Новини

01-02 грудня 2021 року

Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у загальнонаціональному обговоренні можливих шляхів адаптації України до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень в лісовому, водному та сільському господарстві.

В заході взяли участь широке коло зацікавлених сторін: представники центральних органів виконавчої влади, Міндовкілля, Мінагро, Держводагентсва, Держлісагентсва, водогосподарських організацій, представники громадських організацій та інші.

Метою обговорення було створення спільного бачення та дорожньої карти адаптації України до зміни клімату за допомогою природи.

Обговорювались питання про кліматичне майбутнє України та роль природи в ньому. Були визначені найгостріші проблеми в адаптації до зміни клімату та здійснено пошук найкращих шляхів для їх вирішення.


01 грудня 2021 року

1 грудня 2021 року працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у відеоконференції у рамках проекту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України».

Під час заходу було розглянуто методичні рекомендації, які підготовлені командою фахівців щодо формування програми заходів до планів управління річковими басейнами, з урахуванням відповідного досвіду європейських країн.


19 листопада 2021 року
ДО УВАГИ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ!

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять інформує, що з 01 січня 2022 року вступають у дію зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування, відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18.12.2020 № 375.

Водокористувачам необхідно подавати Звіти про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України, що знаходиться за посиланням: https://e-services.davr.gov.ua.

Подача звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором та/або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин, та:

● здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу;
● забирають воду з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом календарного року) і передають зворотні (стічні) води до систем водовідведення;
● забирають воду для зрошення в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом зрошувального періоду);
● мають сезонний режим роботи та забирають воду в обсязі від 5 метрів кубічних води на добу (у середньому протягом періоду його роботи у межах календарного року);
● мають оборотні системи водопостачання загальною потужністю 1000 метрів кубічних води на добу і більше незалежно від кількості забраної (отриманої) води;
● використовують воду для виробництва напоїв незалежно від кількості води;
● здійснюють скид (незалежно від об’єму) зворотних (стічних) вод безпосередньо у водні об’єкти та підземні горизонти;
● віднесені до галузі гідроенергетики;
● користуються водними об’єктами для рибогосподарських потреб (крім суден флоту рибної промисловості).

Інструкція користувача щодо заповнення звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) знаходиться за посиланням: https://bit.ly/3cikShu

У разі виникнення питань при заповненні звітності потрібно звертатися до спеціалістів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять за телефоном (0412) 41 22 39.


11 листопада 2021 року

53% українців володіють цифровою грамотністю нижче базового рівня. Тому Міністерство цифрової трансформації України оголошує місяць цифрової грамотності — масштабну інформаційну кампанію, яка надихне українців на навчання цифрових навичок, мета якої навчити 6 мільйонів українців цифрової грамотності за 3 роки.

Всіх працівників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять просимо долучитися до масштабної інформаційної кампанії «Місяць цифрової грамотності», який триватиме з 1 по 30 листопада 2021 року. Ми пропонуємо всіх бажаючих долучитись та провести планове навчання серед співробітників. Цифрова освіта – Одна планета: 11 кроків назустріч довкіллю ( https://osvita.diia.gov/ua/courses/11-steps-towards-the-environment, який буде корисний для отримання нових знань на стику цифрових технологій та екології).


11 листопада 2021 року

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з начальником управління Василем Азимою взяли участь в онлайн-конференції «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води», яку провів директор департаменту гідрогеології, управління водних ресурсів Ізраїлю Яков Лівшиц.

Організаторами онлайн-конференції є посольство Ізраїлю в Україні, МАШАВ і Управління водних ресурсів Ізраїлю спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.


10 листопада 2021 року

У форматі відео-конференції в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у суббасейні річки Прип’ять на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.


10 листопада 2021 року

Проектні роботи ДК 021:2015 71320000-7 Послуги з інженерного проектування «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди РШ5х2,5х2 біля с. Чернявка для пропуску та регулювання рівнів води на р. Тенька», «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди В5х2,5 для пропуску та регулювання рівнів води на р. Перга»

Здійснивши аналіз ринку надання аналогічних послуг в електронній системі закупівель «Prozorro», співставивши умови запланованої закупівлі з умовами закупівель, інформація про які міститься, зокрема, в електронній системі закупівель «Prozorro», а також беручи до уваги орієнтовний кошторис витрат на виготовлення проектно-кошторисної документації для капітального ремонту гідртехнічних споруд, наданий на запит БУВР Прип’яті проектної організацією, було розраховано очікувану вартість виконання науково-дослідної роботи «Проектні роботи ДК 021:2015 71320000-7 Послуги з інженерного проектування «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди РШ5х2,5х2 біля с. Чернявка для пропуску та регулювання рівнів води на р. Тенька», «Капітальний ремонт гідротехнічної споруди В5х2,5 для пропуску та регулювання рівнів води на р. Перга»».

У рамках розміру бюджетного призначення на зазначені видатки у 2021 році очікувана вартість роботи становить 340 000 грн.


Результати всеукраїнської акції «Я прибрав – твоя черга 4»

Стали відомі результати всеукраїнської акції «Я прибрав-твоя черга 4», яка була присвячена Міжнародному дню чистих берегів.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять, спільно із місцевими органами влади, небайдужими громадянами, шкільною молоддю активно долучилось до мільйонів волонтерів по усьому світу, які брали участь у глобальному прибиранні і рятували нашу Планету від сміття.

І от результат всеукраїнської акції – Диплом за активну участь.

За підсумками акції спільними зусиллями екологічно свідомих громадян загалом було зібрано 38 тонн сміття, і саме цьогорічна акція стала наймасштабнішою за весь час проведення, зібравши найбільшу кількість учасників – 88 команд зі всієї України.

Дякуємо всім, хто долучився до цієї екотолоки з прибирання задля порятунку нашої планети від сміття!


26 жовтня 2021 року

Відбулася нарада з питань стану дотримання пожежної та техногенної безпеки і цивільного захисту в апараті БУВР Прип’яті та дільницях управління. На нараді розглянуто результати позапланової перевірки Головного управління ДСНС України у Житомирській області. Визначені заходи по усуненню виявлених порушень із забезпечення пожежної безпеки на об’єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу БУВР Прип’яті та терміни їх виконання.

Також , було обговорено стан завершення підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та ряд інших виробничих питань.


19 жовтня 2021 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять долучилось до участі у ХІХ Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA UKRAINE– 2021»

Діяльність водогосподарників зі всієї України, впровадження світових стандартів і передових досягнень у водній сфері, найсучасніші водні технології, продукція, обладнання - все це ХІХ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE– 2021» !

Сьогодні 19 жовтня начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима разом із спеціалістами управління завітали на відкриття головної експозиції галузі та прийняли участь у дискусії «Європейський моніторинг вод в Україні. Що змінилось?». У рамках зустрічі представники Міндовкілля, Держводагентства та громадянського суспільства обговорили зміни, що відбулися в Україні у зв’язку з впровадженням нового Порядку здійснення державного моніторингу вод та результати проведення скринінгу забруднюючих речовин Дону, Дністра, Дніпра, Дунаю, Чорного моря та Антарктиди.

Інформація щодо екологічного стану вод - це один із ключових факторів до здорового життя громадян України. Головний меседж побудови нового європейського моніторингу вод в Україні-дати річці жити у природних умовах.

З метою представлення свого потенціалу та можливостей широкому колу фахівці суббасейну Прип’яті активно долучились до наповнення виставки, підготовувши інформаційні буклети-брошури і відеоролики про виконання основних завдань спрямованих на покращення якісного стану поверхневих вод.

