘яті приєднується до вшанування пам‘яті жертв політичних репресій.


12 травня 2020 рік

Для покращення гідрологічного та санітарного режимів та на виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в с. Водотиї Брусилівського району проведено розчищення водойми на річці Здвиж площею 5,2 га. Роботи виконувались за кошти місцевого бюджету.


07 травня 2020 рік

У Житомирській області нараховується 9764 га осушених торфовищ. Найбільша і найстаріша осушувально-зволожувальна система області, це Замисловицька, яка розташована на територіях Олевського та Ємільчинського районів. Площа осушених торфовищ на Замисловицькій системі складає 3782 га.

Погодні умови останніх років дуже складні для Полісся, землі потерпають від засухи. Особливо вразливі земельні ділянки з торфовищами, де щорічно відбуваються пожежі. Тому важливо своєчасно і в повному об’ємі затримати воду у меліоративних каналах на даних ділянках.

З настанням пожежонебезпечного періоду 2020 року водогосподарниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять постійно ведеться робота по затриманню води у меліоративних каналах, які розміщені на осушених торфовищах. Так станом на 6 травня 2020 затримано 654,3 тис.м3 води.


29 квітня 2020 року

У рамках проєкту EUWI+ відбулося онлайн засідання з проведення громадських консультацій проєктів розділів Плану управління річковим басейном Дніпра.

Основним меседжем засідання є створення форматів організації та порядку проведення громадських консультацій . Мета онлайн зустрічі створення стійкого механізму навчання персоналу, що сприятиме налагодженню діалогу процесу формування водної політики із залученням до нього громадськості, місцевого населення та місцевих експертів. Представники EUWI+ надали рекомендації щодо можливих форматів організації і порядку проведення громадських консультацій.

В онлайн засіданні прийняли участь представники проєкту EUWI+, Державного агентства водних ресурсів України, БУВР Прип'яті, Деснянського БУВР, БУВР середнього Дніпра та БУВР нижнього Дніпра.


28 квітня 2020 року

Якість поверхневих вод на контролі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять

З урахуванням обмежувальних та попереджувальних заходів фахівцями лабораторії моніторингу вод та грунтів БУВР Прип’яті відібрані 7 проб на масивах поверхневих вод забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення на 1 транскордонному створі з метою визначення хімічних та фізико-хімічних показників:

р. Тетерів, 259 км, питний в/з м. Житомир
р. Гнилоп’ять, 59 км, питний в/з м. Бердичів
р. Ірша, 93 км від гирла р. Ірша, Іршанське водосх., в/бєф в/з смт. Нова Борова
р. Ірша, 31 км, питний в/з м.Малин
р. Возня, права притока р. Ірша, 8км с. Рудня Городищенська, питний в/з м. Малин
р. Случ, 203 км, питний в/з Новоград-Волинський
р. Уж, права притока р. Прип'ять, 172 км, питний в/з м.Коростень
р. Уборть, 120 км, с. Рудня Хочинська, кордон з Республікою Білорусь.

З опрацьованими результати вимірювань можна буде ознайомитись у веб-системі «Моніторинг та екологічна водних ресурсів України» за посиланням

http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index.


28 квітня 2020 року

Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні відзначають День охорони праці. Відповідно до указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 цей день збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. За ініціативою Міжнародної організації праці (далі — МОП) під нинішньою назвою Всесвітній день охорони праці вперше відзначили у 2003 році. У 2019 році він був приурочений такій темі: «Безпечне та здорове майбутнє праці». Заходи, присвячені Дню охорони праці в Україні, також проходили під цим гаслом і тривали до кінця минулого року. У 2020 році МОП планувала присвятити Всесвітній день охорони праці проблемі насильства і домагань у сфері праці. Однак під впливом зовнішніх обставин девіз довелося змінити.

У 2020 році МОП у Всесвітній день охорони праці робить акцент на надзвичайно важливій проблемі, актуальній для всього населення у світі. Девіз Дня охорони праці 2020 звучить так “Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя”.


26 квітня 2020 року

День пам'яті Чорнобильської трагедії

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією 71/125 проголосила 26 квітня Міжнародним днем ​​пам’яті про чорнобильську катастрофу. Генеральна Асамблея зазначила: «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються у зв’язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних організаціям, а також громадянського суспільства відзначати цей день». Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів.Найщиріші слова вдячності ліквідаторам, світла пам’ять тим, хто ціною власного життя зупинили ядерну катастрофу.


22 квітня 2020 рік

Щороку мешканці світу об’єднуються, аби відзначити День Землі 🌎 і таким чином вшанувати крихку природу планети, яка все більше страждає від людських дій. День Землі у 2020 році відзначається 22 квітня. Вітаємо нашу планету!


21 квітня 2020 рік

Начальник управління Василь Азима провів нараду з керівниками підвідомчих організацій у формі конференц-зв’язку, на якій зокрема розглядалися питання виконання протипожежних заходів та вжиття привентивних мір для запобігання виникненню пожеж у майбутньому . Розглянуто питання подальшої оптимізації структури БУВР Прип’яті та своєчасного внесення даних до Автоматизованої системи ‘’Юридичні особи’’ Єдиного реєстру об’єктів державної власності та ряд інших питань.


19 квітня 2020 рік

В приміщенні Овруцької РДА відбулась нарада за участю міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б., голови офісу президента України Єрмака А.Б., секретаря РНБО України Данілова О.О., голови Житомирської ОДА Бунечка В.І., з приводу надзвичайної ситуації, що склалася на півночі Житомирської області спричинена лісовими пожежами на території Овруцького району.

На нараді розглядалися питання ліквідації лісових пожеж та їх наслідків, надання першочергової допомоги потерпілим внаслідок пожежі, з'ясування об'єктивних обставин виникнення пожеж, вжиття привентивних заходів для запобігання виникненню подібних ситуацій у майбутньому. В нараді прийняв участь заступник начальника БУВР Прип'яті А.Дяченко .


17 квітня 2020 рік

#Державне агентство водних ресурсів України

❗️Про низьку водність річки Тетерів

Несприятливі погодні умови зумовили низьку водність річки Тетерів, яка протягом січня-березня становила 15-29% від середньобагаторічних значень.

Зокрема, склалась дуже складна ситуація із наповненням водою водосховищ Відсічне та Денишівське, які є джерелом питного водопостачання міста Житомир.

З метою поповнення водними ресурсами Денишівського водосховища, Держводагентством встановлені відповідні режими роботи водних об'єктів у басейні річки Тетерів для забезпечення попусків води з вище розташованих водосховищ.

Згідно з режимами, з 27 по 30 березня 2020 року ТОВ Чуднівською ГЕС здійснено пропуск транзитного стоку з вищерозташованих водосховищ, а також знижено рівень Чуднівського водосховища на 0,9 м, що дозволило забезпечити поповнення Денишівського водосховища водою об'ємом 1,1 млн.м3.

З метою поповнення водою водосховища Відсічне, КП «Житомирводоканал» розпочато перекачування насосами води з річки Тетерів.

Інформуємо, що станом на 17 квітня 2020 року об'єм Денишівського водосховища складає 8780 тис.м3 (67 % від повного об'єму), об'єм водосховища Відсічне – 6933 тис.м3 (67 % від повного об'єму).

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять забезпечуються постійний моніторинг водогосподарської ситуації в басейні р. Тетерів.


17 квітня 2020 рік

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас зі святом Воскресіння Христового, з Великоднем! Бажаю Вам міцного здоров’я, достатку, благополуччя. Нехай Боже благословення буде запорукою миру на нашій землі, духовного та економічного відродження нашої держави!

Христос Воскрес!

З повагою, начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь АЗИМА


17 квітня 2020 рік
#ДеньДовкілляВдома

Зробіть свій спосіб життя більш екологічним та навчайте інших робити те ж саме, станьте кращими по відношенню до довкілля!

Цьогоріч у звичне життя людства внесені корективи і тому Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять підтримує ідею Державного агентства водних ресурсів України щодо присвяченню саморозвитку та надбанню нових еко-звичок.

Кожному із нас достатньо зробити невеликі кроки, що матиме великий вплив на стан довкілля, а саме:

- відмовитись від поліетиленових пакетів, одноразових пляшок та посуду – ходити за покупками з екоторбами, користуватись звичайним, одноразовим посудом;
- бути енергоефективним у роботі;
- використовувати природнє світло та енергозберігаючі лампи;
- економити воду – встановити водолічильники;
- сортувати сміття та не спалювати суху траву і деревину – сортувати відходи та викидати їх у спеціальні смітники для переробки.

