13 грудня 2022 року

Було проведено перевірку знань з охорони праці посадових осіб та спеціалістів Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять.

Екзамен приймали спеціалісти Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства та Державного агентства водних ресурсів України дистанційно, в режимі онлайн-конференції.

Спеціалісти БУВР Прип’яті заздалегідь пройшли повний навчальний курс на інтерактивній платформі GoogleСlassroom, який підготували фахівці ЦПКВГ

Охорона праці є важливою складовою роботи будь-якого підприємства, особливо державної установи. Надзвичайна ситуація на робочому місці може виникнути несподівано, тож співробітники мають бути готові до неї будь-якої миті.

Результатом навчання є подальша робота профільних фахівців з виконання поставлених завдань в частині підготовки програми заходів у найближчій перспективі.

Саме через це, відповідно до ст. 18 Закону України “Про охорону праці”, посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки, повинні проходити навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці.

За результатами проведеного навчання і перевірки знань з питань охорони праці спеціалісти управління отримають відповідні посвідчення.


Проведені заходи щодо забезпечення охорони праці та пожежної безпеки в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Прип’ять у ІІІ кварталі 2022 року:

— Проведенні позапланові інструктажі з питань пожежної безпеки та охорони праці для працівників, із ознайомленням з можливими причинами виникнення пожеж та запобіжними заходами і діями щодо них, з демонстрацією способів користування первинними засобами пожежогасіння, а також діями у разі виникнення пожежі (порядком виклику пожежної охорони, оповіщення людей, проведення евакуації, місцем знаходження первинних засобів пожежогасіння);

- Проводились обов’язкові попередні та періодичні медичні огляди працівників;

- Працівники забезпечувались спеціальним одягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм;

- Проведене щорічне технічне обслуговування всіх наявних первинних засобів пожежогасіння;

- Проведенні роботи щодо забезпечення пожежонебезпечних ділянок первинними засобами пожежогасіння у відповідності до вимог діючих нормативних актів з пожежної безпеки;

- З персоналом відпрацьовані дії на випадок виникнення пожежі;

- Організоване чергування відповідальних осіб у святкові та вихідні дні;

- Впроваджений режим утримання територій, який виключає виникнення і розповсюдження пожеж. Проведені роботи з очистки виробничих, складських та господарських територій, горищ та підвалів від горючих та легкозаймистих матеріалів природного та штучного походження;

- Забезпечений вільний доступ до будівель, споруд, об’єктів, пожежних джерел води, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння;

- Виконані роботи щодо приведення електрообладнання, електромереж та блискавкозахисту у відповідність вимогам діючих нормативів, здійснюється постійний контроль за правильністю їх утримання та експлуатації, своєчасним і якісним ремонтом;

- Посилено контроль та підвищена персональна відповідальність кожного працівника за додержанням вимог нормативно-правових актів з пожежної безпеки;

- На виробничих нарадах постійно аналізується стан пожежної безпеки у кожному виробничому підрозділі з виявленням причин недоліків і визначенням конкретних заходів щодо їх усунення;

- Проведені інструктажі з сторожами перед початком опалювального сезону.


28 квітня 2022 року

В БУВР Прип’яті до Дня охорони праці проведене онлайн-навчання з охорони праці з працівниками апарату та дільницями управління.

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці в 2022 році День охорони праці проходить під гаслом «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я».

В ході навчання були розглянуті наступні питання:

- Служба охорони праці в управлінні;
- Система управління охороною праці в БУВР Прип’яті;
- Види інструктажів з охорони праці, періодичність їх проведення;
- Забезпечення працюючих інструкціями з охорони праці за професіями та видами виконуваних робіт;
- Види та порядок проведення навчання з охорони праці;
- Проведення атестації робочих місць, забезпечення працівників спеціальним харчуванням;
- Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами;
- Дії працівників під час атаки із застосуванням хімічної зброї;
- Порядок дій за сигналом оповіщення «Увага всім».