Відвідати виставку можна з 19 по 21 жовтня 2021 року у Міжнародному виставковому центрі (м.Київ, Броварський проспект,15).

18 жовтня 2021 року

Продовжила свою роботу технічна рада БУВР Прип’яті під головуванням Василя Азими, де розглянуті матеріали щодо видачі проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування та нормативи водопостачання.

За результатами розгляду та дотримання вимог ст. 49 Водного кодексу України проєкти Е-дозволів по ТОВ «Граніт Інвест», ТОВ «Лавіком» та Комунального підприємства «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Соколятко» Бердичівської міської ради рекомендовані технічною радою до видачі Сектором у Житомирській області Держводагентства.

За результатами розгляду Поточних індивідуальних нормативів використання питної води Комунального підприємства «Райгородоцьке» Райгородоцької сільської ради прийняте колегіальне рішення рекомендувати Сектору у Житомирській області Держводагентства погодити нормативи водопостачання на зазначених умовах.


Дорогі колеги! Шановні захисники Вітчизни!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня захисника України! Це свято відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Цього дня бажаю усім мирного неба, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип'ятьВасиль Азима


З 19 по 21 жовтня 2021 року

На території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15 ст.м. «Лівобережна») відбудеться XIХ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE - 2021» з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

Протягом 18 років AQUA UKRAINE залишається визнаним лідером серед заходів, присвячених забезпечення водними ресурсами, очистки промислових стоків, впровадження найкращих світових стандартів, передових досягнень і технологій водопостачання та водовідведення, запобігання забрудненню водних ресурсів, застосування екологічно чистих технологій водозбереження.

Враховуючи державну спрямованість проблематики та актуальність питань, що розглядаються під час проведення виставки «AQUA UKRAINE-2021», запрошуємо долучитись до участі у цьому заході зацікавлених підприємств та організацій з метою представлення свого потенціалу і можливостей широкому колу фахівців.

Переваги участі в AQUA UKRAINE:

- встановлення особистих контактів з новими потенційними клієнтами, продуктивні переговори, укладання контрактів;
- підтримка і розвиток вже існуючих ділових відносин з профільними представниками бізнесу і органами влади;
- демонстрація конкурентоспроможності та потенціалу вашого підприємства;
- збільшення впізнаваності вашої торгової марки;
- вплив на широку цільову аудиторію;
- відкриття перспектив розвитку для кожного учасника Форуму.

Будьте там, де ваші потенційні клієнти і партнери!

Контакти: ТОВ «Міжнародний виставковий центр» тел.: (044)201-11-54, 206-87-97 e-mail: aqua@iec-expo.com.ua


01 жовтня 2021 року

З початку року Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять відповідно до Положення підготовлено та надано Сектору у Житомирській області Держводагентства України пропозиції щодо дозвільно погоджувальних документів: 236 Е-дозволів на спеціальне водокористування; 18 нормативів водопостачання та 1100 проєктів, щодо режимів роботи на водних об'єктах.

Проєкти рішень щодо видачі документів дозвільного характеру приймались технічною радою під головуванням начальника БУВР Прип’яті Василя Азими.


20 вересня 2021 року.

Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять

Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять проводиться згідно з план-графіком процесу розроблення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра, затвердженим наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.11.2020 №313 «Про затвердження планів-графіків процесу розроблення проєктів планів управління річковими басейнами».

Наказом Державного агентства водних ресурсів України від 18.12.2020 № 1105 «Про розроблення проєктів планів управління річковими басейнами» зобов’язано Басейнові управління водних ресурсів забезпечити підготовку проєктів відповідних Планів управління річкових басейнів.

Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначено на підставі чинних нормативно-правових актів та пріоритетів діяльності БУВР як органа управління у межах суббасейну Прип’яті.

Відповідно до положення про Басейнове управління водних ресурсів річки Припять до основних завдань належить розробка плану управління суббасейну річки Прип'ять.

Визначення референційних умов передбачається структурою ПУРБ у частині загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну.

Відповідно до методики віднесення масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного та хімічного станів масиву поверхневих вод, а також віднесення штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод, що затверджена наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.01.2019 № 5, для кожного типу масиву поверхневих вод встановлюються референційні умови, що є початковими величинами для встановлення граничних значень класів і використовуються для визначення екологічного стану масиву поверхневих вод.

Всього в суббасейні Прип’яті виділено 1040 масивів поверхневих вод, що згруповані у 17 типів.

Для визначення референційних умов необхідно провести дослідження 1040 водних масивів за біологічними дескрипторами якості.

Такі дослідження включають як польові експедиції, так і обробку наявних даних спостережень.

Типоспецифічні класифікаційні таблиці відповідно до вищезазначеної методики мають бути підготовлені для всіх визначених типів водних масивів та враховувати межі граничних значень за біологічними, гідро-морфологічними, хімічними (включаючи басейнові специфічні) та фізико-хімічними показниками.

Вищезазначені таблиці мають бути підготовлені для 17 типів масивів поверхневих вод.

Здійснивши аналіз ринку надання аналогічних послуг в електронній системі закупівель «Prozorro», співставивши умови запланованої закупівлі з умовами закупівель, інформація про які міститься, зокрема, в електронній системі закупівель «Prozorro», а також беручи до уваги орієнтовний кошторис витрат на створення науково-дослідної роботи по визначенню референційних умов у річковому суббасейні Прип'яті, було розраховано очікувану вартість виконання науково-дослідної роботи «Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод річкового суббасейну Прип'яті у розмірі 450 000 грн.

Змінами до річного кошторису спеціального фонду БУВР Прип’яті від 10.06.2021 затверджено фінансування у розмірі 250 000 грн. для проведення науково-дослідної роботи «Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип’ять» на 2021 рік.


18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається всесвітній день моніторингу якості води (World Water Monitoring Day).

Це свято започатковане з 2003 року, ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води. Свято було засновано для підвищення обізнаності суспільства про проблеми захисту водних ресурсів від забруднення.

Відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви в Україні з 2019 року запроваджено європейські підходи щодо здійснення моніторингу вод та визначено чіткий розподіл обов’язків між суб’єктами моніторингу без дублювання повноважень, введено нові показники моніторингу, які в Україні до цього часу не вимірювались- пріоритетні, гідроморфологічні та біологічні.

Басейнове управління водних ресурсів ріки Прип’ять здійснює діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в суббасейні Прип’яті на 35 пунктах моніторингу, а в суббасейні середнього Дніпра у межах Житомирської області на 10 пунктах.

Результати досліджень вміщуються на порталі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» за посиланням: http://monitoring.davr.gov.ua/EcoWaterMon/GDKMap/Index.

Впровадження нових стандартів у сфері моніторингу вод є ще одним вагомим кроком на шляху підготовки стратегічних документів для досягнення «доброго» екологічного стану вод-Планів управління річковими басейнами!


На Житомирщині стартував екологічний івент «Міжнародний день чистих берегів»!

#EUBeachCleanup | #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять розпочав свій ранок з користю для себе та довкілля. Близько 88 мішків побутового сміття зібрано з 2,0 кілометрів берегової лінії річки Кам’янка, притоки річки Тетерів від проспекту Миру до вул. Короленка.

«Екологічні акції- це підвищення екологічної культури спрямованої на збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь і нам дуже приємно, що провівши декілька годин активного відпочинку на березі річки в широкому колі однодумців ми отримали такі вагомі результати»-зазначив начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.

До колективу управління долучилась свідома молодь, небайдужі громадяни.

За підтримки Житомирської міської ради все зібране сміття було відсортоване та вивезене на санкціоноване сміттєзвалище, а усім мешканцям міста залишилось лише насолоджуватись краєвидом та просто гуляти з дітками поблизу прибраних річок та водойм.