Колектив БУВР Прип’яті в умовах карантину продовжує роботу по збору пластику, який потім буде переданий на виготовлення протезів.


15 квітня 2020 рік

Сьогодні в Україні та світі відзначається День екологічних знань

Основна мета цього свята — просування екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.


15 квітня 2020 рік

День довкілля в Україні відзначається щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

В цей день проводяться заходи спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Спочатку свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) - Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

В 2020 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 18 квітня.


13 квітня 2020 рік

На посаду заступника начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять призначено Дяченка Анатолія Миколайовича


10 квітня 2020 рік

В рамках чинного законодавства для здійснення господарської діяльності з використанням водних ресурсів суб’єкти господарювання обов’язково повинні отримати Дозвіл на спецводокористування. На території Житомирської області його видає сектор Державного агентства водних ресурсів України.

Пропозиції щодо його видачі розглядається технічною радою БУВР Прип’яті.

Протягом І кварталу 2020 року опрацьовано та розглянуто 66 матеріалів від водокористувачів на видачу та анулювання дозволів на спеціальне водокористування, із них погоджено 53, негативні висновки отримали 13 матеріалів.

Крім того, розглянуто 2 проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки водного фонду, які погоджено.

Опрацьовано 3 розрахунки поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води у водопровідно-каналізаційних господарстві області, з них погоджено – 2, повернуто на доопрацювання - 1.

Розглянуто 6 матеріалів щодо укладання договір оренди водних об’єктів, 5 із них надано висновок щодо можливості погодження.

Встановлено 1009 режимів роботи на водних об’єктах, із них 488 на орендованих водних об’єктах.

В умовах дистанційного режиму роботи, дотримуючись рекомендацій Уряду щодо карантинного обмеження розгляд дозвільно-погоджувальних документів БУВР Прип’яті проводиться в режимі он-лайн у визначені законодавством терміни.


06 квітня 2020 рік

Для своєчасного проведення весняно - польових робіт землекористувачами Житомирської області та забезпечення безперебійної роботи меліоративних систем у вегетаційний період 2020 року, водогосподарники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проводять комплекс робіт з ремонту водогосподарських об’єктів. На даний час підготовлено 329 тис.га меліорованих сільськогосподарських угідь, а це 93% від запланованого.

Також проводяться роботи по затриманню води в меліоративних каналах та водоймах і вже заакумульовано 30,5 млн.м3 води.


На період карантину БУВР Прип`яті переходить на дистанційну роботу.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять інформує, що з метою упередження ризиків зараження коронавірусною інфекцією COVID-19, зокрема мінімізації особистих контактів між працівниками БУВР Прип`яті та його відвідувачами, на період карантину БУВР Прип`яті переходять на дистанційне обслуговування. В залежності від ситуації порядок роботи може бути змінений.

Щоб отримати інформацію про режим роботи або відповіді на інші питання, звертайтесь за телефоном +38 (0412) 41-22-17 або ел. поштою buvrp@b.netuvrzt.gov.ua


22 березня - Всесвітній день води

Всесвітній день води відзначається щороку 22 березня, проведення якого започатковано у 1992 році Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних націй. І саме сьогодні людство, через епідемію коронавірусу, усвідомлює важливість у щоденному доступу до питної води. Серед порад, які ми чуємо: частіше мийте руки, робіть вологе прибирання, пийте більше води. Адже від води залежить наше здоров'я і саме життя.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять закликає до бережливого ставлення до води, оберігати її чистоту і бути ековідповідальними у ставленні до природи та найціннішого її дару-води!

Працівниками управління з нагоди відзначення Всесвітнього дня води проведено ряд інформаційних уроків щодо шанобливого ставлення до води з переглядом відеороликів пов’язаних із збереженням водних ресурсів. Серед учнівської молоді оголошено конкурс малюнку, в якому діти прийняли активну участь.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять вкотре ініціювало перед водокористувачами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вмістити у платіжних квитанціях за житлово-комунальні послуги інформацію про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання. Більше однієї тисячі абонентів міста Житомира, Бердичева, Баранівки та Овруча отримали платіжні квитанції за водопостачання та водовідведення з інформацією щодо елементарних кроків спрямованих на дбайливе ставлення до прісної води.

Головне завдання цього дня – нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі.


13 березня 2020 рік

Враховуючи обмеженість водних ресурсів, їх охорона та раціональне використання набувають особливої актуальності.

Впродовж багатьох десятиліть вода розглядалася і використовувалась тільки як господарський ресурс для промислового і сільськогосподарського виробництва, отримання електроенергії, а також скидання стічних вод, що зрештою і призводить до вичерпання природно-екологічного потенціалу водних ресурсів, тому за ініціативи Басейнового управління водних ресурсів більше семи тисяч абонентів міста Овруча з нагоди Всесвітнього дня води отримали платіжні квитанції за водопостачання та водовідведення з інформацією щодо елементарних кроків, які може зробити кожен спрямованих на дбайливе ставлення до прісної води.

Оскільки від кожного жителя планети залежить майбутнє всього людства.


12 березня 2020 рік

«Діти Створюють Країну»

Благодійна організація «Благодійний Фонд «Відповідальні Земляни» впроваджує міжнародну освітню програму «Діти Створюють Країну» для активізації дітей, розвитку громад та розбудови громадянського суспільства. Програма діє з 2017 року за інформаційної підтримки Кабінету Міністрів України.

Ключове завдання проекту - трансформувати свідомість дітей, від мислення "споживачів" до моделі "творців", котрі беруть відповідальність за своє майбутнє, майбутнє своєї країни і нашої Планети.

Мета проекту - виховати нове покоління свідомих Землян, навчити дітей 6 - 18 років бути відповідальними у кожній сфері свого життя, здійснити обмін досвідом серед дітей різних країн світу, поширити глобальні цілі сталого розвитку, об'єднати дітей у всьому світі для збереження природи.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять підтримує міжнародну освітню програму «Діти Створюють Країну» та пропунує ознайомитись з діялністью благодійного Фонду на офіційному сайта та соц. мережі facebook


06 березня 2020 рік

Дорогі жінки!
З Міжнародним жіночим днем!


05 березня 2020 рік

Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у засіданні 30-ї сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання.


03 березня 2020 рік

А ми продовжуємо роботу щодо формування в молоді дбайливого ставлення до водних ресурсів !№23.

Екологічне виховання та освіта дітей – надзвичайно важлива проблема теперішнього часу і передбачає перш за все, формування у дитини бережливого ставлення до природи, здатності бачити її красу.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня води з учнями 2-х класів гімназії №23 м. Житомир проведено інформаційні уроки щодо шанобливого ставлення до води з переглядом відеороликів, а потім за допомогою засобів образотворчого мистецтва діти відобразили своє розуміння важливості води, як джерела життя на Землі. Відеоролик діти переглянули з великою зацікавленістю, прийняли активну участь в обговорені питань, пов’язаних із збереженням та дбайливим ставленням до води.

Тож, хочеться побажати дітям і надалі залишатися друзями води, а вона обов’язково їм віддячить здоров’ям і гарним настроєм!


28 лютого 2020 року

З метою поширення інформації серед населення, щодо простих кроків які може зробити кожен щодо шанобливого ставлення до води Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять вкотре ініціювало перед водокористувачами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вмістити у платіжних квитанціях за житлово-комунальні послуги інформацію про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання.

І уже сьогодні більше однієї тисячі абонентів міста Житомира, Бердичева та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.

Бережливе ставлення до води може на 30% зменшити її споживання!


27 лютого 2020 року

Відбулося засідання постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів за участю представників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Одним з питань, які розглядались під час проведення засідання було виконання Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русл річок Житомирської області на 2018-2021 роки.


25 лютого 2020 року

Гідрологічні умови, що склалися в басейні річки Прип’ять

Упродовж осінньо-зимового періоду 2019-2020 років в басейні річки Прип’ять склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля.

Календарна зима 2019-2020 років характеризується аномально й стабільно теплою погодою та меншою за норму кількістю опадів.

Температурний режим по всій території був дуже нестабільним, з частим чергуванням коротких періодів зниження та підвищення температури. Середня місячна температура повітря осіннього періоду дорівнювала 8,2-10,7℃, що на 1,6-2,8℃ вище кліматичної норми.

