15 лютого 2024 року

Працівники БУВР Прип’яті прийняли участь в інформаційно-просвітницькому семінарі на тему: «Профілактика виробничого травматизму», який відбувся дистанційно на платформі Google Meet.

Під час семінару було розглянуто слідуючи питання:

- Поняття виробничого травматизму.Види травматизму;
- Правила поведінки під час перебування на водоймах;
- Правила поведінки на воді;
- Правила експлуатації електропобутових та газових приладів;
- Правила поведінки при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;
- Правила експлуатації електрогенераторів;
- Правила поведінки під час виникнення пожеж;
- Основні заходи попередження та профілактики травматизму;
- Надання першої медичної допомоги при травмуванні.Про стан забезпечення охорони праці та пожежної безпеки в
Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять у 2023 році:

- Проводились обов’язкові попередні та періодичні медичні огляди працівників;

- Працівники забезпечувались спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм;

- Проведенні роботи щодо забезпечення пожежонебезпечних ділянок первинними засобами пожежогасіння (проведена вчасна планова перезарядка вогнегасників) у відповідності до вимог діючих нормативних актів з пожежної безпеки;

- З персоналом відпрацьовані дії на випадок виникнення пожежі;

- Організоване чергування відповідальних осіб у святкові та вихідні дні;

- Впроваджений режим утримання територій, який виключає виникнення і розповсюдження пожеж. Проведені роботи з очистки виробничих, складських та господарських територій, горищ та підвалів від горючих та легкозаймистих матеріалів природного та штучного походження;

- Забезпечений вільний доступ до будівель, споруд, об’єктів, пожежних джерел води, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;

- Виконані роботи щодо приведення електрообладнання, електромереж та блискавкозахисту у відповідність вимогам діючих нормативів, проведені вимірювання опору захисних заземлень та опору ізоляції електропроводки в апараті та на дільницях управління, здійснюється постійний контроль за правильністю їх утримання та експлуатації, своєчасним і якісним ремонтом;

- Посилено контроль та підвищена персональна відповідальність кожного працівника за додержанням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та пожежної безпеки;

- На виробничих нарадах постійно аналізується стан охорони праці та пожежної безпеки у кожному виробничому підрозділі з виявленням причин недоліків і визначенням конкретних заходів щодо їх усунення.

- У зв’язку з сезонним зниженням температури навколишнього середовища та для підтримання нормального температурного режиму в адміністративних приміщеннях, виробничих базах, дільницях управління, виданий наказ «Про забезпечення функціонування БУВР Прип’яті в осінньо-зимовий період 2023-2024 роки». Всі оператори котлів пройшли відповідне навчання в учбовому комбінаті, а також з ними проведенні позапланові інструктажі з питань пожежної безпеки та охорони праці , із ознайомленням з можливими причинами виникнення пожеж та запобіжними заходами і діями щодо них, з демонстрацією способів користування первинними засобами пожежогасіння, а також діями у разі виникнення пожежі (порядком виклику пожежної охорони, оповіщення людей, проведення евакуації, місцем знаходження первинних засобів пожежогасіння).

- БУВР Прип’яті постійно вживаються заходи для забезпечення захисту працівників управління під час дії воєнного стану в країні.

З метою покращення стану укриття проведені роботи по заміні системи електроживлення, облаштовано можливість підключення автономного джерела живлення, проведено поточний ремонт огороджувальних конструкцій, фарбування внутрішніх приміщень та захисних дверей.

Відповідно до протокольного рішення КМУ від 01.06.23р. про перевірку роботи всіх об’єктів цивільного захисту в Україні в БУВР Прип’яті була здійснена перевірка укриття представниками ДСНС та національної поліції та видано акт обстеження щодо задовільного стану та можливості його подальшого використання для укриття.


28 квітня 2023 року

В БУВР Прип’яті до Дня охорони праці проведене онлайн - навчання та заходи з охорони праці з працівниками апарату та дільницями управління.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці в 2023 році День охорони праці проходить під гаслом «Безпечне та здорове робоче середовище -основний принцип і основне право у світі праці».

В ході навчання були розглянуті наступні питання:
- Служба охорони праці в управлінні;
- Система управління охороною праці в БУВР Прип’яті;
- Види інструктажів з охорони праці, періодичність їх проведення;
- Забезпечення працюючих інструкціями з охорони праці за професіями та видами виконуваних робіт;
- Види та порядок проведення навчання з охорони праці;
- Проведення атестації робочих місць, забезпечення працівників спеціальним харчуванням;
- Пожежна безпека. Способи забезпечення пожежної безпеки;
-Основи розвитку та припинення горіння;
- Системи протипожежного захисту;
- Порядок дій працівників у разі виникнення пожежі;
- Техніка безпеки при використанні бензогенератора.


13 грудня 2022 року

Було проведено перевірку знань з охорони праці посадових осіб та спеціалістів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Екзамен приймали спеціалісти Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства та Державного агентства водних ресурсів України дистанційно, в режимі онлайн-конференції.

Спеціалісти БУВР Прип’яті заздалегідь пройшли повний навчальний курс на інтерактивній платформі GoogleСlassroom, який підготували фахівці ЦПКВГ

Охорона праці є важливою складовою роботи будь-якого підприємства, особливо державної установи. Надзвичайна ситуація на робочому місці може виникнути несподівано, тож співробітники мають бути готові до неї будь-якої миті.

Результатом навчання є подальша робота профільних фахівців з виконання поставлених завдань в частині підготовки програми заходів у найближчій перспективі.

Саме через це, відповідно до ст. 18 Закону України “Про охорону праці”, посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки, повинні проходити навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці.

За результатами проведеного навчання і перевірки знань з питань охорони праці спеціалісти управління отримають відповідні посвідчення.