Доволі успішно екологічна акція проведена на дільницях БУВР Прип’яті. Із залученням місцевих громад, учнівської молоді колективом Новоград-Волинської дільниці звільнено від сміття узбережжя річки Случ та Смолка у межах міста Новоград-Волинський.

Екотолоку за участі учнів Новобілокоровицької гімназії № 2 проведено на берегах річки Жерев, зоні відпочинку селян «Малодивлинському гранкар’єрі» та спільно з учнями Ємільчинської місцевої гімназії прибрано узбіччя річки Уборть.

Ініціювали екоівент та розчистили від сміття, спільно з небайдужими мешканцями міста Радомишль, улюблене місце відпочинку- річку Тетерів у межах м. Радомишль, річку Норинь у м.Овруч та водоохоронну зону Карабачинського водосховища що на річці Здвиж.

Прибрані колективом Пулинської дільниці та учнями опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів узбіччя річки Тня та водоохоронні зони ставів «Цегельний» та «Бровар» у смт. Пулини.

Наразі щоб змінити екологічну свідомість громадян, водогосподарники Житомирщини планують і надалі проводити подібні акції. Тож слідкуйте за новинами!


16 вересня 2021 року

Упродовж 2021 року спеціалістами Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять проводилася активна робота по підтриманню інженерної водогосподарської інфраструктури у робочому стані.

Не втрачають набраних темпів і на Бердичівській дільниці, де проведені роботи з очищення каналу МК з ПК 0+00 по 57+70 ділянки гончарного дренажу с.Стара Котельня. Роботи здійснювались двома екскаваторами: Е-304 та JCB 220. Також відремонтовані і три гідротехнічні споруди на каналі. Задоволені і у Волицькій територіальній громаді, на території якої, поблизу села Стара Котельня виконувалися дані роботи.

Проведені роботи мають покращити гідрологічний, санітарний та екологічний стан, як магістрального каналу так і водоприймача - річки Гуйва. .

Очищення меліоративного каналу до проектних відміток та поточний ремонт гідротехнічних споруд в комплексі, дозволить збільшити об’єми зарегульованої води, покращити якість регулювання водно-повітряного режиму на меліорованих землях, що у свою чергу дасть можливість отримати більшу врожайність сільгосподарських культур.


Міжнародний день чистих берегів відзначається у третю суботу вересня і проходить по всьому світу.

Зокрема цього дня проводяться акції на узбережжях річок, водойм з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Цей захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Фахівці БУВР Прип'яті з метою виховання екологічної свідомості, дбайливого ставлення до довкілля, бережливого ставлення до водних ресурсів та підвищення екологічної культури регулярно проводять просвітницькі заходи в дошкільних та шкільних закладах освіти області.

13 вересня в 2-а класі школи №15 І-ІІІ ст. м.Житомира було проведено екологічний урок «Оберемо чисте майбутнє», було продемонстровано відеоролик «Чисті береги», а також обговорено питання екологічного стану р.Кам'янка, яка протікає неподалік школи, де діти часто проводять своє дозвілля. Також було проведено конкурс малюнка «Якою я хочу бачити свою річку».

14 вересня було організовано толоку по прибиранню берега р. Кам'янка.

В акції взяли участь 22 школярі, було очищено від сміття 1 км прибережної захисної смуги річки.


ПРОДОВЖУЄМО ВЕСТИ ЕКО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

З метою виховання екологічно-свідомої особистості щодо шанобливого ставлення до води фахівцями Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять постійно проводяться інформаційні заходи серед учнівської молоді.

І саме до «Міжнародного дня чистих берегів» учні 6-го «Б» класу Малинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 спільно з водогосподарниками здійснили подорож річками України та Житомирщини переглядаючи відеоролики та отримали корисну інформацію про стан водних ресурсів та в цілому довкілля, необхідність їх збереження. Особливо акцентували увагу на якісному стані річки Ірша, яка протікає саме у межах міста Малин.

На завершення учні школи своє бачення щодо чистих берегів річок та водойм відтворили на малюнках.

Проведені заходи спонукають ще з дитинства замислюватися про глобальні екологічні проблеми, зміни клімату та виховувати у собі правильне ставлення до навколишнього середовища, у тому числі й до водних ресурсів!


МАСШТАБНА ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЧИСТИХ БЕРЕГІВ

#EUBeachCleanup | #ЯПРИБРАВ_ТВОЯЧЕРГА4

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять долучається до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, усіх небайдужих до проведення акції «Міжнародний день чистих берегів».

Міжнародний день чистих берегів проводиться у треті вихідні вересня і проходить по усьому світу. Зокрема цього дня проводяться акції на узбережжях річок, водойм, морів, океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Колектив Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять не залишається осторонь і планує провести екологічні акції із залученням місцевих громад, учнівської молоді з прибирання узбережжя річок Кам’янка у м. Житомир; Смолка, у місті впадіння у річку Случ у межах міста Новоград-Волинський; Тетерів у межах м. Радомишль; Норинь м.Овруч; Уж у межах м. Коростень, річки Уборть у межах м.Олевськ та смт. Ємільчине, водоохоронних зон Карабачинського водосховища на річці Здвиж та ставів «Цегельного» та «Бровар» у смт. Пулини.

Очікуваним результатом є залучення молоді та населення до екологічної акції, підвищення екологічної культури спрямованої на збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь!


26 серпня 2021 року

В межах виконання заходів Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018 – 2021 роки в серпні 2018 року БУВР Прип’яті проведені роботи по розчистці від замулення русла річки Грабарка в місті Бердичів вздовж вулиці Олімпійської до перетину з вулицею Житомирська. Комплексом механізмів у складі екскаваторів ЕО 304, JCB 220 та бульдозера ДЗ 160 проведено розчистку від замулення 0,85 км русла річки, чим ліквідовано можливість підтоплення прилеглих міських територій, покращено гідрологічний режим та санітарний стан річки грабарка.

Фінансування для проведення робіт у сумі 206,6 тис.грн. було виділено із благодійного фонду «Гейхал – Бердичів» за сприянням релігійної організації Бердичівська міська іудейська громада «Хабад Любавич».


26 серпня 2021 року

Під головуванням начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василя Азими відбулася нарада за участю заступників начальника управління, керівників дільниць та начальників відділів управління. В ході наради обговорювалися питання проведення інвентаризації водних об’єктів на території Житомирської області, виконання доведених завдань з поточного ремонту та догляду за меліоративними системами, дотримання вимог з охорони праці і пожежної безпеки на дільницях та ряд інших питань.


24 серпня 2021 року

Шановні колеги,
Вітаю Вас з 30-ю річницею Незалежності нашої держави. Бажаю Вам міцного здоров'я, великого родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту. Нехай кожен день Вашого життя буде сповнений радістю, теплом і новими здобутками, а Ваші добрі справи примножать славу рідної України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


10 серпня 2021 року

Представники БУВР Прип'яті прийняли участь в позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії РОВР річки Рось. В засіданні взяли участь провідні науковці України, директори рибокомбінатів, представники водогосподарських організацій Вінницької, Київської та Черкаської областей, екологи та громадськість. На засіданні були напрацьовані заходи щодо покращення екологічної ситуації в басейні річки Рось


06 серпня 2021 року - «Подолання екологічної проблеми річки Случ шляхом прийняття управлінських рішень»

Міським головою Миколою Боровцем та ректором Національного університету водного господарства та природокористування Віктором Мошинським підписано Меморандум про співпрацю між Новоград- Волинської міською територіальною громадою та Національним університетом водного господарства та природокористування.