Опади в період календарної зими 2019-2020 випадали переважно у вигляді дощу і мокрого снігу. З осені та упродовж поточної зими (включно перша декада лютого) зберігався недобір опадів.

Підстильна поверхня річкових водозборів характеризується високою водопоглинальною здатністю. Промерзання грунту протягом зимового періоду мінімальне і на кінець другої декади лютого становить переважно 1-2 см.

Аномально тепла погода визначила відсутність основного чинника весняного стоку – снігових запасів.

Водність річок з осені зберігається меншою за середні багаторічні значення.На частині річок зберігається маловоддя (гідрологічна посуха).

У листопаді-січні льодоутворення практично не спостерігалося, а внаслідок зниження температури повітря на річках спостерігалось утворення льодових явищ у вигляді заберегів, неповного та суцільного льодоставу.

Гідрометеорологічної ситуація, що склалася вказує на високу ймовірність формування низької водності річок у весняний період.

Враховуючи гідрометеорологічні умови, що склалися в басейні річки Прип’ять можна очікувати, що весняне водопілля може бути невираженим, затоплення заплавних територій не передбачається.

Аналіз даних минулих років також показує на ймовірність формування у весняний період суто дощових паводків, які можуть супроводжуватися не тільки виходом води на заплавні території, але й мати «швидкі» негативні наслідки, в тому числі й місцевого локального характеру, що не можна виключити й для цього року.


24 лютого 2020 року

Бути еко- це круто!

Для інформування шкільної молоді про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведено екологічний урок та конкурс малюнка в 1 та 3 класах школи №23.


Навчитися економити воду корисно для гаманця!

Високі тарифи на воду підштовхують до того, що потрібно вчитися заощаджувати. Якими правильними звичками обзавестися, щоб навчитися заощадити на споживанні води без згубних наслідків для себе?

Дивно, але факт: дві третини води можна заощадити, не витративши на технічні удосконалення водопроводу ні копійки! Як може економити воду будь-яка людина?

ТОП-7 корисних порад:

✔ Завантажуйте посудомийну і пральну машину по максимуму. Використовуйте для прання режим без додаткового полоскання.

✔ При митті посуду вручну вимикайте кран. Включайте воду, лише намиливши весь посуд. У Європі це звичайна практика.

✔ Відремонтуйте усі крани, що протікають, і злив в бачку унітаза.

✔ Один із способів економії води в квартирі – вимикати воду під час чищення зубів. Душ приймайте методом «намок-вимкнув воду, намилився-включив і сполоснувся».

✔ Як можна економити воду за містом? Якщо ви самі миєте машину на дачі, мийте її з відра, а не з «нескінченного» шланга.

✔ Поставте на крани водозберігаючі розсіювачі-аератори. Струмінь змиватиме мило не гірше, а води витрачатиметься менше.

✔ Покладіть до бачка унітазу одну або декілька пластикових пляшок з водою. Такі способи економії води допоможуть зменшити обсяг бачка і витрата води на змивання.

Пам'ятайте: вода — основне джерело життя на Землі. Тому використання води має мути ощадливим!!!


20 лютого – День вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

19 лютого 2020 року

На виконання Плану основних заходів з підготовки цивільного захисту області на 2020 рік, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.12.2019 № 499 "Про основні завдання цивільного захисту області на 2020 рік", управлінням проведено спільне штабне тренування щодо дій органів управління цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області, її міських та районних ланок у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пропуском весняної повені, льодоходу та дощових паводків.

Під час тренувань було визначено порядок дій на випадок загрози або надзвичайної ситуації, пов'язаної з ускладненням погодних умов, удосконалювалися навички у прийнятті управлінських рішень щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.


15 лютого
ІДКРИТІ ТОРГИ НА ЗАКУПІВЛЮ: ДК 021:2015:09130000-9: Нафта і дистиляти (Бензин А-92 в талонах, Бензин А-95 в талонах, Дизельне паливо в талонах)

1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб: Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять; 10001 Україна, Житомирська область, м. Житомир , вул. Київська,81; код за ЄРРПОУ – 01038766.

2. Вид та ідентифікатор процедури закупівлі: Відкриті торги UA-2021-02-12-004019-с.

3. Очікуваний обсяг постачання : бензин А-92 в талонах-7000 л., бензин А-95 в талонах-5000 л., дизельне паливо в талонах- 40000л

4. Очікувана вартість предмета закупівлі: 1300000,00 грн.

5. Строк поставки товару: З дати укладення договору, за результатами проведення процедури закупівлі, та до повного виконання згідно умов договору, але не пізніше ніж до 31.12.2021 р.

6. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Постачальник повинен поставити Покупцеві Товар, якість якого повинна відповідати Державним стандартам та технічним вимогам. Товар повинен відповідати ДСТУ, ТУ, іншим діючим стандартам і технічним умовам на відповідний вид палива. Якість товару повинна підтверджуватися сертифікатами, оформленими належним чином.

7. Обгрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі: Для визначення очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до Наказу Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 "Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі" було проведено моніторинг закупівлі бензину, дизельного палива в системі PROZORRO. Розрахунок бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі здійснювався на підставі порівняння ринкових цін з урахуванням індексу інфляції, зростання цін на паливно - мастильні матеріали тощо.


19 лютого 2020 року

На виконання Плану основних заходів з підготовки цивільного захисту області на 2020 рік, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 04.12.2019 № 499 "Про основні завдання цивільного захисту області на 2020 рік", управлінням проведено спільне штабне тренування щодо дій органів управління цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області, її міських та районних ланок у разі загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, пов'язаних з пропуском весняної повені, льодоходу та дощових паводків.

Під час тренувань було визначено порядок дій на випадок загрози або надзвичайної ситуації, пов'язаної з ускладненням погодних умов, удосконалювалися навички у прийнятті управлінських рішень щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт.


«Якість води в річках впливає на якість твого життя»

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип"ять узагальнені та систематизовані дані державного водообліку за формою № 2ТП-водгосп (річна) про скидання зворотних вод та забруднюючих речовин, наявність систем очищення стічних вод та їх ефективність у межах Житомирської області за 2019 рік.

Загальний обсяг скинутих зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти Житомирщини становить 71,3 млн.м3 (у 2018 році- 72,53 млн.м3), із них:

- комунальне господарство (28 суб’єктів) – 29,70 млн.м3
- промисловість (70 суб’єктів) – 14,67 млн.м3
- сільське господарство (21 суб’єктів) – 26,83 млн.м3
- інші (8 суб’єктів) – 1,33 млн.м3.

У поверхневі води області у суббасейні середнього Дніпра забруднені зворотні води надходили від 14 водокористувачів, в суббасейні Прип’яті від 4 водокористувачів.

Основними забруднювачами залишаються підприємства житлово-комунальної галузі, а це 1,89 млн.м3 забруднених та недостатньо-очищених зворотних вод.

Найбільші із них- ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м. Бердичів- 0,48 млн.м³, Коростишівське міське комунальне підприємство «Водоканал» - 0,38 млн.м³, Будинкоуправління №3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району смт.Озерне Житомирського району -0,36 млн.м³, Комунальне підприємство «Іршанське комунальне підприємство» смт.Іршанськ Хорошівського району – 0,21 млн.м³, Макарівська квартирно-експлуатаційна частина району, Радомишльського району – 0,15 млн.м³.

Порівняно з 2018 роком обсяг забруднених стоків зменшився на 0,172 млн.м3, або 8,3%.

Для покращення якості води в річках та недопущення подальшого забруднення водних екосистем, необхідно впроваджувати нові технології очистки зворотних вод, здійснювати посилений контроль за господарською діяльністю на водних об’єктах та землях водного фонду, не допускати несанкціонованих скидів стічних вод у водоприймачі.


05 лютого 2020 року

Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима відвідав Новоград-Волинське та Пулинське міжрайонні управління водного господарства. Під час зустрічі з керівництвом та колективами управлінь розглянуті пріорітети діяльності у 2020 році та шляхи впровадження нової організаційної структури


03 лютого 2020 року

Протипожежна безпека – невіддільна частина організації робочого простору.

В БУВР Прип’яті пройшли позапланові протипожежні навчання та практичні тренування фахівців апарату управління та розглянуто порядок дій працівників при виникненні пожежі.

