26 червня 2024 року
Засідання басейнової ради річки Прип’ять
26 червня відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять під час якого було одноголосно схвалено проєкт Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн Прип’яті) на 2025 – 2030 роки.
Плани управління річковими басейнами є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС.
Під час засідання члени басейнової ради були ознайомлені з 9 пропозиціями до Програми заходів, які надійшли на єдину електронну адресу, після публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн річки Прип’ять), у якому взяли участь 101 учасник.
Наостанок всі присутні висловили єдину думку, що ціллю ПУРБів є досягнення або підтримання «доброго» екологічного стану масивів поверхневих та підземних вод, а також «доброго» екологічного потенціалу штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод.
Презентації з засідання Басейнової ради річки Прип’ять:
Схвалення проєкту плану управління річковимбасейном Дніпра (суббасейн Прип’яті) на 2025-2030 роки
12 березня 2024 року
12 березня 2024 року у місті Житомирі відбувся захід з публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра, до якого належить суббасейн річки Прип’ять.
З вітальним словом до учасників заходу звернулись заступник голови Держводагентства Ігор Гопчак та голова Басейнової ради річки Прип’ять Євгеній Герасімов.
Зокрема, Ігор Гопчак зазначив, що розробка Планів управління річковими басейнами є євроінтеграційним зобов’язанням України в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС та ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС.
Євгеній Герасімов наголосив на тому, що реалізація Планів управління річковими басейнами – це виконання програми заходів для досягнення доброго екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод.
У заході взяли участь 101 представник влади, водогосподарських організацій, члени басейнової ради, представники територіальних громад, заінтересовані сторони, водокористувачі басейну (водоканали), науковці, представники громадськості тощо.
Представники проєкту Олексій Ярошевич та Катерина Мудра розповіли про План управління річковим басейном Дніпра (суббасейн річки Прип’ять) 2025 – 2030 рр., аналіз стану річкового басейну та екологічний і хімічний стани масивів поверхневих вод. Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять Олег Микитин представив повний перелік Програм (планів) для району річкового суббасейну річки Прип’ять, їх зміст та проблеми, які передбачено вирішити.
Після цього відбулося публічне громадське обговорення проєкту Плану та обговорення пропозицій та зауважень.
За результатами публічного обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн річки Прип’ять) буде доповнено розділ 9 ПУРБ Дніпра: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».
Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дніпра (суббасейн Прип'яті) можна ознайомитися за посиланням https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-dnipra1 , а прийом всіх зауважень і пропозицій здійснюється на емейл rbmp@davr.gov.ua до 21 червня 2024 року включно, тож запрошуємо долучитися.
Громадські обговорення були проведені за підтримки проєкту ЄС "Водні ресурсі та екологічні дані" EU4Environment&Data.
Презентації з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн річки Прип’ять) на 2025-2030 роки
12 березня 2024 року
Проведення публічного громадського обговорення
проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра
(суббасейн річки Прип’ять) на 2025-2030 роки
Відбудеться захід з публічного громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дніпра (суббасейн річки Прип’ять).
Захід відбудеться у форматі засідання, місце проведення – місто Житомир. Також до заходу можна долучитись у режимі відеоконференції.
Заявки для участі у заході приймаються до 17:00 години 8 березня 2024 року в електронному вигляді на електронну адресу: buvrp@buvrzt.gov.ua контактна особа: Гоша Оксана, телефон: 096-14-04-967 або зареєструватися за посиланням https://forms.gle/6RwKjathrAVqeixW9 У заявці про бажання взяти участь у заході необхідно обов’язково вказати контактні дані представників, які візьмуть участь в обговоренні, а саме прізвище, ім’я, по батькові, посаду та найменування організації (за наявності), контактний телефон та електронну адресу.
Інформація про місце та час проведення заходу буде надіслана зареєстрованим учасникам на вказані у заявці електронні адреси.
Посилання для підключення до відеоконференції буде надіслано зареєстрованим учасникам на вказані у заявці електронні адреси.
З текстом проєкту Плану ПУРБ Дніпра (суббасейн Прип’яті) можна ознайомитися за посиланням https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-dnipra1
Акредитація ЗМІ за телефоном: 096-14-04-967:
Захід організовує Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять за підтримки проєкту ЄС EU4Environment:Water Resources and Data.
- Визначення референційних умов та розробка типоспецифічних класифікацій для визначення
екологічного стану масивів поверхневих вод суббасейну річки Прип'ять Проєкт плану управління суббасейну річки Прип'ять. Частина 1 (2025-2030 роки) Карти до проекту плану управління суббасейну річки Прип'ять
План- графік процесу розроблення проєктів Плану управління річковим басейном Дніпра затверджений Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України №313 від 27.11.2020 року.
ПЛАН УПРАВЛІННЯ РІЧКОВИМ БАСЕЙНОМ ДНІПРА
СУББАСЕЙН РІЧКИ ПРИП’ЯТЬ
Головні водно-екологічні проблеми
Презентації засідання басейнової ради річки Прип’ять по проведенню громадських консультацій щодо визначення головних водно-екологічних проблем суббасейну річки Прип’ять у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.
Інформаційні матеріали щодо проведення громадських консультацій з визначення головних водно-екологічних проблем у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.
Держводагентством спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» розпочинаються громадські консультації щодо головних водно-екологічних проблем у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.
Інформування громадськості та проведення громадських консультацій під час розробки Планів управління річковими басейнами, зокрема після визначення головних водно-екологічних проблем, передбачено Водною Директивою ЄС та постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2017 №336.
Головні водно-екологічні проблеми суббасейну річки Прип’ять
Для спільного розуміння та консенсусу з приводу того, що є головними водно-екологічними проблемами басейну річки Прип’ять просимо Вас заповнити опитувальник зайшовши за посиланням: https://forms.gle/DVPPi2CGvnXFkLCk9
Дорожня карта впровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом
- Постанова Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 758 "Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод"
- Постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2017 року № 336 "Про затвердження Порядку розроблення плану управління річковим басейном"
- Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.01.2019 № 5 "Про затвердження Методики віднесення масиву поверхневих вод до одного з класів екологічного та хімічного станів масиву поверхневих вод, а також віднесення штучного або істотно
- Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.01.2019 №4 «Про затвердження Методики визначення масивів поверхневих та підземних вод».
- Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 03.03.2017 №103 «Про затвердження меж районів річкових басейнів, суббасейнів та водогосподарських ділянок»;
- Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02. 2017 року № 45 «Про затвердження Переліку забруднюючих речовин для визначення хімічного стану масивів поверхневих і підземних вод та екологічного потенціалу штучного або істотнозміненого масиву поверхневих вод»;
- Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.01.2017 №26 «Про затвердження Порядку розроблення водогосподарських балансів»;
- Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.01.2017 №25 « Про виділення суббасейнів та водогосподарських ділянок у межах встановлених районів річкових басейнів»;
- Закон України від 04 жовтня 2016 року № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом»;