Головна мета підписання Меморандуму – напрацювання наукового фундаменту для подолання екологічних проблем річки Случ. Саме наукове вивчення проблеми та її обґрунтування, зокрема напрацювання алгоритму та стратегії потребує комплексного вивчення та підходу зі сторони науковців.

В рамках співпраці заплановано проведення науково-практичної конференції з вирішення екологічних проблем річки Случ. До участі в конференції буде залучено найкращі навчальні заклади України та Європи. .


02 серпня 2021 року

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять в рамках виконання Програми моніторингу вод відібрані та доставлені проби води до лабораторії Північного регіону, м. Вишгород для визначення вмісту пріоритетних забруднюючих речовин (наказ Мінприроди 06.02.2017 року № 45) та специфічних басейнових речовин визначених за результатами скринінгу з річок:

● Гнилоп’ять (Бердичівське водосховище), 59 км, питний в/з м. Бердичів;
● Гнилоп’ять, 41 км, с. Швайківка нижче скиду ВУВКГ;
● Гнилоп’ять (Медведівське водосховище) , 79 км, с.Медведівка, Козятинський район;
● Ів’янка, 1 км, с.Харитонівка, Коростишівський район, вплив ВУВКГ.

Аналіз стану водних ресурсів суббасейну Прип’яті та середнього Дніпра засвідчує про підвищення вмісту хімічних та фізико-хімічних показників, що є характерним для літнього періоду через високий температурний фон повітря і води, сезонні гідробіологічні і гідрохімічні процеси, як наслідок, прискорення процесів «цвітіння» водойм.

В процесі свого біологічного розвитку синьо-зелені водорості утворюють токсичні речовини, які впливають на гідрофауну. Крім того на ці процеси впливають і інші чинники. Більшість людей користується в господарстві миючими засобами, що містять фосфати, які не тільки шкодять здоров’ю, але і служать добривом для водоростей, які в результаті посилено розмножуються і швидко відмирають, провокуючи падіння рівня кисню у водному середовищі і в першу чергу це характерно для водойм біля міст з великою кількістю населення.

Слід відмітити, що інтенсивність «цвітіння» води на даний період у межах Житомирської області яскраво спостерігається в річках Гнилоп’ять та Тетерів.

Кожна людина може зробити свій внесок у зменшення цвітіння води — відмовитися від фосфатовмісних пральних та мийних засобів у використанні в побуті!

За повідомленням КП «Житомирводоканал» цьогоріч вперше на дні питного водосховища м. Житомира «Відсічне» у р. Тетерів зафіксовано критичний вміст марганцю 3,109 мг/дм3, при цьому на поверхневому рівні води вміст його знаходиться у межах норми.

Причину появи марганцю мають встановити до кінця серпня. Для цього КП «Житомирводоканал» укладено договір з Інститутом гідробіології НАН України на проведення гідрохімічних досліджень річкової води, донних відкладів водосховища «Відсічне» та питної води.


30 липня 2021 року

На Радомишльській дільниці Овруцької зони обслуговування проводяться роботи по обкошуванню меліоративного каналу від трав’яної рослинності бригадним методом, де задіяні шість ремонтувальників руслових. Це надає змогу досягнути в короткий термін більш швидке виконання доглядових робіт на осушувальній системі.


29 липня 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима взяв участь у пленарному засіданні 5-ої сесії Житомирської обласної ради VIII cкликання.

На розгляд депутатського корпусу винесено 49 питань, із них питання комунальної власності, погодження змін у статути комунальних підприємств, внесення змін у діючі програми та інше.

Ці та інші питання були ретельно опрацьовані на депутатських комісіях, проговорені та розглянуті в сесійній залі.

Злагоджена робота призвела до прийняття конструктивних рішень із винесених питань.


29 липня 2021 року

З настанням пожежонебезпечного періоду 2021 року водогосподарниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять постійно ведуться роботи по затриманню води у меліоративних каналах, які розміщені на осушених торфовищах площею 9,7 тис.га. Так станом на 28 липня 2021 затримано 551,9 тис.м3 води.

Забезпечується чітка координація та взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування з питань пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та мінімізації їх наслідків на осушених торфовищах та водогосподарських об’єктах.


28 липня – ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДНІ РЕСУРСИ РАЗОМ!

У рамках міжнародного проекту «Полісся-дика природа без кордонів», з метою збереження природних ресурсів, створення Національного природного парку «Словечансько-Овруцький кряж», працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з фахівцями кафедри екології та географії Житомирського державного університету ім. І.Франка провели обстеження лісових масивів в поймах річок Полохачівка, Звонка, Ясенець, Желонь та Норинь по виявленню природних джерел, червонокнижних рослин і комах на території Овруцької об’єднаної територіальної громади. В результаті обстеження виявлені природні джерела, а місця їх локації нанесені на карту.

З метою поліпшення стану джерел, водойм і річок Житомирщини учасниками заходу заплановано об’єднати зусилля громади сіл, студентської молоді і водогосподарників та провести спільні заходи по відтворенню та облаштуванню цих джерел.

До речі за І півріччя 2021 року фахівцями БУВР Прип’яті за участі громад уже упорядковано 8 природних джерел.


23 липня

ВІДКРИТІ ТОРГИ НА ЗАКУПІВЛЮ : ДК 021:2015:03410000-7-
Деревина (дрова паливні твердих порід)

 • 1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб: Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять; 10001 Україна, Житомирська область, м. Житомир , вул. Київська,81; код за ЄРРПОУ – 01038766.
 • 2. Очікуваний обсяг постачання деревини(дров паливних твердих порід)- 460 куб.м..
 • 3. Очікувана вартість предмета закупівлі: 379800,00 грн.
 • 4. Строк поставки товару: З дати укладення договору, за результатами проведення процедури закупівлі, та до повного виконання згідно умов договору, але не пізніше ніж до 31.12.2021 р.
 • 5. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Учасник має забезпечити поставку дров 1 (першої) групи порід у вигляді відрізків стовбурів, колод, полін, довжиною від 0,5 до 1 м, товщиною (діаметром) від 15 см і більше. Деревина дров’яна непромислового використання 1 (першої) групи включає такі породи: дуб, ясень.
 • 6. Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: Учасник має забезпечити поставку дров 1 (першої) групи порід у вигляді відрізків стовбурів, колод, полін, довжиною від 0,5 до 1 м, товщиною (діаметром) від 15 см і більше. Деревина дров’яна непромислового використання 1 (першої) групи включає такі породи: дуб, ясень.

22 липня – Напрацьовуємо спільні дії для досягнення доброго стану вод

Представники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, спільно з фахівцями Національного університету водного господарства та природокористування м. Рівне, органами виконавчої влади Новоград-Волинської міської ради обговорили проблемні питання щодо забезпечення належного екологічного стану річки Случ, яка є джерелом питного водопостачання м. Новоград-Волинський.

В ході обговорення напрацьовані спільні дії щодо виконання заходів для досягнення екологічних цілей- доброго стану вод та прийняте рішення:

 • ● підготовити та провести науково-практичну конференцію за участі провідних вузів України, фахівців галузі для напрацювання рішень щодо розв’язання наявної проблематики в громаді з урахуванням сучасних наукових розробок та передового досвіду.
 • ● розробити на підставі запропонованих рішень відповідну проєктну документацію щодо здійснення необхідних заходів та календарного плану їх впровадження.
 • ● пошук додаткових джерел фінансування, окрім бюджету громади, на досягнення екологічних цілей.