Під час проведення навчання працівників з пожежної безпеки були розглянуті питання:
- визначено поняття пожежі, причини виникнення та шляхи розповсюдження ;
- розглянуто види пожеж та порядок дій працівників у разі виникнення пожежі;
- розглянуто план евакуації, визначені шляхи евакуації та евакуаційні виходи з адміністративної будівлі БУВР Прип’яті;
- проведено позаплановий інструктаж з пожежної безпеки;
- відпрацьовано на практиці правила використання вогнегасників.

Якісно проведене навчання та інструктажі, відпрацьовані на практиці знання як правильно діяти в умовах виникнення пожежі - найкращий спосіб уникнення надзвичайної ситуації.


02 лютого 2020 року

«Всесвітній день водно-болотних угідь» відзначається в світі з 1997 року. Дата для святкування цього дня була обрана не раптово: саме в цей день, 2 лютого 1971 року, в іранському місті Рамсар була підписана «Конвенція про водно-болотні угіддя». Ця Конвенція була підписана з метою захистити водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення.


28 січня 2020 року

Відбулося засідання робочої групи Житомирської обласної ради за участю представників БУВР Прип’яті. На засіданні обговорювались намічені шляхи покращення екологічного стану р. Гнилоп’ять в межах Бердичівського та Житомирського районів.


28 січня 2020 року

Впроваджуємо європейські підходи в управліннні водними ресурсами

28 січня 2020 року в Житомирі відбулося засідання колегії БУВР Прип'яті за участю керівників відділів, служб та начальників підвідомчих організацій.

Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима детально проаналізував роботу управління за 2019 рік, основну увагу приділивши виконанню пріоритетів БУВР Прип'яті у 2019 році.

Про виконання пріоритетів діяльності доповіли начальники міжрайонних управлінь Анатолій Дяченко, Петро Іщук, Зоя Шиш, Володимир Наумчук, Віталій Кучер.

Підсумувавши роботу за минулий рік , начальник БУВР Прип'яті Василь Азима визначив плани робіт на 2020 рік.

Враховуючи пріоритети Держводагенства на 2020 рік, а також Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року БУВР Прип'яті планує зосередити зусилля на:

• забезпеченні узгодження та врахування інтересів усіх заінтересованих сторін щодо використання та відтворення водних ресурсів у межах басейну річки Прип'ять;
• продовженні впровадження моніторингу вод за європейськими стандартами;
• забезпеченні виконання завдань з підготовки елементів плану управління річковим басейном;
• створенні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення на водогосподарських системах;
• впровадженні електронного документообігу;
• здійсненні заходів щодо оптимізації структури водогосподарських організацій;
• впровадженні Е-звітності державного обліку водокористування;
• організації та проведенні просвітницьких заходів екологічного характеру;
• активізації роботи міжрайонних управлінь водного господарства з місцевими органами виконавчої влади з метою залучення коштів на покращення водних ресурсів та відновлення водних об'єктів.

На колегії розглянуто питання впровадження нової організаційної структури.

Керівники міжрайонних управлінь доповіли про приведення чисельності працівників у відповідністіь до визначеного фонду оплати праці забезпечивши ефективну зайнятість , високопродуктивну та якісну роботу.

Після закінчення колегії відбулась чергова звітно-виборча Конференція Товариства меліораторів та водогосподарників Житомирської області.


27 січня 2020 року

Проведене навчання працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять щодо антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з урахуванням точкових та дифузних джерел, що є одним із кроків написання Плану управління річковим басейном.

Метою навчання є ознайомлення присутніх з основними підходами з визначення основних антропогенних навантажень та їхніх впливів від точкових та дифузних джерел включаючи забруднення органічними, біогенними, небезпечними речовинами, аварійне забруднення та вплив забруднених територій і гідроморфологічних змін.

Наголошено що аналіз антропогенних навантажень та оцінка їх впливів на якісний стан масивів поверхневих вод проводиться для уточнення екологічних цілей, складання Програми моніторингу вод та розроблення і виконання заходів для досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану води та збалансованість її використання.


 • 23 січня 2020 року

  Для здійснення господарської діяльності з використанням водних ресурсів суб’єкти господарювання обов’язково повинні отримати дозвіл на спец водокористування згідно чинного законодавства. На території Житомирської області його видає сектор Державного агентства водних ресурсів України.

  Протягом 2019 року БУВР Прип’яті опрацьовано та розглянуто технічною радою управління 275 матеріалів від водокористувачів на видачу та анулювання дозволів на спеціальне водокористування. З них погоджено 229, негативні висновки отримали 46 матеріалів.

  Крім того, розглянуто: 9 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки водного фонду, з яких всі погоджено.

  Опрацьовано 28 розрахунків поточних індивідуальних технологічних нормативів використання питної води у водопровідно-каналізаційних господарстві області, з них погоджено – 26, повернуто на доопрацювання - 2.

  Розглянуто 41 матеріал щодо укладання договір оренди водних об’єктів, яким надано висновок щодо можливості погодження.

  Встановлено 1105 режимів роботи на водних об’єктів та 488 на орендованих водних об’єктах.

  Розглянуто пропозиції щодо погодження проектів по: проведенню робіт на землях водного фонду; встановлення розмірів смуг відведення та режиму користування ними; меж зон санітарної охорони водних об’єктів; визначення розмірів та меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них – у кількості 3, з яких всі погоджено.

  Виконано план по відновленню та упорядкуванню джерел та витоків річок – 50.

  Виготовлено 33 паспорти та розглянуто 17 договорів оренди на водні об’єкти.


  22 січня 2020 року

  День Соборності відзначається в Україні щороку 22 січня, на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Тоді незалежні частини України, що постали на уламках зруйнованих Російської та Австро-Угорської імперій, об'єдналися в єдину соборну і неподільну Українську державу.


  14 січня 2020 року

  Заступник Голови Держводагентства Павло Гвозденко відвідав Житомирщину, де спільно з начальником БУВР Прип’яті Василем Азимою зустрілись з Головою Житомирської обласної державної адміністрації Віталієм Бунечко для вирішення проблемних питань водних ресурсів.

  Під час зустрічі розглянуто ряд питань, зокрема проблему забруднення річок Случ та Хомора стічними водами підприємств Хмельницької області. Віталій Бунечко пообіцяв, що найближчим часом зустрінеться з Головою Хмельницької ОДА та посадовцями і проведуть нараду для вирішення даного питання.

  “Завдяки спільним та консолідованим зусиллям заінтересованих сторін, можна найбільш швидко та ефективно вирішувати задачі високих рівнів складності” - відмітив Павло Гвозденко.


  13 січня 2020 року

  З працівниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проведено навчання на тему : «Визначення масивів поверхневих вод», як одного із елементів структури Плану управління річковим басейном.

  Метою навчання є ознайомлення присутніх з Методикою визначення масивів поверхневих та підземних вод, а також презентація визначених категорій масивів поверхневих вод в суббасейні річки Прип’ять.


  Вітаємо Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!


  27 грудня 2019 року

  Державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) до Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та використання води у сільському та рибному господарствах підпорядкованим йому організаціям не пізніше 01 лютого 2020 року.

  Нагадуємо, єдині правила ведення державного обліку водокористування, які є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, діяльність яких пов’язана із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин:

  - здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 20 м3 на добу;
  - забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 20 м³ на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
  - мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 20 м³ на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року);
  - мають оборотні системи водопостачання загальною потужністю 1000 м³ води на добу і більше незалежно від кількості забраної (отриманої) води;
  - використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
  - здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
  - віднесені до галузі гідроенергетики;
  - користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб.

  Якщо діяльність водокористувача не підпадає під критерії, визначені Порядком для здійснення державного обліку водокористування, такий суб’єкт господарювання не повинен подавати Звіт.

  У разі припинення діяльності водокористувач повинен проінформувати Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять, про припинення подання Звіту.


  24 грудня 2019 року

  З метою забезпечення ефективної зайнятості працівників, посилення їх мотивації до високопродуктивної, якісної та професійної роботи начальник БУВР Прип’яті Василь Азима провів нараду з керівниками та економістами підвідомчих управлінь. На нараді розглянута організаційна структура та штатні розписи на 2020 рік. Також обговорено ряд інших питань.


  24 грудня 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Комісією затверджено План дій департаментів, управлінь облдержадміністрації, обласних управлінь, установ, організацій, райдержадміністрацій, міськвиконкомів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2020 році та обговорено готовність до реагування при ускладненні погодних умов осінньо-зимового періоду.


  18 грудня 2019 року

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у двадцять дев’ятій сесії обласної ради.

