Річний звіт басейнової ради річки Прип`ять за 2019 рік.


Газета "Голос України"


План роботи басейнової ради річки Прип`ять на 2020 рік.


31 жовтня 2019 року

У м. Луцьк відбулося засідання басейнової ради річки Прип’ять для узгодження шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки Прип’ять.

Члени басейнової ради ознайомлені з етапами розробки елементів Плану управління суббасейну річки Прип’ять.

Під час засідання висвітлено питання аналізу антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод з боку точкових джерел в басейні річки Прип’ять та перерозподілу стоку річки Прип’ять у Білоозерську водоживильну систему Дніпро-Бузького каналу, які є актуальними не лише в Україні, але й в Республіці Білорусь.

Окремо приділена увага питанню про гідрологічну та екологічну ситуацію в басейні р. Стир – транскордонної притоки річки Прип'ять, та стану водних ресурсів басейну Прип’яті у цілому.

Наприкінці засідання учасники визначилися із планом роботи та першочерговими задачами басейнової ради у 2020 році.


Протокол засідання басейнової ради річки Прип'ять від 31.10.2019 №2

Переглянути файл

Презентація засідання Басейнової ради річки Прип'ять (від 31.10.2019 №2)

Переглянути файл

Членом басейнової ради річки Прип'ять, генеральним директором ДСП «Екоцентр», учасником групи «Основні джерела точкового та дифузного забруднення у басейні річки Прип'ять», яка сформована для ефективної роботи басейнової ради річки Прип'ять, засідання якої відбулося 12 квітня 2019 року у м. Новоград-Волинський - Сергієм Кірєєвим надано матеріали щодо основних антропогенних впливів Зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.


Для вирішення водно-екологічних проблем річки Прип'ять 12 квітня у місті Новоград-Волинський відбулося засідання басейнової ради річки Прип'ять.

«У минулому році ми створили басейнову раду Прип'яті. Всі формальності пройдені і вже сьогодні ми затвердили план роботи на 2019 рік, маємо чіткі кроки і маємо працювати ефективно», - сказав голова басейнової ради Олексій Ясюнецький.

Василь Азима ознайомив присутніх з етапами розробки Плану управління суббасейну Прип'яті у 2018 році та із основними завданнями на 2019 рік. Під час засідання вироблені узгоджені дії щодо управління територією річкового басейну Прип'яті.

Засідання пройшло за участю науковців, водокористувачів та членів громадських організацій з 7 областей України в атмосфері активного обговорення ряду актуальних питань, таких як: налагодження сучасного моніторингу вод, роботи водних об’єктів у повеневий та меженний періоди.

Проаналізувавши наявні матеріали з обліку використання вод було визначено антропогенні впливи на якісний стан річок суббасейну Прип’яті з боку 34 точкових джерел забруднення.

Разом з тим, необхідно провести більш детальний аналіз антропогенних впливів з боку водокористувачів, у тому числі і на річку Хомора, притоку р.Случ, яка з 2016 року забруднюється стоками на території Полонського району Хмельницької області та Баранівського району Житомирської області, які скидає ТОВ «Понінківська картонна-паперова фабрика-Україна», що у Хмельницькій області. Члени басейнової ради одноголосно вирішили запросити на наступне засідання керівництво Понінківської картонно-паперової фабрики та заслухати інформацію, як проходить процес встановлення очисних споруд та виконання плану – графіку робіт, про який говорили на спільному засіданні комісій ТЕБ та НС Житомирської та Хмельницької областей.

Під час засідання активно обговорювалось питання забезпечення регулювання стоку річок у басейні річки Прип'ять. Зі змістовною доповіддю виступив представник Національного університету водного господарства та природокористування Ігор Стадник. Представником ВП «Рівненська АЕС» Федором Кислициним присутнім була представлена презентація щодо намірів ВП «Рівненська АЕС» по будівництву гідроспоруди на річці Стир.

Присутніх було проінформовано щодо цьогорічного відзначення Дня Дніпра, яке заплановане на 7 липня 2019 року. Основною метою заходу є привернення уваги українців до проблем головної річки України – Дніпра, третьої за довжиною і площею басейну річки Європи.

Загалом засідання басейнової ради річки Прип'ять пройшло у теплій та дружній атмосфері однодумців, які націлені на спільний результат – досягнення «доброго» стану річки Прип'ять.

Протокол засідання басейнової ради річки Прип'ять від 12.04.19 №1

Переглянути файл

Презентація засідання Басейнової ради річки Прип'ять (від 12.04.19)

Переглянути файл

Із виступу голови Любешівської районної громадської організації «Світ навколо нас» Віталія Веремчука на першому засіданні басейнової ради річки Прип’ять у м.Новоград-Волинський:

«При розробці елементів Плану управління річковим суббасейном річки Прип’ять з визначення основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих вод з боку точкових та дифузних джерел необхідно залучати громадскість. В рамках проекту «Транскордонні водні інспектори на шляху до спільного моніторингу та використанню водних ресурсів басейну річки Прип’ять» в Любешівському районі Волинської області набутий досвід щодо оцінки якості поверхневих вод.