03 липня – Міжнародний день Дніпра

Щороку Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять у першу суботу липня долучається до святкування Міжнародного дня Дніпра, адже саме тут є п’ять суббасейнів: Прип΄яті, Десни, нижнього, середнього та верхнього Дніпра.

Щороку Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять у першу суботу липня долучається до святкування Міжнародного дня Дніпра, адже саме тут є п’ять суббасейнів: Прип΄яті, Десни, нижнього, середнього та верхнього Дніпра.

Метою свята є пропаганда серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини та покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, вирішення яких без активної участі населення, що проживає на берегах річки неможливе.

Кожен із нас є відповідальним за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам, тому важливим аспектом є виконання елементарних правил, таких як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять,саме сьогодні, у Міжнародний День Дніпра, звертається до усіх небайдужих докласти зусиль для досягнення цілей водної політики, результат якої – чисті річки і водойми!


Шановні колеги!

Вітаю Вас з державним святом - Днем Конституції України!
Зичу Вам міцного здоров’я, довгих років життя, миру та благополуччя, звершення усіх планів заради світлого майбуття рідної України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


23 червня 2021 року заступник басейнової ради річки Прип’ять Василь Азима провів чергове онлайн-засідання!

Під час засідання розглядалось питання впливу роботи суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання і водовідведення на екологічний стан річок та основні забруднювачі в суббасейні Прип’яті. Заслухавши інформацію члени басейнової ради рекомендували БУВР Прип’яті, БУВР Західного Бугу та Сяну, Регіональним офісам водних ресурсів у Рівненській, Волинській, Хмельницькій та Тернопільській областях сприяти поширенню інформації щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну Прип’яті у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.

З метою здійснення державного контролю за дотриманням природоохоронного законодавства вирішено продовжити практику надання переліку водокористувачів, які допустили забруднення поверхневих вод внаслідок скиду недостатньо-очищених зворотних вод територіальним органам Державної екологічної інспекції України, висвітлювати дану інформацію у засобах масової інформації та вебсайтах, залучати громадськість до управління водними ресурсами і забезпечувати підтримку громадських ініціатив.

В ході проведення засідання було обговорено питання взаємодії під час проходження повені та дощових паводків у 2021 році та прийняття управлінських рішень щодо недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах в басейні річки Прип’ять. Рекомендовано Міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в суббасейні річки Прип’ять забезпечити встановлення оптимальних режимів роботи водних об’єктів за періодами року та своєчасне їх коригування у відповідності до водогосподарської обстановки.

Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, представив проєкт Плану управління ризиками затоплення у межах району басейну річки Дніпро на 2023-2030 роки та описав подальші дії на шляху до його затвердження.


17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою (World Day to Combat Desertification and Drought).

У цей день у 1994 році в Парижі було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням, врамках якої цей процес розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних чи антропогенних чинників, а не лише утворення пустель як таких.

На сьогодні Конвенцію ратифікувало 196 країн світу, включаючи Україну. Цей день має на меті привернути увагу до стану агроландшафтів планети.


08 червня 2021 року

В режимі відеоконференції відбулося засідання Рахункової палати, на якому розглядався Звіт про результати аудиту ефективності виконання заходів Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року, в якому прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима та спеціалісти управління.


08 червня 2021 року

На меліоративних системах Житомирської області триває робота зі своєчасного догляду за станом міжгосподарської мережі каналів та водогосподарських об’єктів. Обкошування міжгосподарських каналів на ділянках гончарного дренажу с.Болярка та с.Двірець є завданням бригади ремонтувальників руслових Житомирської дільниці БУВР Прип’яті на червень місяць 2021 року. Завдяки злагодженій роботі бригади ремонтувальників руслових вже обкошено більше 5 км откосів та берм каналів на цих ділянках гончарного дренажу .


Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з професійним святом - Днем працівників водного господарства! У цей святковий день бажаю Вам міцного здоров’я, родинної злагоди, миру, невичерпної енергії та нових здобутків на благо України!

З повагою,
Начальник Басейнового управління
водних ресурсів річки Прип’ять
Василь АЗИМА


27 травня 2021 року

Працівники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять взяли участь у третьому етапі он-лайн навчання з курсу «Плани управління річковим басейном», організованому Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Експерт з управління річковими басейнами проєкту «Водна ініціатива плюс» Олексій Ярошевич розповів про перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення.

Радник Міністра фінансів України Ірина Овчаренко та начальник відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик висвітлили питання економічного аналізу водокористування.


20 травня 2021 року
День вишиванки.

Вишиванка – це не просто гарно, це символ наших автентичних традицій та розмаїтої культури, зв’язок багатьох поколінь, який не переривається віками.


18 травня 2021 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжує виконання програми державного моніторингу вод, в частині діагностичного моніторингу поверхневих вод в суббасейні Прип’яті та середнього Дніпра у межах Житомирської області за європейськими стандартами.

Так, 18 травня 2021 року фахівцями БУВР Прип’яті в черговий раз відібрано проби води та доставлено до лабораторії Північного регіону, м. Вишгород для визначення пріоритетних забруднюючих речовин (затверджених наказом Мінприроди 06.02.2017 року № 45) та специфічних басейнових речовин з річок:

● Ірша (Іршанське водосховище), 93 км від гирла р. Ірша, в/б’єф, питний в/з смт. Нова Борова;
● Уж, права притока р. Прип’ять, 172 км, питний в/з м. Коростень;
● Уборть, 120 км, с. Рудня Хочинська, кордон з Республікою Білорусь;
● Уборть, нижче м. Олевськ.

Результати досліджень згодом будуть вміщені на порталі Держводагентства: «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»05 травня 2021 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять вперше відібрали проби води на 3 масивах поверхневих вод:

● р. Гнилоп’ять, 41 км, с. Швайківка, Бердичівський р-н, нижче скиду ВУВКГ;
● р.Гнилоп’ять (Медведівське водосховище), с.Медведівка Козятинського району;
● р. Ів’янка, 1 км, с. Харитонівка, Коростишівський р-н, вплив ВУВКГ.

Зразки проб доставлені до лабораторії моніторингу вод Північного регіону, м. Вишгород для визначення вмісту специфічних синтетичних та несинтетичних речовин, пріоритетних забруднюючих речовин (наказ Мінприроди №45 від 06.02.2017) та басейнових специфічних речовин.

Крім того, в рамках Порядку здійснення державного моніторингу вод, затвердженого наказом Держводагентства України від 31.03.2021 року № 233 БУВР Прип’яті продовжує визначати якість води за вмістом основних хімічних та фізико-хімічних показників, 13 із яких визначені постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 та 8 показників, що можуть вплинути на якість питної води на питних та транскордонних пунктах моніторингу у суббасейні річки Прип’ять та середнього Дніпра у межах Житомирської області.

Діагностичний моніторинг допоможе дізнатись на скільки діяльність людини вплинула на кількісний та якісний стан води. На його основі будуть розроблені заходи для досягнення «доброго екологічного стану» та «доброго хімічного стану» вод. Це один із найважливіших етапів розробки планів управління річковими басейнами.МОНІТОРИНГ ПО ЄВРОПЕЙСКИ

Уже з 01 травня 2021 року державний моніторинг поверхневих вод в суббасейні Прип’яті та середнього Дніпра у межах Житомирської області буде здійснюватися за новою програмою відповідно до наказу Держводагентства України від 31.03.2021 року № 233 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод».

Державний моніторинг поверхневих вод складається з діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу, що здійснюється за біологічними, фізико-хімічними, хімічними (пріоритетними та басейновими специфічними) та гідроморфологічними показниками з метою встановлення екологічного стану масивів поверхневих вод.