  Під час сесії депутатський корпус проголосував за обласний бюджет на 2020 рік, Програму економічного і соціального розвитку області на 2020 рік та низку регіональних галузевих програм, а також за створення двох ландшафтних заказників місцевого значення та ряд інших питань.


  17 грудня 2019 року

  Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада БУВР Прип’яті, під час якої розглянуто виконання водогосподарськими організаціями БУВР Прип’яті пріоритетів діяльності у 2019 році, забезпечення ефективного використання виділених коштів та намічені заходи щодо подальшої підготовки меліоративних систем до роботи у 2020 році.

  У нараді прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

  Під час засідання наради було заслухано керівників водогосподарських організацій.


  12 грудня 2019 року

  З метою удосконалення системи управління водними ресурсами в БУВР Прип’яті проводиться реформування водогосподарських організацій.

  9-12 грудня начальник БУВР Прип’яті Василь Азима зустрівся з колективом Житомирського міжрайонного управління водного господарства та ознайомив працівників управління з наказом Держводагентства від 03 грудня 2019 року №742 про реорганізацію Житомирськго МУВГ шляхом приєднання до Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять . Було наголошено , що утворена нова структура повинна забезпечити на практиці впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.

  Також, на виконання наказу Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять від 29.10.2019 року № 91 "Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права" проведено навчання з працівниками управління з питань реалізації та захисту прав людини та розглянуто ряд актуальних питань , які виникли у зв’язку з реорганізацією.


  10-11 грудня 2019 року

  Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з керівником Василем Азимою долучилися до роботи семінару River Basin Management Plan з питань розробки Плану управління річковим басейном Дніпра, який організований у рамках проекту «Водна ініціатива плюс для Східного партнерства» у м.Київ.

  Проект допомагає Україні та п’яти іншим країнам Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії та Молдові) реформувати галузь управління водними ресурсами відповідно до стандартів ЄС, приділяючи особливу увагу транскордонним річковим басейнам, задля покращення якості води в довгостроковій перспективі ї її доступності для всіх.

  У перший день семінару присутні обговорили основні кроки щодо підготовки Планів управління річковими басейнами в Україні.

  Експерти проекту EUWI+ представили присутнім результати роботи в написанні елементів Плану управління річковим басейном Дніпра, а саме:

  • Результати до розділу 1 ПУРБ щодо загальної характеристики басейну та визначення масивів поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 2 ПУРБ щодо основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих та підземних вод;
  • Результати до розділу 5 ПУРБ щодо строків досягнення екологічних цілей для поверхневих та підземних вод.

  11 грудня на порядку денному було обговорення економічного розвитку території басейну Дніпра, організація громадських консультацій, їх важливість та форми.

  Крім того у рамках Проекту проводиться фінансування для модернізації водної галузі, зокрема, забезпечення лабораторій сучасним обладнанням для аналізу води за вмістом пріоритетних забруднюючих речовин, які найбільше завдають шкоди водному середовищу та здоров'ю людини.

  На сьогодні Держводагентсвом для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 3 базових лабораторій в Україні.

  У 2020 році до програми моніторингу буде включено 3,1 % масивів поверхневих вод.

  Отримані на семінарі знання будуть використані для наступних кроків з розробки елементів Плану управління річковим басейном.


  11 грудня 2019 року

  Використовуючи погожі грудневі дні, працівники Житомирського міжрайонного управління водного господарства БУВР Прип’яті проводять вирубування чагарнику на укосах та бермах міжгосподарських каналів ділянки гончарного дренажу с.Сколобів Хорошівського району. Виконання зазначених доглядових робіт ремонтувальниками русловими покращить пропускну здатність каналів при проходженні весняної повені.


  11 грудня 2019 року

  В рамках проведення післядипломного навчання фахівці БУВР Прип’яті пройшли навчання в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства з ведення державного обліку водокористування.

  Розглядалися нагальні питання щодо забезпечення належного державного обліку водокористування та ведення державного водного кадастру. Після завершення навчання фахівці пройшли тестування та отримали сертифікати.


  09 грудня 2019 року

  В Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип'ять розпочався щорічний Всеукраїнський тиждень права.

  З працівниками апарату БУВР річки Прип'ять проведено лекцію на тему “Права і обов'язки людини і громадянина”, “Конституція України як гарант захисту прав людини і громадянина”.

  Навчання проводиться з метою підвищення рівня знань Конституційного права працівників та детального розгляду прав людини у всіх аспектах її життя та діяльності.


  06 грудня 2019 року

  Вітаємо з Днем Збройних Сил України!


  03 грудня 2019 року

  На виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в смт. Ємільчине за кошти Обласного природоохоронного фонду, для покращення гідрологічного та санітарного режиму водного об’єкту на річці Уборть , басейн річки Прип’ять, проводиться розчищення водойми площею 31,4 га.


  02 грудня 2019 року

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима перебував з робочим візитом в Новоград-Волинському міжрайонному управлінні водного господарства.

  В ході зустрічі керівника БУВР Прип’яті з колективом управління було обговорено ряд важливих питань для успішного завершення завдань покладених на управління в 2019 році.


  28 листопада 2019 року

  З метою обговорення теоретичних та практичних питань децентралізації і регіонального розвитку, формування нової системи управління регіоном на основі сучасних цифрових технологій на базі Житомирського національного агроекологічного університету проводиться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Становлення механізму публічного управління розвитком сільських територій як пріоритет державної політики децентралізації».

  Одним із основних питань конференції є, зокрема, проблематика створення та впровадження нової моделі регіонального управління, яка базується на використанні сучасних космічних та геоінформаційних систем.


  25 листопада 2019 року

  Водники БУВР Прип’яті завершують роботи по підготовці інженерної водогосподарської інфраструктури до роботи у зимовий період. Проведено обстеження меліоративної мережі, підняті затвори на шлюзах-регуляторах, завершується очищення гідротехнічних споруд від наносів.


  21 листопада 2019 року

  Відбулось чергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому прийняв участь предстаник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Разом з іншими питаннями було розглянуто підсумки проведення купального сезону 2019 року та затверджено план заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах області у 2019-2020 роках


  19 листопада 2019 року

  Водники Житомирського міжрайонного управління БУВР Прип’яті, згідно річних планів поточного ремонту об’єктів інженерної водогосподарської інфраструктури, продовжують виконувати екскаваторні роботи по очищенню міжгосподарських меліоративних каналів Верхньо-Тетерівської осушувальної системи Чуднівського району.


  18 листопада 2019 року

  На виконання Регіональної програми з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки в с. Володимирівка Баранівського району проведено розчистку 0,8 км русла річки Зеременка, правої притоки річки Смолка, басейну річки Прип’ять.


  14 листопада 2019 року

  БУВР Прип’яті забезпечує виконання Програми державного моніторингу вод, затвердженої наказом Держводагентства України від 11.06.2019 року № 336 на 8 масивах поверхневих вод.

  Всього за 9 місяців 2019 року відібрано 66 проб та виконано 1435 вимірювань показників .

  Проводиться визначення масивів поверхневих вод, які перебувають під ризиком досягнення екологічних цілей для включення до програми діагностичного моніторингу вод в частині виконання вимірювань вмісту пріоритетних забруднюючих речовин.

  Для визначення вмісту пріоритетних речовин на МПВ БУВР Прип’яті проводяться підготовчі роботи щодо придбання обладнання для відбору проб, пробо підготовки та логістики доставки проб до вимірювальної лабораторії


  12 листопада 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у засіданні 28 чергової сесії обласної ради .


  12 листопада 2019 року

  Щопонеділка в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять проводиться навчання працівників апарату з метою підвищення рівня знань, відповідно до інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.


  06 листопада 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у спільному засіданні секцій «Водні ресурси та інфраструктура», «Економіка та інвестиційна діяльність» науково-технічної ради Держводагентства.

  Директор фінансово-економічного департаменту Держводагентства Олена Комаха проінформувала про участь басейнових рад у розподілі коштів державного фонду розвитку водного господарства, а також представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету.

  Директор департаменту водного менеджменту Ольга Лисюк представила результати науково-дослідної роботи Інституту гідробіології НАН України «Гідроекологічні дослідження Стеблівського водосховища та розробка рекомендацій щодо поліпшення його стану».

  На засіданні було розглянуто проблематику екологічного стану р. Сула на території Полтавської області.