26 жовтня 2021 року

Відбулася нарада з питань стану дотримання пожежної та техногенної безпеки і цивільного захисту в апараті БУВР Прип’яті та дільницях управління. На нараді розглянуто результати позапланової перевірки Головного управління ДСНС України у Житомирській області. Визначені заходи по усуненню виявлених порушень із забезпечення пожежної безпеки на об’єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу БУВР Прип’яті та терміни їх виконання.

Також , було обговорено стан завершення підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та ряд інших виробничих питань.


29 липня 2021 року

З настанням пожежонебезпечного періоду 2021 року водогосподарниками Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять постійно ведуться роботи по затриманню води у меліоративних каналах, які розміщені на осушених торфовищах площею 9,7 тис.га. Так станом на 28 липня 2021 затримано 551,9 тис.м3 води.

Забезпечується чітка координація та взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування з питань пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та мінімізації їх наслідків на осушених торфовищах та водогосподарських об’єктах.


28 квітня - Всесвітній день охорони праці.

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ І ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ».

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

БУВР Прип’яті з нагоди Дня охорони праці та згідно рекомендацій Держпраці поширює План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році.

План заходів із відзначення Дня охорони праці в Україні у 2021 році

В БУВР Прип’яті у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі з урахуванням карантинних обмежень, проведено додаткові заходи спрямовані на профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань, підвищення рівня безпеки та умов праці, виховання культури безпеки праці. Проведено благоустрій виробничих баз та територій дільниць, наведено санітарний порядок на робочих місцях.

Також, поновлено наочну агітацію та спеціалізовані плакати і стенди з охорони праці.

Проведено навчання з охорони праці , на яких розглянуто питання щодо важливості створення стійких систем безпеки та здоров’я на робочих місцях, виділення коштів для запровадження дієвих, профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, виконання зобов`язань колективних договорів, спрямованих на покращення умов праці,, забезпечення безпеки обладнання, виробничих процесів, наявності та застосування засобів індивідуального захисту.


Заходи у зв'язку з настанням пожежонебезпечного періоду 2021 року

З метою запобіганням пожежам, забезпеченням безпеки працівників і їх сімей, зниженням можливих майнових втрат організацій і зменшенням негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення та на виконання Заходів Держводагентства та БУВР річки Прип`ять із забезпечення пожежної безпеки на об'єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу у 2021 році, Порядку взаємодії управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області з Басейновим управлінням водних ресурсів річки Прип`ять у разі виникнення пожеж та їх гасіння на осушених торфовищах меліоративних систем, протоколів №7 та №9 засідання обласної комісії з питать техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у зв’язку з настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду в БУВР річки Прип`ять розроблені заходи з посилення пожежної безпеки, які передбачають:

- перевірку стану пожежної безпеки підпорядкованих дільниць щодо їх готовності до роботи у весняно-літній період;
- проведення з усіма працівниками позапланових протипожежних інструктажів щодо порядку дій у разі пожежі;
- забезпечення приміщень необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, проведення технічного обслуговування вогнегасників, комплектування пожежних щитів необхідним інвентарем;
- приведення електрообладнання будівель та устаткування у відповідність з вимогами правил пожежної безпеки;
- поновлення спеціальних куточків, стендів відповідною протипожежною літературою та наочною агітацією щодо попередження пожеж, опікового травматизму та загибелі людей на пожежах;
- встановлення суворого контролю за технічним станом транспортних засобів, недопущення їх до роботи з несправностями, особливо у паливних системах та електрообладнанні, а також при незадовільному забезпеченні засобами пожежогасіння та захисними пристроями.

Для запобігання виникнення пожеж на торфовищах осушувальних систем, які знаходяться на територіях дільниць та їх гасіння створені оперативні групи по координації робіт з гасіння пожеж на осушених торфовищах, зарегулювання необхідного об’єму води в каналах на меліоративних системах, очистку каналів від мулу, обкошування рослинності та зрізування чагарнику, їх згрібання і прибирання, заборону випалювання рослинності на підпорядкованих меліоративних каналах.