Програма діагностичного моніторингу охоплює масиви поверхневих вод, що мають ризик недосягнення доброго екологічного та хімічного станів, ймовірно мають референційні умови, знаходяться в межах зон, що підлягають охороні (зокрема в місцях відбору води для питних та господарсько-побутових потреб) та є транскордонними.

Визначення вмісту пріоритетних органічних і неорганічних речовин в зоні діяльності БУВР Прип’яті буде здійснювати лабораторія моніторингу вод Північного регіону Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ (м. Вишгород).

Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в суббасейні Прип’яті передбачено здійснювати на 32 масивах поверхневих вод, що становить 3,1 % від визначених, у 35 пунктах моніторингу на річках: Прип’ять, Случ, Хомора, Уборть, Уж, Турія, Стохід, Стир, Путилівка, Іква, Горинь, Устя, Льва, Ствига, Полква та Болдурка.

 • Мережа пунктів моніторингу у межах Житомирської області:
  12 МПВ у 14 пунктах моніторингу, із них:

  ● Суббасейн Прип’яті: 3 МПВ у 4 пунктах моніторингу на річках: Случ, Уж та Уборть.
  ● Суббасейн середнього Дніпра: 9 МПВ у 10 пунктах моніторингу на річках: Тетерів, Ірша, Возня, Гнилоп’ять та Ів’янка.


28 квітня - Всесвітній день охорони праці.

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ».

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

БУВР Прип’яті з нагоди Дня охорони праці та згідно рекомендацій Держпраці поширює План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році.

План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році

В БУВР Прип’яті у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі з урахуванням карантинних обмежень, проведено додаткові заходи спрямовані на профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань, підвищення рівня безпеки та умов праці, виховання культури безпеки праці. Проведено благоустрій виробничих баз та територій дільниць, наведено санітарний порядок на робочих місцях.

Також, поновлено наочну агітацію та спеціалізовані плакати і стенди з охорони праці.

Проведено навчання з охорони праці , на яких розглянуто питання щодо важливості створення стійких систем безпеки та здоров’я на робочих місцях, виділення коштів для запровадження дієвих, профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, виконання зобов`язань колективних договорів, спрямованих на покращення умов праці,, забезпечення безпеки обладнання, виробничих процесів, наявності та застосування засобів індивідуального захисту.


26 квітня 2021 року

Чорнобиль... Це слово стало символом горя і страждання...

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, бажаю вам і вашим родинам здоров’я, щастя, добробуту, чистого та мирного неба!!!

Безмежна шана і низький уклін усім хто боровся зі страшною бідою.


26 квітня 2021 року

26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, представників усіх професій, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу. У цей день вшановуємо ліквідаторів, за їх сміливість та відвагу! Передаємо найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадянську позицію і схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.


22 квітня 2021 року

В Житомирській облдержадміністрації відбулась селекторна нарада з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року.

Україна входить в пожежонебезпечний сезон, температурні показники зростають, тому майже щодня фіксується все більше осередків займання і закликав усіх присутніх до комплексного підходу щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду, а саме проводити просвітницькі заходи серед населення та відпрацьовувати механізми вчасної локалізації та ліквідації осередків займання.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять спільно з підрозділами тісно працюють над координацією дій, аби запобігати, при виникненні максимально швидко локалізувати та подолати наслідки пожеж, у першу чергу на землях водного фонду.

Загалом на меліоративних системах зарегульовано 627,8 тис.м. куб. води, розроблений порядок яким передбачено подачу води по каналах для гасіння пожеж у місцях можливого загорання торф’яних масивів, створені аварійні бригади та здійснюється контроль виконання режимів роботи водосховищ, ставків та інших водних об’єктів.

В засіданні селекторної наради взяв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.


22 квітня 2021 року

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

Вперше заснували екологічне свято на державному рівні у 1970 році, і з того часу його проводять щороку 22 квітня. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять приєднується до міжнародної ініціативи та долучається до флешмобу Всесвітнього фонду природи WWF-Україна #з_турботою_про_Землю і закликає усіх підтримати її, висаджуючи дерева, прибираючи захисні прибережні смуги вздовж річок та навколо водойм, біля будинків, щоб зберегти нашу Землю чистою, щедрою і багатою на природні ресурси.


19 квітня 2021 року

17 квітня Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять прийняло активну участь в заходах спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища. Працівники управління прибрали побутове сміття поблизу водних об’єктів, упорядкували прилеглі території дільниць та висадили дерева і кущі біля водойм, привели до ладу газони та квітники.

День довкілля дозволяє оцінити стан природного середовища, в якому ми живемо, надає можливість уважніше замислитися над діями, вчинками та майбутніми кроками, які кожен з нас зробить у своєму житті для збереження та відновлення довкілля. Тільки спільними зусиллями і спільною відповідальністю ми зробимо нашу країну квітучою і неповторною.


17 квітня 2021 року

Традиційно кожної третьої суботи квітня відзначається День довкілля. Започаткували це свято завдяки Всеукраїнській акції «Дерево – Життя» у 1999 році. Цього дня проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

День довкілля дозволяє нам оцінити стан навколишнього середовища і дає можливість з'ясувати роль людства у збереженні нашої планети. Витратити годину часу, щоб впорядкувати територію біля будинку, зменшити використання пластику, не смітити на вулиці – зовсім не важко, проте яку користь це принесе для навколишнього середовища!

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять щорічно долучається до цієї акції. Працівники управління прибирають території поблизу водних об’єктів та каналів, проводять роботи по очищенню від стихійних сміттєзвалищ береги річок, упорядковують сквери, газони та квітники на територіях дільниць управління та висаджують дерева і кущі.

До участі у проведенні Дня довкілля залучаються небайдужі громадяни та учнівська молодь.

Будь-які зміни потрібно починати з себе!


15 квітня 2021 року

Водогосподарники Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять продовжують роботу по заключенню договорів із землекористувачами на проведення регулювання водного режиму на осушувально-зволожувальних системах, адже оптимальний водний режим - найважливіша умова високої продуктивності сільськогосподарських культур. Укладено 73 договори на площу 49,1 тис.га..


15 квітня 2021 року

Щорічно 15 квітня відзначають День екологічних знань

Головна мета цієї дати – поширення екологічних знань, інформування громадськості про екологічну безпеку та про стан навколишнього природного середовища.

З’явилось це свято в 1992 році на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювали проблеми навколишнього середовища. Екологічну освіту визначили одним із основних напрямків, який має величезне значення для всіх країн світу задля реалізації сталого розвитку людства. У сучасному світі значимість екологічної освіти в багатьох країнах стала пріоритетним напрямом навчання і виховання.

День екологічних знань важливий не тільки для тих, хто займається екологічною освітою, а й для всіх жителів нашої планети. Діяльність з формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища – це запорука безпечного майбутнього для всього людства.


05 квітня 2021 року

За І квартал 2021 року Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять підготовлено та надано Сектору у Житомирській області Держводагентства України пропозиції щодо дозвільно погоджувальних документів: 66 Е-дозволів на спеціальне водокористування; 4 нормативи водопостачання та 1013 проєктів, щодо режимів роботи на водних об'єктах.

Проєкти рішень щодо видачі документів дозвільного характеру приймались технічною радою під головуванням начальника БУВР Прип’яті Василя Азими.


01 квітня 2021 року

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип`ять підтримує інформаційну кампанію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо шкоди від спалювання сухої рослинності.


25 березня 2021 року

Начальник управління Василь Азима та працівники БУВР Прип’яті взяли участь у навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації. Навчання проводилось Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, що перебуває в сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, у форматі онлайн конференції.