  Крім того, у заході брали участь представники громадської організації «Екологія-Право-Людина», які обговорили із водниками важливість системних дій під час визначення пріоритетного об’єкта фінансування та проведення моніторингу після реалізації проекту, а також представили своє бачення щодо важливості внесення змін до законодавства про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища


  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять долучилося до участі у ХVІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE– 2019» !

  Водний форум щороку проводиться з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водній сфері, до якого не порушуючи традиції долучились водогосподарники Житомирщини.

  У рамках виставкових заходів представники БУВР Прип’яті прийняли участь у експертній дискусії «NEW WATER MANAGAMENT», який проведений у форматі дискусійних панелей «Незаборонені фосфати-загроза для річок», «Європейський моніторинг України» та «Необхідність реформи у водному секторі».

  Провідні стейкхолдери у водній сфері намагалися знайти відповіді «Забороняти чи не забороняти фосфати» та запропонували визначити точки забруднення водних ресурсів, і вже тоді вжити запобіжні заходи.

  Інформація щодо екологічного стану вод - це один із ключових факторів до здорового життя громадян України. Саме тому, з 2019 року Україна поетапно переходить до здійснення моніторингу вод за нормами європейського законодавства. Головний меседж побудови нового європейського моніторингу вод в Україні – дати річці жити у природних умовах.

  На експозиції Держводагентства учасникам заходу була надана можливість продемонструвати дослідження з експрес-аналізу води із різних річкових басейнів.

  З метою представлення свого потенціалу та можливостей широкому колу фахівців водогосподарники суббасейну Прип’яті активно долучились до наповнення виставки, підготовувши інформаційні буклети-брошури та зробили для себе висновок: якщо ти змінився сам, то і зміняться усі навколо, кроки вперед – це рух до доброго стану вод.


  31 жовтня 2019 року

  Відбулось позачергове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому прийняв участь предстаник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

  Розглядалося питання готовності служб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

   Основні завдання, які ставилися перед учасниками - оцінити готовність до дій, які запобігатимуть виникненню надзвичайних ситуацій, відпрацювання злагодженості, послідовності й оперативності у роботі в разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з можливими ускладненнями погодних умов.


  Ефективно комунікуємо і приймаємо спільні рішення!

  31 жовтня 2019 року у м. Луцьк відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять для узгодження шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки Прип’ять.

  Члени басейнової ради ознайомлені з етапами розробки елементів Плану управління суббасейну річки Прип’ять.

  Під час засідання висвітлено питання аналізу антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з боку точкових джерел в басейні річки Прип’ять та перерозподілу стоку річки Прип’ять у Білоозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу, які є актуальними не лише в Україні, але й в Республіці Білорусь.

  Окремо приділена увага питанню про гідрологічну та екологічну ситуацію в басейні р. Стир – транскордонної притоки річки Прип'ять, та стану водних ресурсів басейну Прип’яті у цілому.

  Наприкінці засідання учасники визначилися із планом роботи та першочерговими задачами басейнової ради у 2020 році.


  29 жовтня 2019 року

  Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у засіданні робочої групи Житомирської обласної ради, на якому вивчалось питання щодо екологічного забруднення каналізаційними стоками р. Гнилоп’ять в межах Бердичівського та Житомирського районів.

  Розглянуті питання реконструкції очисних споруд ТОВ «Комплекс екологічних споруд» м. Бердичева щодо виконання умов дозволу на спеціальне водокористування в частині забезпечення нормативної якості зворотних (стічних) вод.


  28 жовтня 2019 року

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима разом с членами басейнової ради середнього Дніпра, прийняли участь у засіданні, що відбулось у м Киів. Учасниками зібрання обговорювались актуальні питания з управління водними ресурсами в напрямку розробки елементів планів управління річковим басейном середнього Дніпра та управління ризиками затоплення.


  24 жовтня 2019 року

  Спеціалісти гідрогеолого-меліоративного відділу БУВР Прип'яті протягом поточного року проводили гідро-меліоративний моніторинг осушених земель на площі 135,0 тис. га, при цьому виконано ручне буріння 120 свердловин глибиною до 1 м, відібрано 412 проб води на хімічний аналіз та 798 проб ґрунту на визначення агрохімічних показників, на визначення кислотності грунту – 200 проб, на водну витяжку – 80 проб, на сольову витяжку – 38 проб, на визначення природньої вологості грунту – 480 проб. Виконано камеральне опрацювання 59,5 тисяч замірів рівнів ґрунтових вод, які надавалися до гідрогеолого-меліоративного відділу БУВР Прип’яті управліннями водного господарства.

  Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів БУВР Прип'яті проведено вимірювання показників складу і властивостей вод та ґрунтів у кількості 5816, у тому числі показників складу і властивостей води – 4944 вимірювання, показників складу і властивостей ґрунтів – 872 вимірювання.


  22-23 жовтня 2019 року

  Представники БУВР Прип’яті прийняли участь у семінарі “Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад’’. Семінар проводився у рамках проекту Євросоюзу «Європейська водна ініціатива для країн східного партнерства».

  На початку заходу Голова Держводагентства Ірина Овчаренко представила присутнім механізм, завдяки якому басейнові ради, вже починаючи із 2020 року, зможуть впливати на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на критичні проблеми, які мають бути першочергово розв’язані водниками у співпраці із басейновими радами, зміни у порядках фінансування, які мають запрацювати з наступного року.

  Детально Голова Держводагентства зупинилася на покроковій реалізації планів управління річковими басейнами через роботу басейнових рад. Окреслила основні методи співпраці басейнової ради із управліннями водних ресурсів у межах басейнів та очікувані результати.

  Під час семінару розглядалися питання залучення зацікавлених сторін, комунікація та громадські консультації при розробці ПУРБ.

  Також відбулася практична сесія - робота в групах, присвячена аналізу діючих регламентів та внутрішнього розпорядку Басейнових рад і підготовці порядку денного засідання Басейнової ради.


  18 жовтня 2019 року

  В ході виконання плану заходів з підготовки до роботи водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років водниками БУВР Прип’яті проведено ремонт та утеплення об’єктів виробничого призначення, ремонт та випробування побутових котлів, заготовлено 414,3 куб.м. дров та 19,6 тон вугілля, обладнано машини для перевезення людей в осінньо-зимовий період, підготовлені побутові приміщення для обігріву працюючих та прийняття їжі.


  15 жовтня 2019 року

  Начальник БУВР Прип'яті Василь Азима з робочою поїздкою перебував в Коростенській експлуатаційній дільниці Житомирського МУВГ та Овруцькій експлуатаційній дільниці Радомишльського МУВГ.

  Було піднято питання розчистки річки Уж. Згідно з Регіональною програмою робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки роботи з розчищення русла річки виконані за рахунок коштів Ушомирської ОТГ в сумі 860 тис.грн. та будуть продовжені для підтримання сприятливого гідрологічного режиму річки Уж.

  Обговорювались питання з утримання інженерної інфраструктури, її подальшого використання, передачі в оренду та можливої приватизації майна, безоплатної передачі на збереження землекористувачам та сільгосптоваровиробникам, що дасть змогу більш ефективно використовувати бюджетні кошти.

  Розглянуті питання підготовки до роботи водогосподарських об’єктів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Звернута увага на покращення естетичного стану будівель, подальше проведення благоустрою територій, утримання в належному стані санітарно-побутових приміщень, впровадженню корпоративного стилю та ряд інших питань.


  14 жовтня 2019 року

  Шановні колеги!
  Щиро вітаю Вас зі святом
  Днем захисника України!

  Бажаю Вам незламної волі, благополуччя, родинного щастя, міцного здоров'я, мирного неба над головою, сил і впевненості у світлому майбутньому нашої України!

  З повагою,
  Начальник Басейнового управління
  водних ресурсів річки Прип'ять

  Василь Азима


  9 жовтня 2019 року

  Водники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять в рамках впровадження принципів Водної Рамкової Директиви у сфері водного господарства провели навчання на тему: «Дотримання водного законодавства» із землевпорядниками сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, яке відбулось у Житомирському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.


  8 жовтня 2019 року


  Робота по підтриманню інженерної інфраструктури

  08.10.19


  Упродовж 9 місяців 2019 року водниками БУВР Прип’яті проводилася активна робота по підтриманню інженерної інфраструктури у робочому стані.

  На міжгосподарській меліоративній мережі проведено очищення каналів від наносів в обсязі 45,4 тис.м3, відремонтовано 849 гідротехнічних споруд, видалено рослинності на укосах та бермах каналів на площі 6253,7 га.