Основна мета зазначеного проекту - запровадження транскордонної системи моніторингу малих річок та водних ресурсів басейну річки Прип’ять.

Річка Прип’ять є транскордонною і покращення її екологічного стану можливе шляхом об’єднання зусиль української та білоруської сторін, з метою вжиття спільних заходів з охорони вод на базі шкіл Любешівського району Волинської області та Пінського району Брестської області створені шкільні екологічні клуби (ШЕК), які функціонують як громадські моніторингові пости.

Для проведення громадського моніторингу за кошти Європейського Союзу закуплено обладнання та визначені створи спостережень.

Результати вимірювань щодо гідрохімічного аналізу води в малих річках Пінського і Любешівського районів публікуються на сайті www.pry5.org, які можуть бути використані при визначені антропогенних тисків на якісний стан масивів поверхневих вод басейну річки Прип’ять»


План роботи басейнової ради річки Прип`ять на 2019 рік.


Наказ про затвердження Положення про басейнову раду річки Прип'ять та її персонального складу.


Протокол зборів представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять.


Презентація

2018 рік

Водні ресурси за 2018 рік

Організаційна структура


26 жовтня 2018 року відбулися збори представників заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять, на якій ухвалено склад басейнової ради, обрано голову, заступника та утворено секретаріат.

Річка Прип'ять є транскордонною річкою України – найбільша права притока Дніпра. Надалі управління водними ресурсами відбуватиметься за участю усіх зацікавлених сторін- водокористувачів, науковців, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну, органів виконавчої влади, поінформував учасник зборів заінтересованих сторін Василь Азима – начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять.

До складу Басейнової ради входить 50 осіб з Житомирської, Рівненської, Волинської, Київської, Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей.

Зборами було ухвалено проект Положення про басейнову раду, як основного документа, згідно з яким басейнова рада працюватиме найближчі 5 років.

Головою басейнової ради річки Прип'ять одноголосним рішенням зборів обрано - заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Олексія Ясюнецького, його заступником - Василя Азиму - начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять .

Це перший крок до шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки, а не окремих її частин. Зміни що відбуваються у водній галузі впроваджують європейську модель управління водними ресурсами.

Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном, досягнення цілей водної політики, зокрема доброго екологічного стану поверхневих та підземних вод.

Наступне засідання запланували провести у першому півріччі 2019 року.


Басейнова рада річки Прип'ять

Державним агентством водних ресурсів України у відповідності зі ст.133 Водного кодексу України та Наказом Мінприроди України від 26.01.2017 №23 розпочато формування складу басейнової ради річки Прип'ять.

Згідно наказу Держводагентства від 31.07.2018 № 565 БУВР Прип'яті визначено відповідальною організацією за формування складу басейнової ради річки Прип'ять та підготовку зборів представників заінтересованих сторін.

Проведення зборів заінтересованих сторін щодо утворення басейнової ради річки Прип'ять відбудеться 26 жовтня 2018 року о 12-00 за адресою:

Житомирська область, м.Новоград-Волинський, вул.Гетьмана Сагайдачного,234.

Порядок денний:
  1. Обрання робочих органів та затвердження регламенту роботи зборів заінтересованих сторін щодо формування складу басейнової ради річки Прип'ять.
  2. Формування складу басейнової ради річки Прип'ять.
  3. Розгляд проекту Положення про басейнову раду річки Прип'ять.
  4. Обрання голови басейнової ради та його заступника
  5. Утворення секретаріату басейнової ради, його структури та обрання виконавчого секретаря.
  6. Різне.
  7. Контактна особа:

    Гоша Оксана Олександрівна, тел. (0412) 41-22-17

Розпочато формування басейнової ради річки Прип'ять

Пропозиції щодо кандидатур до складу басейнової ради приймаються до 04.10.2018 на адресу: Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять, вул. Київська, 81, м. Житомир, 10001;

Телефон: 0412-41-22-17
E-mail: buvr.zt@ukr.net

Надання кандидатур здійснюється шляхом подання заяви разом із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє.

Контактні особи:

Микитин Олег Ярославович
Телефон: 0412-41-22-17
Гоша Оксана Олександрівна
Телефон: 0412-41-22-17

Інформацію про дату, час і місце проведення установчих зборів буде розміщено на офіційних сайтах Держводагентства та Басейнового управління водних ресурсів річки Прип'ять у рубриці «Басейнові ради» після 5 жовтня 2018 року.