Під час конференції розглядались питання основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у тому числі точкових та дифузних джерел та картування системи моніторингу, результати програм моніторингу, підготовки загальної характеристики поверхневих, підземних вод та зон (територій), які підлягають охороні.

Після навчання працівників БУВР Прип’яті чекає обов’язкове тестування з тем, що розглядалися.


24 березня 2021 року

Про дефіцит водних ресурсів говорили на студентській онлайн конференції «Вода – дефіцитна речовина», яка відбулась 24 березня з нагоди Всесвітнього дня водних ресурсів в Житомирському агротехнічному коледжі за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, викладачів та студентів коледжу.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась голова циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Діана Палій, яка наголосила, що цьогорічна тематика конференції є дуже актуальною в сьогоденні. Проблема недостатньої кількості питної води з ХХ сторіччя розглядається як глобальна проблема сучасності. Населення планети стрімко зростає і при цьому зростає необхідність в чистій питній воді.

В Україні проблема нестачі води стоїть особливо гостро, оскільки наша держава – в числі країн Європи, що малозабезпечені водою.

В представленій доповіді «Розвиток водних ресурсів у контексті євроінтеграції» фахівцями Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять акцентувалась увага щодо запровадження системи управління водними ресурсами за басейновим принципом, адаптації принципів законодавства до стандартів законодавства Європейського Союзу у водній сфері, поетапних кроках підготовки розроблення Планів управління річковими басейнами.

У своїх виступах викладачі та студенти коледжу представили презентації щодо екологічних проблем питної води та її охороні, проблемах водопостачання та вплив забруднених стічних вод на якісний стан поверхневих вод та здоров’я людей.

Учасники конференції дійшли згоди, що для відновлення водних ресурсів, збереження їх якості і кількості, воду необхідно раціонально використовувати та прикласти практичні зусилля щодо поглиблення суспільного розуміння, що наші щоденні дії мають вплив на стан водних ресурсів.


22 березня 2021 року

Світова спільнота відзначає Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй з метою привернути увагу громадськості до проблем, пов'язаних з водним фактором.

Цьогорічна тема відзначення Всесвітнього дня води – «Цінність води для кожного з нас».

22 березня є унікальною можливістю нагадати українцям про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять були проведені онлайн-уроки в 1класі загальноосвітньої середньої школи № 15 м.Житомира та в дошкільному навчальному закладі Дубрівської ОТГ Новоград – Волинського району Житомирської області. Дітям розповіли про водні ресурси та про важливість дбайливого ставлення до води. Також першачки взяли участь в конкурсі малюнка – «Значення води в житті людини». В школах, садочках та в Житомирському військовому інституті ім.С.П.Корольова були продемонстровані відеоролики про цінність води.

З метою привернення уваги водокористувачів Житомирської області щодо дбайливого ставлення до води за ініціативи Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять у платіжних квитанціях за водопостачання та водовідведення Комунальними підприємствами області у березні місяці буде вміщена інформація щодо простих кроків, які може зробити кожен громадянин для шанобливого ставлення до води. В районних газетах були опубліковані статті про воду та її важливість для людства.

Вода є надзвичайно цінним та вразливим ресурсом, і ми повинні її берегти від забруднення та ощадливо використовувати!


22 березня 2021 року - Досліджуємо якість поверхневих вод

Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять забезпечує виконання спостережень за хімічними та фізико-хімічними показниками якості води у суббасейну Прип’яті на 3 масивах поверхневих вод річок Случ, Уж та Уборть та в суббасейні середнього Дніпра на 5 масивах поверхневих вод річок Тетерів, Гнилоп’ять, Ірша і Возня.

За результатами проведених досліджень у лютому місяці гідрохімічний стан води знаходився на задовільному рівні, з незначними сезонними змінами якісних показників характерних для зимового періоду.

По усіх контрольованих створах спостерігалось зниження заліза загального та марганцю. У водах суббасейну середнього Дніпра продовжується зниження органічного забруднення за показниками ХСК та БСК5 .

Основні фактори, які вплинули на зміни в якісному стані води це нестабільні метеорологічні умови: часте чергування періодів зниження та підвищення температури води та повітря, встановлення снігового покриву та відлиг, опадів у вигляді дощу та продовження сезонних гідробіологічних, гідрохімічних процесів самоочищення води.

У порівняльних значеннях за основними показниками якість води протягом лютого складала:
- з попереднім місяцем січнем 2021 року – на рівні аналогічного стану.
- з відповідним періодом 2020 року – незначне покращення якісного стану.

Вміст розчиненого у воді кисню знизився, але концентрація його нижче норми не була зафіксована і знаходилась на рівні: суббасейн Прип'яті – 5,79-12,88 мгО2/дм3, суббасейн середнього Дніпра - 11,92-13,92 мгО2/дм³.

Дані спостережень розміщені у відкритому доступі на он-лайн ресурсі Держводагенства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».


19 березня 2021 року

З нагоди відзначення Всесвітнього дня води та з метою поглиблення знань про значення води в житті людини, про проблеми забезпечення питною водою населення та виховання дбайливого ставлення до водних ресурсів Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять був проведений конкурс на кращий малюнок серед учнів першого класу загальноосвітньої середньої школи № 15.

Першачки активно прийняли участь у конкурсі, показавши своє бачення бережливого ставлення до води та отримали приємні подарунки.


18 березня 2021 року

18 березня 2021 року відбулась онлайн-нарада з питань ведення державного обліку водокористування.

Метою наради було обговорення проблемних питань ведення державного обліку водокористування, що виникли під час прийняття звітності за 2020 рік через модуль «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Держводагентства України.

В семінарі взяли участь фахівці Міндовкілля, Держводагентства України, Басейнових управлінь водних ресурсів та Регіональних офісів водних ресурсів.

Зі вступним словом до присутніх звернулась начальник відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик, яка інформувала про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля "Подання звіту про використання води в електронній формі" Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України, затвердженого наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України № 375 від 18.12.2020 року та основних запитаннях які виникали під час прийняття Звіту, а саме: можливості редагування звітів; налаштуванні сповіщень про подання звітів; здійсненні узагальнення за секторами економіки та прив’язці звітів при зміні КЕП та працівника який подав звіт.

Представники Держводагентства та розробники Модуля відповіли на багаточисельні питання присутніх на нараді.

Підводячи підсумки наради Марія Шпанчик акцентувала, що з 2022 року звітуватимуть усі, хто отримує дозвіл на спеціальне водокористування від 5 м3/добу. Цього року користувачі послуги мали можливість у тестовому режимі подати Звіти онлайн або традиційно-у паперовому вигляді. З наступного року -лише онлайн, тому запропоновано налагодити комунікації з водокористувачами щодо своєчасного подання Звітів.


17 березня 2021 року

Вода ‒ дуже цінний і водночас дуже вразливий ресурс через антропогенне навантаження та кліматичні зміни.и.

З метою привернення уваги до водних ресурсів та залучення молоді, за сприянням Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять, 15 березня в дошкільному навчальному закладі Дубрівської ОТГ Новоград – Волинського району Житомирської області був проведений урок присвячений Всесвітньому дню води, який цього року проходить під гаслом "Цінність води для кожного з нас".

Дітям продемонстрували відеоролики про дбайливе ставлення до річок, про раціональне використання води та проблеми, пов’язані із забрудненням водних ресурсів.


15 березня 2021 року

У форматі відео-конференції в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні річки Прип’ять на весняно-літній період 2021 року


12 березня 2021 року

Всесвітній день води - це ще одна гарна можливість нагадати про величезну цінність води для нашого життя, саме «Цінність води для кожного з нас» є цьогорічною темою Дня води.