  Українці заслуговують на чисту воду

  07.10.19


  Природний вихід підземних вод на поверхню – це і є джерело. Джерело, свого роду показник екологічного стану того місця, в якому воно знаходяться, має величезне значення для підтримання водного балансу інших поверхневих джерел.

  Деякі з джерел представляють собою унікальну природну цінність, до того ж при виникненні надзвичайної ситуації є часто єдиним джерелом питної води.

  Джерельна вода доходить до нас у своїй первозданній природній формі, володіє цілющими властивостями. Така вода - жива, вона дарує нам чисту енергію самої природи і тому треба берегти і відновлювати природні джерела.

  Так за 2019 рік працівниками підвідомчих організацій Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять відновлено 4️8️ природних джерел і 2️ витоки річок.


  26 вересня 2019 року.

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима взяв участь у позачерговому засіданні Житомирської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

  На засіданні розглядалось питання про готовність обласних служб, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

  26 вересня 2019 року.

  Представник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняв участь у роботі семінару щодо підвищення обізнаності та оцінки процесу впровадження і моніторингу досягнення водних Цілей Сталого Розвитку, який проводиться за ініціативи Глобального водного партнерства України.


  24 вересня 2019 року.

  Начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у нараді в Житомирській обласній держаній адміністрації з питань підготовки до проведення Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь.


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  БУВР Прип'яті підтримуючи екологічний івент "Міжнародний день чистих берегів", який проходить у 3-ті вихідні вересня місяця, зібрав усіх охочих допомогти очистити береги річок Житомирської області.

  До даного челенджу, який відбувався з 15 по 21 вересня, долучилися працівники БУВР Прип'яті та водогосподарські організації, студенти Житомирського агроекологічного університету, Державного університету "Житомирська прлітехніка", учні школи 15 м. Житомир, учні гімназії 4 с. Поліське, Черняхівської гімназії, учнівська молодь Радомишльського профліцею, школярі Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, працівники Олевської ЦПМД та небайдужі громадяни. Основним месенджером даного заходу є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами.


  Всесвітній день моніторингу води

  18 вересня - Всесвітній день моніторингу води, який спрямований на поінформованість суспільства про проблеми води та участь у захисті водних ресурсів у всьому світі


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  БУВР Прип’яті продовжує долучати небайдужу молодь до проблеми забруднення побутовими відходами водних об’єктів.

  Так, спільними зусилями працівників Пулинського МУВГ, учнів Вацлавпільської гімназії та Пулинського професійного ліцею прибрано прибережно захисну смугу вздовж річки Тня, зібрано сміття біля водойми с. Ясна Поляна та навколо ставу цегельного заводу, який став улюбленим місцем відпочинку для мешканців смт. Пулини.

  Чисто не там де прибирають, а там – де не смітять!


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує проведення еколого-просвітницьких заходів щодо екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів».

  16 вересня працівниками БУВР Прип’яті був організований перегляд в навчальному закладі №15 м. Житомир відеоролику «Я прибрав – твоя черга -2 : змінимо майбутнє разом», а також разом з шкільною молоддю прибрано прибережно захисну смугу уздовж річки Кам’янка.


  #Яприбрав_ТвояЧерга2

  Проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів.

  Працівники водогосподарських організацій БУВР Прип’яті долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів» організувавши прибирання прибережних захисних смуг уздовж річок Уборть, Случ, Мика та навколо водойм із залученням місцевого населення, шкільної та учнівської молоді.


  8 вересня 2019 року

  Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучилися до святкування Дня Десни, яке відзначалося на території літературно-меморіального музею ім. О.П. Довженка.

  На заході проходили театралізовані екскурсії, виставка робіт фіналістів фотоконкурсу «Синергія Десни» та святково - розважальна програма «Зачарована Десна».

  Крім того на гостей свята чекали: AQUA-містечко, алея майстрів, аніматори та фотозона, цікаві конкурси та розваги, спортивні змагання, прогулянка на теплоході та виступи кращих артистів міста.

  Основна мета свята – екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів, привернення уваги органів влади, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів і пошуку шляхів їх спільного вирішення.


  12 вересня 2019 року на базі Олевського міжрайонного управління водного господарства в смт. Нові Білокоровичі відбулася нарада водогосподарників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, під час якої розглянуто ефективне та раціональне використання коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2019 рік за бюджетною програмою КПКВ 2407050 « Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» міжрайонними управліннями водного господарства та хід підготовки водогосподарських об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період 2019 - 2020 років. Підведені підсумки проведеного аналізу використання основних фондів управліннями водного господарства та обговорені завдання щодо проведення роботи з передачі міжгосподарських меліоративних фондів на безоплатне зберігання сільгосптоваровиробникам.

  Також начальники управлінь водного господарства доповіли про підготовку до проведення акції «Чистий берег».


  Водники БУВР Прип’яті продовжують виконання робіт по підтриманню державних водогосподарських об’єктів у робочому стані.

  Станом на 1 вересня 2019 року відремонтовано 776 гідротехнічних споруд, виконано обкошування від трав’яної рослинності міжгосподарських каналів площею 4,8 тисяч гектарів та проведено їх очищення в об’ємі 33,3 тис.м3.

  09.09.19


  4-6 вересня 2019 року начальник БУВР Прип’яті Василь Азима прийняв участь у Х нараді Уповноважених Урядів України та Республіки Білорусь.

  Під час наради обговорювались питання щодо співробітництва на транскордонних водах у сфері управління водними ресурсами, протиповеневого захисту, регулювання та меліорації, гідрометеорології та гідрогеології.


  Водогосподарськими організаціями БУВР Прип`яті продовжується робота по відновленню та облаштуванню криничок та природних джерел.

  В серпні місяці за участю Оруцької експлуатаційної дільниці Радомишльского МУВГ проведені роботи по облаштуванню та очисці від мулу кринички в селі Корчівка Овруцької ОТГ.

  06.09.19


  Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих!

  29 серпня - День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

  29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.


                        Шановні колеги!

  Щиро вітаю Вас зі святом - Днем Незалежності України!

  Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я,

  щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі та

  подальших успіхів в усіх справах і

  починаннях заради процвітання незалежної України.

  З повагою,

  Начальник Басейнового управління

  водних ресурсів річки Прип'ять                                                                     Василь Азима


  З Днем Державного Прапора України!

  Представники БУВР Прип'яті прийняли участь в урочистому піднятті Державного Прапору України, яке відбулося на майдані ім.Сергія Корольова у м.Житомир.

  До церемонії долучилися представники влади, духовенства, військові та матері воїнів загиблих в АТО.

  23.08.19


  З метою підготовки до роботи в осінньо-зимовий період в міжрайонних управліннях водного господарства БУВР Прип’яті проводиться ремонт та випробування котлів, утеплення об’єктів виробничого призначення, створюється нормативний запас палива та виконуються інші підготовчі роботи.

  19.08.19


  11 серпня 2019 року представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняли участь у заходах з відзначення Дня Західного Бугу , що відбулися у місті Золочів.

  Цей день об’єднав всіх небайдужих громадян, місцевих жителів, гостей , які могли долучитися до цього cвяткового дійства.

  Саме такі заходи спрямовані на підвищення екологічної свідомості та спонукають громадян до раціонального використання водних ресурсів, виховують відповідальне ставлення до чистоти річок та водойм.


  Водогосподарські організації БУВР Прип’яті постійно працюють над збільшенням надходжень до спеціального фонду бюджету.Особливий попит фізичних та юридичних осіб на послуги з виконання земляних робіт екскаваторною та бульдозерною технікою.

  Наприклад, Житомирське міжрайонне управління водного господарства на данний час надає послуги бульдозером ДТ-75 з планування польових доріг поблизу села Ульянівка на замовлення приватного підприємця.

  09.08.19  БУВР Прип’яті вжито заходів по відновленню екологічних витрат у р.Роставиця на території Житомирської області.

  Для забезпечення можливості безперебійного водопостачання мешканців міст Біла Церква, Миронівка, Богуслав, Корсунь – Шевченківський та підтримання належного екологічного стану в руслах р.Роставиця та р.Рось, шляхом складних переговорів вдалось переконати жителів с.Строків Попільнянського району, щодо необхідності здійснення розрахункових витрат води із Строківського водосховища.

  В результаті проведених робіт по розчистці гідротехнічної споруди, збільшенні витрат по вище розташованих водних об’єктах, відновлено належний режим роботи Строківського водосховища з витратами води в нижній б’єф 0,4 м3/с.

  05.08.19


  Міжрайонними управліннями водного господарства БУВР Прип’яті продовжуються роботи по підтриманню в робочому стані інженерної водогосподарської інфраструктури. Виконуються роботи по обкошуванню трав’яної рослинності на дні, укосах та бермах каналів навісними косарками та мотокосами придбаними за рахунок коштів державного фонду розвитку водного господарства. Станом на 01 серпня 2019 року проведено обкошування міжгосподарських меліоративних каналів на площі 3,5 тис.гектарів.

  05.08.19


  30 липня 2019 року під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулося засідання колегії БУВР Прип’яті, під час якого розглянуті аспекти водного менеджменту у водогосподарських організаціях та визначені основні завдання на ІІІ квартал 2019 року, розглянуто хід проведення аналізу використання основних фондів в управліннях водного господарства БУВР Прип’яті, а також перспективи впровадження системи виконання робіт на основі аутсорсингу, намічені заходи щодо підготовки міжрайонних управлінь водного господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

  У засіданні колегії прийняли участь начальники відділів та начальники міжрайонних управлінь водного господарства БУВР Прип’яті.

  Під час засідання було заслухано керівників водогосподарських організацій.

  В Новоград - Волинському міжрайонному управлінні водного господарства новий керівник - Горбонос Олена Василівна, яку 29 липня 2019 року представив колективу начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима і побажав їй конструктивної роботи, невичерпної енергії , слідувати найвищим стандартам в роботі та успішно розвиватися у відповідності з останніми вимогами часу.


  Діагностика екологічного стану річок Случ та Хомора – маємо реальні результати завдяки моніторингу за європейськими стандартами

  ✔ 18 липня 2019 року фахівці лабораторії Дністровського БУВР відібрали 8 проб поверхневих вод річок Случ та Хомора.

  ✔Проби було досліджено на вміст 31 пріоритетної забруднюючої речовини методом газової хроматографії та 18 гідрохімічними показниками.

  ✔На карті-схемі чітко зрозуміло, що показники значно збільшуються нижче місця скиду ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна».

  Річка Хомора:

  - виявлено пестициди, які становлять токсичну небезпеку для навколишнього середовища;

  - зафіксовано понаднормативний вміст марганцю;

  - показники ХСК (хімічне споживання кисню), БСК5 (біологічне споживання кисню) та заліза загального зростають у 2 рази порівняно до місця вище скиду.

  Річка Случ:

  - виявлено атразин, який є гербіцидом і може потрапляти із поверхневим стоком;

  Серед усіх проб спостерігається максимальне збільшення вмісту марганцю (0,52 мг/л, перевищення норми ОБУВ (орієнтовно безпечні рівні впливу) у 52 рази).

  Крім того, нагадуємо, що 23 липня рішенням Волинського окружного адміністративного суду призупинено роботу ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика Україна», яка роками забруднює своїми скидами Случ та Хомору.


  16-18 липня 2019 року фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять приймали участь у семінарі проведеному представниками США для українських водників у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

  Обговорено досвід вирішення складних питань управління водними ресурсами у США, що потребують зацікавлених сторін, а також розробці плану залучення стейкхолдерів та стратегій, що можуть бути використані в українських реаліях до управління водними ресурсами для досягнення ефективного водного менеджменту.

  Регіональний науковий радник і координатор Програми пріоритетних екосистем Еверглейдс, представник Геологічної служби США Ніколас Аумен, представник Офісу Міністерства внутрішніх справ у Іллінойсі Роман Фердінанд поділились ключовими умовами ефективної участі стейкхолдерів на ранніх стадіях процесу при прийнятті рішень на особистому досвіді на прикладі «Відновлення Еверглейдс» - водно-болотних угідь міжнародного значення, біосферного заповідника, що у Південній Флориді США.

  У свою чергу водогосподарники мали можливість на практиці самостійно виробити план залучення стейкхолдерів у процесі прийняття кінцевих рішень на конкретних прикладах, поділились змінами які відбуваються у водній сфері відповідно до басейнового принципу управління водними ресурсами і ролі басейнових рад при підготовці планів управління річковими басейнами та отримали позитивні відгуки від представників США.

  Семінар був цікавим та пізнавальним як для українських водників так і представників США з вдалим поєднанням науково-теоретичної і практичної частини.


  З метою оцінки впливу діяльності ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» на екологічний стан річок Хомора та Случ лабораторією Дністровського БУВР у присутності представників Житомирської та Хмельницької ОДА, БУВР Прип’яті, РОВР у Хмельницькій області, а також громадських активістів Житомирської області, 17.07.2019 року проведено відбір проб поверхневих вод на території Хмельницької та Житомирської областей.

  Результатами аналізів будуть визначені пріоритетні забруднюючі речовини на ділянках річок Хомора та Случ.

  Разом з тим, для проведення кризового моніторингу стану водних об’єктів за фізико – хімічними показниками, відібрані проби води у річках Хомора та Случ відділом інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Поліського округу та лабораторією моніторингу вод та грунтів БУВР Прип’яті.  7 липня 2019 року Міжнародний день Дніпра

  «Саме з метою пропаганди серед людей бережного ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини засноване це свято, мета якого-привернути увагу українців до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам», - із таким закликом звернулась Ірина Овчаренко до учасників заходу.

  Притоки головної водної артерії Європи та України протікають на Житомирщині. Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять долучились до відзначення Дня Дніпра – 2019.

  Важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

  Захід розпочався із зариблення Дніпра цінними видами риби та феєричним перепливом Дніпра «Swim across Dnipro» у якому взяли участь понад 200 плавців різного віку і статі як аматорів так і професійних спортсменів.

  Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять отримав перемогу у номінації «Глядацькі симпатії» у конкурсі «Сміття стає мистецтвом» у рамках компанії «Вода без PET– Дніпру respect!». Конкурс об’єднує людей басейну річки Дніпра у спільних заходах та плекає у них відчуття цінності та важливості збереження річок.

  Усі, хто став учасником наймасштабнішого інтернаціонального заходу мали змогу: послухати грандіозний концерт, відвідати пінну дискотеку та аква-містечко, навчитися малювати ебру та зробити шикарні світлини на фоні Дніпра та численних фотозон.

  Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять крокує нога в ногу з екологічним гаслом «Чисте довкілля-чисте сумління!».


  До Дня Дніпра – 2019!

  На мальовничих берегах річки Мика, лівій притоці річки Тетерів басейну Дніпра розташований ландшафтний парк «Замку Радомисль». За своєю красою та унікальним ландшафтом він стоїть в одному ряду з найкрасивішими, найвідомішими парками України.

  Ландшафтний парк  знаходиться між двома природними водоспадами, а хвойні ліси навкруги надають повітрю лікувальних властивостей. На невеличкому просторі – дерева та скелі, річки та водоспади, протоки та озера. Територія з усіх боків оточена водою. Як і в давнину, тут б’ють джерела, ростуть десятки видів рідкісних рослин .

  Ландшафтний парк складається з кількох островів, з’єднаних містками. Найбільший острів парку – Острів  любові. Він має форму  серця і, за легендою, якщо на нього подивитися з замку та вдарити у дзвін – здійсниться будь яке бажання. На острові стоїть древній кам’яний воїн. Тут все збережено у своєму первісному вигляді, як тисячу років тому, коли древляни облюбували це місце для своїх святилищ.  «Ми за чисту воду» під таким гаслом Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять продовжуються просвітницько-виховні заходи присвячені Міжнародному дню Дніпра

  Понад 100 учнів загальноосвітніх шкіл № 23; № 7 № 6; № 28 м.Житомира та області під час літніх канікул у Комунальному підприємстві «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту «Дениші», який знаходиться на мальовничих берегах Тетерева, цікавились темами охорони навколишнього довкілля, річкою Дніпро і її притоками.

  Позитивно вражає що більшість дітей не вперше чує про бережне ставлення до води, знають проблеми забруднення наших річок і водойм та спільно із викладачами шкіл неодноразово приймали участь в акціях екологічного спрямування, а також на практиці застосовують такі прості кроки до раціонального використання води, як «закрути міцніше кран, щоб не втік океан», закривають воду під час чищення зубів та намилювання волосся та не забруднюють береги рідних водойм не лишаючи там сміття під час відпочинку.

  За що ми їм щиро дякуємо!