Діти – наше майбутнє! А добре майбутнє – здорове та екосвідоме покоління!

12 березня Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип’ять проведено онлайн-урок в 1 класі загальноосвітньої середньої школи № 15 м. Житомира. Дітям розповіли про цінність водних ресурсів та про важливість шанобливого ставлення до води.

Під час онлайн - уроку обговорили правила поведінки біля водойм. Першачки взяли участь в конкурсі малюнка – «Значення води в житті людини».

Давайте разом формувати свідоме екологічне мислення задля збереження чистої води для нас, наших дітей та майбутніх поколінь!


12 березня 2021 року

У режимі відеоконференції відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому прийняв участь начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима.

З метою недопущення негативних наслідків для населення, населених пунктів та довкілля на засіданні були обговорені заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року, які необхідно вжити вже сьогодні.

Крім того, розглянуто питання забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами у разі настання маловоддя, а також стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах України до прийняття відпочивачих.


11 березня 2021 року - 22 березня Всесвітній день води

Процеси змін клімату на екологічний стан водних ресурсів нерозривно пов’язані між собою.

З метою поширення інформації серед населення, щодо простих кроків які може зробити кожен щодо шанобливого ставлення до води Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять вкотре ініціювало перед водокористувачами, які надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення вмістити у платіжних квитанціях за житлово-комунальні послуги інформацію про необхідність шанобливого ставлення до води, її економного та відповідального споживання.

І уже сьогодні більше дев’яти тисяч абонентів міст Бердичева, Олевська та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.

І уже сьогодні більше дев’яти тисяч абонентів міст Бердичева, Олевська та Баранівки звернуть увагу на інформацію про дбайливе ставлення до води.


08 березня 2021 року


03 березня 2021 року

Фахівці Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять на чолі з начальником управління Василем Азимою взяли участь у навчанні з курсу «Плани управління річковим басейном» в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

Навчання проводилось на виконання доручення Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участю провідних спеціалістів Держводагентства та експертів, які здійснюють методологічну підтримку на відповідність вимогам Водної Рамкової Директиви ЄС.

Під час проведення першого етапу навчання були висвітлені наступні питання:

-мета та цілі розробки ПУРБ;
-підготовка загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, опис річкового басейну, визначення масивів;
-визначення зон (територій), які підлягають охороні, та їх картування.


18 лютого 2021 року

Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь в on-lin семінарі під головуванням Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха на тему «Очищення господарсько-побутових стічних вод малих населених пунктів. Впровадження сучасних технологічних рішень».

Учасники семінару обговорили актуальні питання очистки та відведення зворотних вод населених пунктів, тенденцій та технологій в цій галузі.

Відмічалось що існує проблема відсутності очисних споруд каналізації, передусім, у сільського населення з чисельністю менше 2000 чоловік та частини міського, а існуючі очисні споруди працюють неефективно. У зв’язку з чим необхідно передбачити державну підтримку у фінансуванні робіт по заміні (реконструкції) діючих систем водопостачання, впровадження в сільській місцевості високоефективних, низько затратних модульних універсальних очисних систем для природних, стічних і зворотних вод.


17 лютого 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима за дорученням Голови Даржводагентства Валентина Шліхти провів зустріч з керівниками дільниць, в ході якої узгоджувались плани роботи на 2021 рік. На засіданні були заслухані та обговорені основні завдання та заходи які будуть виконуватись, а саме: управління водними ресурсами, ефективне використання бюджетних коштів, наповнення спецфонду, визначення вартості платних послуг, питання співпраці з сільськогосподарськими виробниками та ОТГ.

 • Розглянуто питання підготовки до пропуску льодоходу і паводку, розроблення плану дій та заходів по мінімізації можливих негативних наслідків та ряд інших питань.


15 лютого 2021 року

Продовжила свою роботу технічна рада БУВР Прип’яті під головуванням Василя Азими, де розглянуті матеріали щодо видачі проєкту Е-дозволу на спеціальне водокористування для 5 водокористувачів.

За результатами розгляду та дотримання вимог ст. 49 Водного кодексу України проєкти Е-дозволів по ТОВ «ДФУ АГРО», ТОВ «Аграрний фонд Терещенка», ТОВ «Полонне-агро» та Відділу освіти Баранівської міської ради рекомендовані технічною радою до видачі Сектором у Житомирській області Держводагентства.

В документах Фізичної особи підприємця Смоляра Олега Валентиновича виявлені недостовірні відомості щодо обґрунтування потреби у воді та поданий неповний пакет документів, необхідних для одержання дозволу.

За результатами розгляду прийняте колегіальне рішення рекомендувати Сектору у Житомирській області Держводагентства відмовити у видачі дозволу на спеціальне водокористування ФОП Смоляру О. В. і повернути пакет документів на доопрацювання.


9 лютого 2021 року

Під головуванням заступника голови Житомирської ОДА Віктора Градівського, за участю представників Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять та Управління екології та природних ресурсів, з метою координації діяльності, відбулось робоче засідання щодо стану виконання Регіональної програми робіт з розчистки та регулювання русел річок Житомирської області на 2018-2021 роки та перспективи щодо її продовження.

В ході засідання учасники обговорили питання, передбачені даною Програмою:
реконструкції очисних споруд;
будівництва очисних споруд на зливовій каналізації;
відведення прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм;
зменшення надмірної зарегульованості річок.

«Ми повинні мати чіткий план дій щодо врегулювання балансу водних ресурсів Житомирщини. Не менш важливим є питання фінансування всього комплексу робіт. Впевнений, що ми знайдемо рішення та збережемо природні багатства нашої області», – зазначив Віктор Градівський.

Під час засідання було наголошено на опрацюванні перспективного плану проведення всіх необхідних робіт та систематизації водних балансів Житомирщини.


4 лютого 2021 року

Працівники БУВР Прип’яті взяли участь в онлайн-тренінгу з питань заповнення декларацій майнового стану, які подаються до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».Онлайн-тренінг провели фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства .

Під час тренінгу учасникам навчання було надано кваліфіковані відповіді щодо особливостей заповнення електронних декларацій у 2021 році.

Наприкінці навчання було наголошено про відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації та за неподання або несвоєчасне подання е-декларацій.

З 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання е-декларацій за 2020 рік , який завершується 31 березня 2021 року.


1 лютого 2021 року

Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Василь Азима прийняв участь у зустрічі, яку проводив Голова Держводагентства Валентин Шліхта з керівниками басейнових управлінь водних ресурсів: БУВР Прип’яті та Деснянського БУВР.

Мета зустрічі – узгодження планів роботи водогосподарських організацій на 2021 рік. Головним завданням є підвищення ефективності використання бюджетних коштів та збільшення надходжень до спецфонду держбюджету 2021 р.

Для формування пріоритетів капітальних видатків обговорили техніко-економічне обґрунтування та з метою збільшення надходжень до спецфонду державного бюджету забезпечення ефективного використання наявних активів.

Голова ДАВР заслухав презентації керівників БУВР та дав рекомендації щодо окремих аспектів діяльності організацій.

«Формування видатків повинно здійснюватись на основі економічного обґрунтування доцільності використання бюджетних коштів», – наголосив Валентин Шліхта.

Учасники зустрічі обговорили проєкти по захисту населених пунктів від можливих підтоплень, регулювання поверхневих вод та доцільного і повного господарського використання усіх наявних одиниць спецтехніки.

За результатами наради Валентин Шліхта визначив завдання щодо уточнення планів роботи БУВР Прип’яті та Деснянського БУВР відповідно до питань, які виникли в процесі обговорення.